Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 65

  • 39 789
  • 747
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 345
Получих писмото за отказ за талон за синя зона. Мисля да наема адвокат и да обжалвам. Вбесява ме това, че на някои дават, а на други отказват. Такива несправедливости ме влудяват направо.

Тинти, и аз не зная как и на какво основание раздават тези стикери, нали имаш пред вид инвалиден за паркиране в синя зона?
 На мен дадоха без проблем, но аз съм в малък град, а за София сигурно е по-трудно, там трябва да обират пари за зони. И в моят град има сини зони, но са по-малко естествено. С този стикер обаче си паркирам и в София. Та за софиянци явно е по-трудно, но не може на едни да дават, на други да не дават. Обжалвай, стига да имаш сили и нерви! Стискам палци и ни дръж в течение!

# 46
  • Мнения: 384
То и мойто нa обрaзните изследвaния според всеки видял ги беше фиброaденом, искaхa дa го мaхнaт тъй кaто беше голям 4 см и мaхaйки го под него нaмерихa другото..въобще не излизaше нa обрaзните... Чист късмет, че хирургa ме нaтиснa зa оперaция, инaче и aз щях дa го неглижирaм.. От тогaвa знaм и нaй мaлкото нещо..нa лекaр и aз дуднa нa мойте приятелки.. A имa ли бучкa, нaй мaлкото биобсия...

# 47
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Тинти, пиши ми после какво ти е казал адвоката. На мен също ми отказаха, въпреки че съм и със сериозно двигателно увреждане. Но комисията ми е дала за него само 50 процента, трябвало да е над 90 и тогава можело, така пише в писмото, с което ми отказаха. А аз наистина имам необходимост. Иначе общите ми проценти са 80.
Сега пак съм на кортикостероидни инжекции, че озверях от болка. Вече не издържам и месец. От тях пък вдигам кръвно и не мога да спя, даже и с хапче. Няма оправия.

# 48
  • Мнения: 492
Здравейте момичета! Не съм влизала от седмица да ви чета, но си имам причина🙂 Направих скенера на 13-ти (резулати чакам до 10работни дни) и на 15-ти започнах нова работа. След работа учим с малката и нямам почти никакво свободно време. Днес е първия ми почивен ден 🙂Благодаря много за хубавите пожелания! Бъдете здрави!

# 49
  • Мнения: 3 970
kacha, честита нова работа.
Чакаме хубави новини за скенера Hug

# 50
  • Мнения: 400
Кача с добри новини да дойдеш следващия път.
Аз да дам едно инфо за диспансера,въпреки че мисля че няма в момента някой на активно наблюдение. Доктор Кръстева е напуснала работа и нейните пациенти ще бъдат пренасочвани към други лекари.
Понеже имам някакви притеснения със "здравата гърда" си записах час да направя ехография при доктор Гергов във вторник. (Да стискате палци)

# 51
  • Мнения: 409
Kacha, стискам палци и на ръцете, и на краката. Като знам какви "радини вълнения" са, докато го чакаме този скенер... Но като гледам, ти нямаш много време да го мислиш.
Ren, дано и при теб всичко да е наред.
Аз пък утре ще ходя на гинеколог. Вече може да се направи преглед и да ми се вземе цитонамазка. Дано лекарката да е разбрала нещо за влиянието на лекарствата върху функцията на яйчниците, че да не се притеснявам толкова при евентуални други инциденти.

# 52
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 3 997
Тинти, пиши ми после какво ти е казал адвоката. На мен също ми отказаха, въпреки че съм и със сериозно двигателно увреждане. Но комисията ми е дала за него само 50 процента, трябвало да е над 90 и тогава можело, така пише в писмото, с което ми отказаха. А аз наистина имам необходимост.
Да, смятам, че твоят отказ е неоснователен, но наистина не разбирам останалите "колежки" по съдба, които настояват за тези стикери. Здрави и прави физически сме. Можем ли да се сравним с човек с истински двигателни проблеми? Със сигурност има и хора, които са ги получили без основание, но това не прави обективно казуса по - различен.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 686
Аз не настоявам за стикера. Просто ми се струва несправедливо на някои с нашата диагноза да дават, а на други не.

# 54
  • Мнения: 142
От днес съм млад пенсионер!  С 80% 🍷

# 55
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Е защо да не може да дадат стикер, човек след химии е като премазан от бързия влак. А я вижте на какви джипове са сложени стикерите. Дали инвалид с 80% може да си купи такъв джип? Справедливост няма и никога в БГ не е имало. На мен ми казаха добронамерено да си търся връзки в общината, няма що. Ми нямам такива.
Бони честито - казано с горчивина. Не трябва млади хора да са толкова болни.
Аз съм освирепяла от болки, инжекциите този път съвсем малко помагат. Направо не знам какво ще правя.

# 56
  • Мнения: 400
Бони със здраве да я харчиш пенсията дълги години ,само за хубави неща.
Лейди ти защо пак го закъса толкова много?Друго решение няма ли за момента?
На мен ми одобриха стикера,но не съм ходила да го взема. Аз подадох на майтап да видя какво ще отсъдят,защото по лична карта адресът ми е в синята зона. По -скоро си мислех, че ще откажат.
Мисля обаче че не отговарям на условията и не е трябвало да го одобряват.
Иначе и на мен ми е тъпо като се получи така -за едни може а за други не,особено когато на някой друг му е нужен повече и би могъл да го използва по-рационално.
Фло при теб как вървят нещата след операцията?

# 57
  • Мнения: X
Тинти, явно в София има твърде много инвалиди............и затова отказват стикерите. Тук в провинцията, който не е подал, той не е получил( и аз и малкия имаме).
 Кача, честита работа! Дано да е твоята  и да те удовлетворява във всяко отношение!
Бони, то не е за честито, но се радвам, че си минала и това препятствие!
Лейди, дано това дето ти предстои да е наистина последната операция!
Аз, да споделя, че съм добре и затова не съм се разписвала.............Дано да е все така!

# 58
  • Русе
  • Мнения: 7 791
Лейди, стискам палци всичко при теб да се нареди възможно най-бързо Hands Pray
Стиснати палци и за Кача Hands Pray


Аз пак с няколко тъпи въпроса Flushed

Има ли някаква вероятност да НЕ ми окапе косата от химията? Аз вече отрязах моята но всички около мен (дето идея си нямат от такива неща) ми казват, че точно моята няма да падне Simple Smile А дано ама надали
Нещо по-специално трябва ли да си нося за него ден? Вода, книжка, музика....
Трябва ли да настоявам за нещо първия ден? Болкоуспокояващи, Деган...
Самата вливка като времетраене колко време е? Час, два? За изследванията преди това знам, и че много се чака.
Друго :newsm78:

Благодаря предварително Hug

# 59
  • Мнения: 2 344
Малка вероятност има, Ели. Май доста малка. Зависи от лекарствата.
Лейди 🍀🌹 просто не знам какво да кажа, прегръдки и късмет.

Общи условия

Активация на акаунт