ОКТОМВРИйки 2020 - тема 3

  • 25 408
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 209
Честита ни нова темичка и дано се пълни само с хубави съобщения!
Аз от изследванията досега съм пускала няколкокрстно ПКК, обща урина, ТСХ, ФТ4, глюкоза, Вит Б 12, д3, калций, желязо, токсоплазмоза, ХИВ, хеп ц и сифилис.

Започва да ме притеснява спадът в хемоглобина и хематокрита. С всяко следващо изследване стават по- ниски и притеснителното е , че не мога да стоя много дълго време на крак, защото започва да ми прилошава. Имам и ниско кръвно по принцип. Утре съм на преглед и ще говоря с АГ-то дали да не почна прием на желязо или не знам...

Относно уреаплазми и подобните съм ги пускала преди бременността и докторът каза, че няма нужда пак при положение, че няма смяна на партньор.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 1 193
Скрит текст:
Солас, по ЗК ти се полагат 2 или 3 ултразвука за цялата бременност.
Аз също плащам прегледите, но изследванията, които ми се полагат, не съм ги плащала.

За смяната - знам че може да смениш веднъж за цялата бременност. Но мисля че ти правят някакво досие и в него вписват какво са правили по каса до момента. Не знам как се пренася това досие.

Знам, Дели. Така е. Но този до сега стриктно си ме таксува ... ако поне се беше въздържал да ме таксува при регистрирането, когато уж трябва да е първият безплатен УЗ, бих го преглътнала. Предната Б една стотинка не съм дала и не мога да избягам от сравнение на случаите.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 791
Записвам се и аз тук:) Heart

Излязоха ми добри резултати за тромбофилиите. Имам нормален генотим за 5G Grinning Чудесно, значи няма да си слагам алуминиево филио на главата и да си строя фарадеев кафез Sweat Smile

Последна редакция: чт, 21 май 2020, 16:52 от Dagny

# 18
  • Мнения: X
На мен, и не само на мен на мои познати в болничен, превеждат парите 2 пъти в месеца, като първо е за около 15 дни, зависимост от колко работни дни има месеца и след това за останалите.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 427
Dagny, досега за 4 години съм виждала само 2 или 3 резултата без никакви мутации Simple Smile) Дишай, момиче Simple Smile

# 20
  • Мнения: 209
Записвам се и аз тук:) Heart

Излязоха ми добри резултати за тромбофилиите. Имам нормален генотим за 5G Grinning Чудесно, значи няма да си слагам алуминиево филио на главата и да си строя фарадеев кафез Sweat Smile

Страхотен резултат наистина, а имаше ли предпоставка за точно това изследване?

Чудя се дали има нужда да го пускам или се следят все пак някакви симптоми?

# 21
  • Мнения: 42
В повечето случаи го назначават това изследване ако е имало спонтанен аборт, трудно забременяване или лош кръвоток при вече настъпила бременност.
Браво за хубавите резултати!

Записвам се и аз тук:) Heart

Излязоха ми добри резултати за тромбофилиите. Имам нормален генотим за 5G Grinning Чудесно, значи няма да си слагам алуминиево филио на главата и да си строя фарадеев кафез Sweat Smile

Страхотен резултат наистина, а имаше ли предпоставка за точно това изследване?

Чудя се дали има нужда да го пускам или се следят все пак някакви симптоми?

# 22
  • София
  • Мнения: 7 427
В допълнение към горните неща - при плацентарна недостатъчност, интраутеринна ретардация (изоставане).

# 23
  • Мнения: 1 711
Това е Danny, тя пуска всичко, което може, и мен ме бие Hug Тъкмо щях да питам какви са индикациите са изследване за тромбофилия. Мисля да не пускам...
Аз от няколко дни не мога да вдигна горната граница над 80, по принцип съм и с нисйк хгб, предишния път на 126 го бях закрепила (може от витамините), сега ще видя, като пусна какво ще е положението

Последна редакция: чт, 21 май 2020, 17:56 от Amelin

# 24
  • София
  • Мнения: 7 427
На мен желязото и хемоглобина са ми ниски, докторът ми изписа Сорбифер да пия още като ме записваше на ЖК, ама с двете пиранки трябва да се запасявам.

