На море в България 2020 г.! - 3

  • 42 705
  • 756
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 893
Ол инклузив означава, че храната, напитките и другите услуги, които хотела е включил в този вид настаняване са на обявената цена и съвсем не означава, че храненето ще е на блок маса и всеки ще си сервира сам. Какво като на блок масата ще ви обслужва сервитьор?

Анонсирането на тази онлайн платформа за резервация в българските хотели, означава, че министърката ангелкова не си познава бранша. Не ме учудва - бойкова калинка. Големите хотели и някои по-малки са си намерили начини за резервация къде директно, къде чрез посредник. За да се включат в тази платформа ще трябва да се откажат от досегашния начин. Защо да го правят? Има много малки хотели и къщи за гости по морето, които не се занимават с резервация и карат на принципа - онлайн клиента е с виртуални пари, а този, който ми е дошъл на крака плаща с реални.
И много ми е интересно кои ястия ще бъдат обявени за български.

# 76
  • В.Търново
  • Мнения: 6 691
Няма да има спагети, или спагетите ще са произведени в България? Simple Smile
Вярно... Ще следим.
Или пък лазаня?

# 77
  • Мнения: 893
Няма да има спагети, или спагетите ще са произведени в България? Simple Smile
Вярно... Ще следим.
Или пък лазаня?
Юфка със сирене вместо спагети и мусака вместо лазаня. Опа... мусаката бългорска манджа ли е?

# 78
  • Сф
  • Мнения: 10 673
И аз слушах с едно ухо. Някаква онлайн платформа ,в която да се информираме кои хотели какво предлагат, какви са мерките, кои се справят най-добре , нещо като класация го разбрах аз и така да си избираме хотел, в който да почиваме- тук в бг - безопасно! Пак се очаква да подкрепим българския туризъм(не само морски), и не само него,  но и българските земеделци, защото щели да ни хранят с произведено в България- домати примерно, без значение, кой хотел откъде пазарува-дали от Била, дали от Метро, ама да е произведено тук .. И така смятат да ни привлекат.
Чудна оферта просто, чудно привлекателно...чудни мерки, от нас се иска само да плащаме в бг, другото било ок .

# 79
  • София
  • Мнения: 1 489
Няма да има спагети, или спагетите ще са произведени в България? Simple Smile
Вярно... Ще следим.
Или пък лазаня?
Юфка със сирене вместо спагети и мусака вместо лазаня. Опа... мусаката бългорска манджа ли е?
Мисля, че е турска.
Аз питах за подробностите по ол иклузива и госпожата почти ми се скара Laughing
"Г-жо,
в момента започваме подготовката по изпълнението на изискванията,
не сме стигнали до подробностите .
Моля , обадете се в късен етап, преди отваряне на обекта 10/06  и ще ви информираме. 

Поздрави,

M.Petrova Hotel Manager "

# 80
  • София
  • Мнения: 11 480
Аз го разбирам като ресторантите да купуват български плодове и зеленчуци, месо, колбаси, мед. А не да предлагат традиционни български ястия (в мусаката - месото и картофите може да са български, корите за лазаня - от български производител, ако правим такива).

Друг е въпросът, че на хотелите май няма да им се рентира да купуват повече български стоки, тъй като цените са им височки спрямо някои вносни, май....

# 81
  • София
  • Мнения: 1 489
И кой ще следи дали картофите от мусаката са български или вносни?

# 82
  • Мнения: 893
в момента започваме подготовката по изпълнението на изискванията, не сме стигнали до подробностите.
Ха, ха, ха! Що за хотел е това да чака да му спуснат изисквания.

Ще взема да се кандидатирам за консултант по приготвяне на храна в заразни условия на база скромния ми нигерийски опит. Там най-използвания продукт в кухнята е... солта? неее хлорните таблетки Milton, но в разтвор с концентрация малко над препоръчаната. Ако не се прекалява, миризмата на хлор не се усеща. Но гарантирано предпазва. През разтвора минават всички прибори след измиване, без последващо изплакване, плодове, зеленчуци, месо, яйца (след измиване със сапун), дори кутиите и бутилките с напитки.

# 83
  • София
  • Мнения: 11 480
И кой ще следи дали картофите от мусаката са български или вносни?
Ако въпросът е към мен - държа да подчертая, че нямам никакъв опит с хотелиерството, но съм убеден, че има начин БАБХ да контролира точно това. Е, не точно сервираната мусака, но закупените картофи и месо. Може би по фактури, контрол на доставчици и пр., да изследва произхода. Предполагам, че ще е нещо като магазините както задължиха (заради което имам открита наказателна процедура) - поне половината от продуктите да са родни, български.

# 84
  • софия
  • Мнения: 2 915
Моята сага с Ник Травел ще стигне до адвокат , това ме посъветваха от МТ.

# 85
  • Мнения: 19 503
Е чудна помощ от МТ, това с адвоката те ли ще го водят и финансират?

# 86
  • софия
  • Мнения: 2 915
Е чудна помощ от МТ, това с адвоката те ли ще го водят и финансират?

Естествено, че не.  Те казват, че не могат по никакъв начин да открият Ник Травел!

# 87
  • Мнения: 19 503
Ми да му вземат лиценза тогава! Аман от безхаберници!

# 88
  • В.Търново
  • Мнения: 6 691
Е чудна помощ от МТ, това с адвоката те ли ще го водят и финансират?

Естествено, че не.  Те казват, че не могат по никакъв начин да открият Ник Травел!
Ужас..че моята приятелка резервира за първи път ол инклузив за Албена през тях.
Ако реши да си отложи резервацията ще изгори с парите направо.

# 89
  • София
  • Мнения: 1 489
в момента започваме подготовката по изпълнението на изискванията, не сме стигнали до подробностите.
Ха, ха, ха! Що за хотел е това да чака да му спуснат изисквания.

Ще взема да се кандидатирам за консултант по приготвяне на храна в заразни условия на база скромния ми нигерийски опит. Там най-използвания продукт в кухнята е... солта? неее хлорните таблетки Milton, но в разтвор с концентрация малко над препоръчаната. Ако не се прекалява, миризмата на хлор не се усеща. Но гарантирано предпазва. През разтвора минават всички прибори след измиване, без последващо изплакване, плодове, зеленчуци, месо, яйца (след измиване със сапун), дори кутиите и бутилките с напитки.
Еми да, на всичкото отгоре все едно ми се карат.  Моя приятелка е звъняла в хотела, те са от 10.06 и са им казали, че още не са наясно. Само ол инклузива ще е през плексигласова витрина, това е сигурно. Храненето ще зависи от това колко хора има, дали ще е на смени, или не.
И кой ще следи дали картофите от мусаката са български или вносни?
Ако въпросът е към мен - държа да подчертая, че нямам никакъв опит с хотелиерството, но съм убеден, че има начин БАБХ да контролира точно това. Е, не точно сервираната мусака, но закупените картофи и месо. Може би по фактури, контрол на доставчици и пр., да изследва произхода. Предполагам, че ще е нещо като магазините както задължиха (заради което имам открита наказателна процедура) - поне половината от продуктите да са родни, български.
Беше риторичен въпрос. Според мен може да се следи за алкохола и безалкохолните, но не и от къде си купуват картофите и доматите.

Общи условия

Активация на акаунт