Проблеми с дъщеря ми

  • 39 814
  • 1 610
  •   1
Отговори
# 1 590
  • Мнения: 10 998
Сега, момчетата по дефиниция са "горкичките, ще го намери някоя харпия"! Wink

Аз съм на обратното мнение, тия дето се пазят от харпии са по-кисели и нещастни. Тия с харпиите обикновено се разтоварват и на още едно, две места. Тия без харпиите са абсолютно сами.
Флейм аз обичам да разказвам на мъжа ми с кой какво си говорим. Даже и за форума му разказвам. Ми то няма за какво друго да си говорим. Аз книги не чета, филми не гледам. Той от моята професия не разбира. Ама аз съм дърта, може би при младите е различно.

# 1 591
  • Sofia
  • Мнения: 15 572
Е, колко да си дърта? Разликата между "нас" и теб е горе-долу 10 годинки. Нищо време. Simple Smile

По въпроса със споделянето май поддържам някаква умерена позиция – не обсъждам приятелките и познатите си с други хора, но на мъжа си казвам всичко, нямам тайни от него. Та, е малко субективно.

# 1 592
  • Мнения: 14 966
Как споделяте с тези мъже, бре. Аз имам чувството, че едно говоря, той друго чува. Веднага търси някакво решение, или лепва етикет за някой проблем у приятелка. Хич не е по емоционалните процеси и обосновки.
Аз мога да говоря половин час, ама той какво е разбрал и дали е чул, се съмнявам.
Обикновено му казвам накратко, особено когато някоя приятелка ми звъни по-често и е ясно, че има проблем.

# 1 593
  • Мнения: 3 044
Ох, и за проблеми не давам обяснения. И да трябва да излезна посреднощ да помогна на някоя от тях, пак няма да дам обяснения, защото не е негова работа. Споменавам само "има проблем, трябва да отида" и толкоз. Аз съм си на логиката, че ако те искат той да знае нещо, ще му кажат и сами. Не намирам за редно да разказвам лични неща, които са споделени само на мен. Ама айде, да приемем, че моето не е нормално, защото аз съм малко по-особена на тема лично пространство и тн. Добре, че и те са като мен, та от сума ти години сме една затворена група с еднакви виждания 😂

# 1 594
  • Мнения: 10 998
Аз не се виждам много много с мъжа ми и като се видим му надувам главата. Аз на работа, той на работа, вечер се виждаме за по половин час и не млъквам. Той нищо не говори, ми на мен така ми е скучно.Тоя уикенд едният ден бях с едното дете, другия ден с другото дете, въобще не сме се засичали. Ама ние сме женени 15 г., сега ако сме гаджета от 1-2 месеца много ясно, че няма да го занимавам с глупости. Просто ние се познаваме до болка, няма какво толкова да си кажем. Аз на битовизми не държа, не го връънкам да пере и чисти, имам си всичко и просто му разказвам с кой съм се видяла и какво ми е разказал. Не влагам някакви лоши чувства, завист и т.н.

# 1 595
  • Мнения: 3 044
Не го приемай като нападка. "Нямам какво да си кажа с мъжа ми, затова обсъждам приятелките си" не е нещо, което аз бих направила, но хората са различни. Затова написах, че в моя ТВ си е проблемът, не в теб Simple Smile
Особен вид темерут съм аз, ти си си окей. Simple Smile)

# 1 596
  • Мнения: 10 998
Еми няма какво толкова да си говорим. Трябва да си мълчим, Аз съм ектроверт, досадна съм си и не мога да мълча. Децата са здрави /да чукна на дърво/ ми няма някакви съществени проблеми да обсъждаме, какво да говорим. Колко умрели от корона вирус ли? Чудя се пък вие какво толкова си говорите.

# 1 597
  • Мнения: 14 966
Еми няма какво толкова да си говорим. Трябва да си мълчим, Аз съм ектроверт, досадна съм си и не мога да мълча. Децата са здрави /да чукна на дърво/ ми няма някакви съществени проблеми да обсъждаме, какво да говорим. Колко умрели от корона вирус ли? Чудя се пък вие какво толкова си говорите.
Е, Криси, в началото има какво. Опознаване, еуфория, така е било и при вас предполагам.
Ама като си с един мъж повече от 15 години, няма да си говорим за вселенските закони, минали сме ги тези теми. Та затова остават прозаичните теми. И пак, като ти е хубаво с един мъж, и мълчанието е споделено.

