Сдружение „Фридрих Шилер“ прием, правила, мнения, всичко за училището.

  • 19 660
  • 130
  •   1
Отговори
# 60
  • София, България
  • Мнения: 5 600
Излезе класирането и не сме приети в ПГУ На 55-то.В Шилер изкара на изпита и е приет но през системата ИСОДЗ за съжаление не макар и с 13т.

Има ли шанс на 2-ро класиране да се освободи място в 55-то или няма смисъл да се надяваме.?
Ако някой има идея минали години как е било.
Много лоша работа стана с това райониране. Вариант ви е 131-во, там приемат всички, има много място, дори 4та група, но си е далече.
Вижте класирането за 131 за ПГ, има много неприети с 13 точки.
Леле! До миналата година не беше така. 13 точки какво включват? Моята дъщеря ще е догодина, затова не ги знам наизуст.

# 61
  • София
  • Мнения: 982
13 точки включват местоживеене в Младост и двама работещи родители.

# 62
  • София
  • Мнения: 5 498
13 точки включват местоживеене в Младост и двама работещи родители.
Има ли значение настоящ или постоянен е адреса?

# 63
  • София, България
  • Мнения: 5 600
13 точки включват местоживеене в Младост и двама работещи родители.
Благодаря! Значи за първи клас ще е още по-зле положението. Уникално просто! Как успяха да го напълнят това празно училище?

# 64
  • Мнения: 180
Ами 13т включва че сме родени в София и винаги сме живяли тук,че детето не получава детски от държавата защото не е на разввдени родители и има висок доход според държавата.
Ползва в последните 5 години частна детска градина защото държавата не е предоставили такава.
А сега няма място и за предучилищна,защото не сме пожелали да го изкараме с хронични заболявания за допълнителни точки,защото не сме си изкарали документи от ТЕЛК че сме инвалиди за допълнителни точки тъй като за наша радост не сме и дай Боже винаги да сме здрави.
Защото не сме от малцинствата и не получаваме допълнителни точки защото нямаме 5 деца.
И така .....
Това е реалността ако си нормално работещ Българин,който не иска да лъже и мами системата оставаш  ОТВЪН.

P.S. Извинете ме за спама но исках да си го кажа.

# 65
  • София
  • Мнения: 305
13 точки включват местоживеене в Младост и двама работещи родители.
Благодаря! Значи за първи клас ще е още по-зле положението. Уникално просто! Как успяха да го напълнят това празно училище?
Ако говорите за 131 СУ, то последните години никак не е празно. Всяка година по 5 паралелки 1 клас и още толкова ПГ.
Но при него има мегдан, било е с най-лошото име в Младост...а сега е едно от най-желаните. Естествено за това принос имат Шилер и Луис Карол.
Но с това райониране в момента, излиза че само деца от Младост( евентулно) могат да учат в Шилер,т.е само те имат шанс да бъдат приети в едно от училищата на сдружението.
И ако са приети в Сдружението но не и в училището, какъв е смисъла да ходят на изпит деца от другите квартали на София?
Моя син хвана последния влак, преди да въведат и ПГ през системата с районите.
Той влезе в Шилер и директно го записах в 131 СУ , първите паралелки там. 
Не живеем дори близо до Младост Simple Smile

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 4 493
Е, който иска детето му да учи в "Шилер" си сменя адреса навреме. Но все пак не са много тези хора и е факт, че изборът е ограничен. Мисля си, че по-скоро сдружението ще спре да съществува, ако се стигне дотам да се приемат деца без подбор.

# 67
  • София, България
  • Мнения: 5 600
Да, точно за 131-во говорех. Последно като гледах беше буквално хем празно, хем огромно, че нали и "циганското" му викаха. Затова съм много учудена.
За 145-то и 55-то знам, че ако няма брат или сестра в училището и 3 години уседналост не те оправят, но като погледнах сега класирането, за ПУК за 131-во 9 деца не са класирани с 13 точки.

# 68
  • София
  • Мнения: 375
Мона Лиза, ако се върнеш още няколко години назад, същото можеше да се каже и за 145-то.
Нормални процеси са и беше очаквано, че щом Шилер и другите сдружения дойдат ще има промяна към по-добро.

Да, точно за 131-во говорех. Последно като гледах беше буквално хем празно, хем огромно, че нали и "циганското" му викаха. Затова съм много учудена.
За 145-то и 55-то знам, че ако няма брат или сестра в училището и 3 години уседналост не те оправят, но като погледнах сега класирането, за ПУК за 131-во 9 деца не са класирани с 13 точки.

# 69
  • Мнения: 180
Сега нелепото в случая е че детето го пускам първи клас и познайте кое училище му е  единствено по район 55-то първа група по точки.
Тоест вместо с изкаран изпит за Шилер и ПГ ще бъде пак в 55-то но 1ви клас.
Интересно е ако не го приемат като това ни е единствено училище по район какво се случва?
Не ходи на училище ли?

# 70
  • София, България
  • Мнения: 5 600
Много моля за по-подробна информация как минава изпита за ПУК, защото се обърках, на едно място четох за събеседване, на друго за изпит със задачи? Задачите, които се описаха ми се сториха доста трудни за дете на 5 години и ако наистина са с такава трудност ще трябва сериозно да започваме да учим с моята (колкото е възможно да се учи сериозно с дете на 4 години и 4 месеца). Особено ме объркват тези задачи със звуци и срички, дъщеря ми вече се опитва да чете, но е много, много далече от разбирането за сричка и от колко звука е съставена една дума.
Някой писа по-нагоре за допълнителните занимания по шах, плуване, баскетбол, доволни ли сте?

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 4 493
Децата ми са на 12 и 7 г., та мине време от изпитите им не помня много, но задачите със срички и броене на звуковете са по една, две най- много. Предполагам, че ако може да преброи дали думата е с една или две срички, е достатъчно. Звуковете също би трябвало да се ограничат до 5. Но тези задачи не са основни. Сричките се учат доста по-лесно. Учили сме с пляскане с ръце на всяка сричка. Малкият ми син е роден в края на ноември, така че и той беше почти най-малкият на изпита, пък се справи. Беше по средата на класирането някъде. Но подобни задачи съвсем не са основни, пак казвам. За устните препитвания през последните години нищо не мога да кажа.
Колкото и труден да е един изпит, той е труден за всички, не само за вашето дете. Ако е труден за всички, резултатите ще са по-ниски. Ако е лесен, ще са по-високи и това пак няма отношение към вашето дете. Давайте му всякакви задачки от разни подподящи книжки- да свикне, да се ориентира, да може да огражда правилния отговор, да слуша инструкции.

# 72
  • София, България
  • Мнения: 5 600
Имаше споменати книги за подготовка на сайта на сдружението, но сега не ги намирам.

# 73
  • Мнения: 180
Препоръчителна литература за подготовка:

а/ Играя и уча. Концентрация, изд. Просвета

б/  Мисли бързо! Решавай бързо! Бъди пръв!, изд. Фют

в/  Голяма книга за детската градина за 4-6 години и за 5-7 години, изд. Фют

г/  Азбука на мисленето – първа част

# 74
  • София, България
  • Мнения: 5 600
Препоръчителна литература за подготовка:

а/ Играя и уча. Концентрация, изд. Просвета

б/  Мисли бързо! Решавай бързо! Бъди пръв!, изд. Фют

в/  Голяма книга за детската градина за 4-6 години и за 5-7 години, изд. Фют

г/  Азбука на мисленето – първа част
Благодаря много!  Убих се да търся из сайта.

Общи условия

Активация на акаунт