Кръвното не ми е ниско, 115/75 е, както обикновено.

# 25
  • Мнения: 42
Попаднах на тази публикация, това е според китайския хороскоп.
Какви ще са децата родени през 2020 г. Simple Smile
https://www.standartnews.com/lifestyle-lyubopitno/kakvi-shche-sa … odina-411245.html

# 26
  • София
  • Мнения: 1 791
Това е DaGny, не Danny Grinning Дагни е главната героиня на любимата ми книга (''Атлас изправи рамене'' - на Айн Ранд). Много препоръчвам.

Пуснахме тромбофилиите заради загубите на майка ми преди мен (абрупцио плацента и др.) А и всеки път като ми мерят кръвното е 135/нещо си. Казаха, че е високо и сега си купих апарат и водя дневник.
Не пускайте, ако нямате повод. Аз просто съм хипохондрик с малко излишни пари. Знаете, че бременността ми е киндер-сюрприз и още всичко ми е ново и неясно, и се презапасявам. Ето примерно, ако бях по-добре информирана, щях да изпусна торч-а. Чакам пакета с ''-плазмите'' и листерията, и приключвам за 3 седмици с изследванията. Дано всичко е наред.

И моят хемоглобин е 126. Имам 20мг желязо в комбинираните витамини, което сигурно и не се усвоява. Но 126 е ок.

Изкарах безсрамно лек и приятен първи триместър, но от вчера, ако си спомняте, оплакването ми с болките в корема остава. Усещам боцкания и преди час на разходката с кучето ми беше доста дискомфортно. Просто като се тръсна (щото стъпвам на пети силно) и ме пробоцква малко под пъпа. Не знам какво e точно, не не е корем, не са и черва, нямам газове;
Питах и АГто от ЖК, и АГ-то при което днеска отидох за цервичен секрет за геника и казаха, че не е от сгъването вчера и да не се притеснявам.
Вие имали ли ли сте подобни болки тази и други бременности?

Мерси за хороскопа. Не вярвам, че има нещо вярно, но все пак винаги са ми интересни да ги чета!

# 27
  • София
  • Мнения: 7 427
Dagny, това кръвно е високо, ако и вкъщи ти е толкова, добре е да те пратят на кардиолог.

# 28
  • Мнения: 1 711
Знам ти ника, правописна грешка Stuck Out Tongue Winking Eye Атлас изправи рамене ми е в списъка, Изворът много ми харесва, предполагам, че и тя ще ми хареса
Имах такива боцкания преди около седмица две. Продължиха два три дни. Не бяха постоянни, като пробождане, разпъване, разтягане...не знам на какво да го оприлича. Като се изкашлям и ме прорязва. Рових се да видя какво може да е, пишеше, че подобни усещания от разрастването на матката се получават. Изчезнаха си. Пий ношпа и магнезий, за твое успокоение

# 29
  • Мнения: 534
И аз от време на време получавам леки боцкания и усещане като разтягане/ дърпане. Четох, че е от разтягането на матката. Усещанията са от ляво близо до пъпа, а според приложенията, матката вече е точно там.
Хемоглобина ми е висок, кръвното също беше 130/90, но го регулирам с Допегит и сега си държи нормални граници.
По- чувствителна съм и всяка емоция добра и лоша ми влияе силно. За това гледам да се поддържам в спокойно състояние, да правя приятни неща, а и хубавото време ми влияе страхотно.
Пътувам при всяка възможност, защото до момента всичко минава леко при мен. Нямам оплаквания, дано при всички е така до края.

Общи условия

Активация на акаунт