Ние си знаем всичките индивидуални приятелки и приятели, та си говорим за тях. Ей го, моят беше тръгнал да запознвана едно момиче на наша приятелка / като на Куку дъщерята, дори отначало мислех, че Куку е тя/, с негов приятел, щЕх да падна Joy
Но се размина засега , ох божеее, ама моят е добронамерен, като му дадат задача и почва глупотевини, нали са за общото благо.

# 1 598
  • Мнения: 3 044
Крисе, аз съм обратното. Не мога да говоря постоянно, а и не искам. Имам нужда от повече лично пространство за моите си тъпотии, които си върша. Имай предвид, че не съм и имала 15 годишна връзка/брак, така че де а знам какво би било тогава.

# 1 599
  • Мнения: 18 666
Всичко сме си говорили, дори излишни неща понякога.Това ми е било най-ценното ,да си говорим ,променяхме се  и двамата в годините повлияни от другия.Той практичен  и нагаждащ се към другите,  аз дървен философ  и трудно приемащ, но бавно се променяхме един към друг.Жалко че се разделихме когато вече изтъркахме  острото и можеше да поживеем спокойно, в сговор.Доста спорове бяха.

# 1 600
  • Варна
  • Мнения: 5 307
Явно аз съм единствената, която не е правила секс в "детската си стая". Grinning Отчетох се.

Аа, и аз, и аз, писах вече. Grinning

Относно споделянето - не съм била с един мъж 15 години, най-много 5 и половина. То е ясно, че общуването се променя с годините, ясно е и че не е задължително постоянно да си говорим. Може просто да си мълчим и да ни е приятно, и всеки да си прави нещо си. Ама все ще се намери какво да обсъдим - новините, някоя книга или филм, на кой как му е минал деня, планове за следващия ден, деца ако има пък - съвсем лесно - там теми за обсъждане - много. Първия път, когато сегашният ми приятел ме покани на вечеря у тях, още докато ме сваляше, говорихме до 6 сутринта. Само разговори... В един момент ми звънна апармата на телефона и изхвърчах да мина през нас да се преоблека и да ходя на работа. Сега когато си е тук... в 12 - 1, вече спи втория си сън. Grinning За проблеми с приятели си споделяме само някакви общи неща, понякога си даваме съвети, но лични подробности не се разгласяват.

Последна редакция: вт, 09 юни 2020, 12:18 от Didi168

# 1 601
  • Мнения: 10 998
Боряна, съпругът ти починал ли е?
Моят мъж не търпи скандали и още в началото на брака се научих да се омиротворявам сама, така че проблеми с остротата на характера не съм имала почти от самото начало. Май аз съм повече като мъжа ти, приемам хората такива каквито са и не се стремя да променям никой.

# 1 602
  • Мнения: 18 666
Почина преди 14 години.
В началото винаги е китка, после става друго, но го преодоляхме.Той бе сърце на компании, винаги измисля нещо, дразгите бяха битови и напасване с условията, свекъри ,намеси, парирането им.И характери.
Разликата като е с другите и насаме.После влияха болести.Може би като се разболя усети нуждата от разбирателство,  а не налагане"аз съм чорбаджията".Минало.Най-спокойното ми време е сега ,сама.Но без финансовата помощ на сина няма да е така.Мизерни са пенсиите.

# 1 603
  • Мнения: 18 737
А ние сме от тези, дето не мога да се наговорят. Все не ни стига времето. Имаме мноооого за говорене, вкл. извънземни и други маловажни за повечето хора неща, които са ни супер интересни.

Не разказвам на мъжа ми за приятелки и техните съдби, защото за него това са празни клюки, към които той няма особен интерес.

# 1 604
  • София
  • Мнения: 5 990
Как споделяте с тези мъже, бре. Аз имам чувството, че едно говоря, той друго чува. Веднага търси някакво решение, или лепва етикет за някой проблем у приятелка. Хич не е по емоционалните процеси и обосновки.
Аз мога да говоря половин час, ама той какво е разбрал и дали е чул, се съмнявам.
Обикновено му казвам накратко, особено когато някоя приятелка ми звъни по-често и е ясно, че има проблем.

Това е начинът на мислене на мъжете - има проблем, предлага решение.
На моя обаче вече му е обяснено, че не всеки път му споделям, за да ми решава проблемите. Понякога искам просто някой да ме чуе, да ме гушне и да ме разбере. Затова, когато му говоря за нещо той пита - само споделяш или искаш да си кажа мнението и да предложа решение. И аз му казвам: Искам да си кажа, да ме изслушаш и не ми трябва твоето решение нито твоето мнение. Трябва ми просто да си излея душата пред някого. Супер сме го отработили това и така няма драми.

Последна редакция: вт, 09 юни 2020, 13:52 от Жълто Цвете

Общи условия

Активация на акаунт