ОКТОМВРИйки 2020 - тема 3

  • 25 449
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 791
Мерси за отговорите, поуспокоихте ме. Аз четох още в първия триместър, че ще имам такива болки от разтягането на матката, но чак сега ми се случи и това съвпадна със сгъването вчера на стола, та от там и цялото безпокойство. Бях на ултразвук във вторник и бебето си беше супер;Бяха ок и разположения, размери, околоплодни води, 4см маточна шийка...Добре, че ме успокоихте, че щеше да е срамота да ходя утре пак заради болки, които просто явно са си нормални.
Мястото е точно както го описа Дунда - 2-3 пръста под пъпа вляво. Какви приложения?

И аз съм много чувствителна, но ми е добре като пътувам. Утре пак напът Heart

# 31
  • Мнения: 534
И аз утре ще пътувам, вече нямам търпение!
А под приложения имах предвид тези за следене на бременността. Във Фея беше споменато това разположение на матката в 19 г.с.и възможни придърпвания.

# 32
  • Мнения: 162
Мерси за новата темичка! Знам, че е още рано, но някой проучвал ли е нещата относно банките за стволови клетки? Иска ми се да го предвидя в бюджета и тези дни чета обаче нещо продължавам да не се ориентирам как да избера.

# 33
  • София
  • Мнения: 153
Мерси за новата темичка! Знам, че е още рано, но някой проучвал ли е нещата относно банките за стволови клетки? Иска ми се да го предвидя в бюджета и тези дни чета обаче нещо продължавам да не се ориентирам как да избера.

Ние се бяхме замисляли още преди бебчо да е факт, ама в последните седмици се отказахме. Не сме се спирали на конкретна фирма, но в последните дни получавам мнения против. И не говорим за цената, а по-скоро за приложението. Една майка беше споделила в нета, че за съжаление се е наложило да се прибегне до тези клетки, а лекарите са казали, че не са надеждни, тъй като може да са генетично увредени. Не по-малко притеснителна е възможността за фалит на съответната банка, което вече се е случвало. Общо взето за момента ние сме по-скоро пас. Ще се радвам да чуя и други мнения.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 381
Ние гледахме няколко варианта за замразяване на стволови клетки, гледахме и различни пакети и даже се бяхме спряли на Selena Cells. Обаче нещо напоследък се отказваме, цените гледахме вървят в диапазон 3500-5000лв. и бяхме готови да ги дадем, но нещо много негативни мнения чухме. Нас ни спира това, че чуваме за злоупотреби, неправилно съхранение и такива.
Ще проучим още, но по-скоро клоним към даряването им.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 13 456
Благодаря за новата тема
Аз твърдо подкрепям движението и понеже такова ми липсва, вървя на пътеката и винаги, където имам възможност и хич не ми пука, кой какво мисли.
АГ и на мен ми каза, че може да не хода на третата, ако продължавам в същия дух. Имам направление за очен лекар да видя сега къде ще диря читав /защото нося очила да ми измери очните дъна да видим всичко ок ли ще е за нормално раждане/. Предписа ми и някакво измислено желязо, приятелка фармацефт каза, че сорбифер е най-доброто за бременни, но за него ми трябва рецепта /че е по-евтино с около 20лв от предписаното няма да коментирам/.
Получавам моменти крампи в прасците, рядко по някое време на нощта, не всяка нощ, не им обръщам внимание към момента.
Коремчето вече е с обиколка 98см., кг от началото до сега +11.

# 36
  • София
  • Мнения: 7 467
Деси, аз сорбифер взех без рецепта. АГ ми го изписа по телефона.

Напиши ми кога ти е термина да те включа в списъка Flowers Hibiscus

# 37
  • София
  • Мнения: 110
Благодаря за новата тема! Heart
От 2 дена ви чета и едвам смогвам Joy
Днес ще ходя до аг, че от сряда съм с болки, а и в стерилната урина имам някаква бактерия( много малко количество) , но все пак ме притеснява.
Иначе записах час за фетална ехокартиография в Надежда за 8.06, с предната бременност я правих там и съм доволна.

# 38
  • Мнения: 335
Относно ПИК в София - недейте да се редите на гигантската опашка в НОИ, която е вдясно. Има отделна за издаване на ПИК (или никаква, защото няма много желаещи), само кажете  на човека, който излиза, че сте за ПИК и веднага ви пуска.

И аз имам нисък хемоглобин и хематокрит, АГ ми предписа Феротон и си го пия, но доц. Русев, който ми следи тромбофилиите каза, че за да се усвои желязото, трябвало да приемам Билкова кръв. Само не разбрах и двете ли да взимам и дали няма да ми стане много... Връзката беше лоша по телефона. То и в Билковата кръв има желязо. Засега пия само едното.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 13 456
Термина ми варира, не знам коя дата да дам, после ще разгледам документите, коя дата надделява.

Сорбифера по-скоро трябва да намеря аптека, която да ми го даде по рецепта, че не вярвам да ми се вържат така по снимка-рецепта. А Аг обикновено по обяд работи и за една рецепта да отида до нея трябва да си взема болничен.

# 40
  • Мнения: 95
Здравейте момичета,

От няколко дни и аз имам много леки болки в корема, долу - в ляво. Появяват се предимно вечер придружени с тежест на същото място. Въпреки че съм само 19 седмица пишкам много често и ако случайно задържа малко, започва да ме понаболява. Утре съм на женка консултация и ще питам лекарката ми дали има нещо притеснително от тези неща.

За сега са ми изписали да пия Магнерот, Фемибион и Биозин Мама. Също така приемам и Аспирин Протект по съвет на следящата ми лекарта по ФМ, тъй като рискът ми ор прееклампсия излезна висок. Четох в интернет, че болките могат да се дължат и да са част от симптомите на прееклампсията или газове, които аз вечер имам в повече.

Изследванията които са ми правили до сега са:Пълна кръвна картина, Урина, Хепатит а/б, СПИН, Сифилис, Токсоплазмоза по мое желание, микробиология и цитонамазка. За момента няма нищо притеснително в изследванията ми, освен че съм с отрицателен резус фактор. Според лекарката, която ме следи няма нужда от изследвания за антитела за момента, защото ми е първа бременност. Мисля, че няма да предприеме допълнителни действия, аз чета в интернет много противоречиви неща за тоя резус фактор. На някои мами им следят всеки месец антителата, а на други - нито веднъж и не се е налагало, както при мен. Вие какво мислите по въпроса, има ли някоя мама с отрицателен резус фактор?

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 13 456
За отрицатния резус фактор при майката и положителен при плода може да доведе до проблем. При първа бременност обикновено няма усложнения.
При раждането трябва да те инжектират с анти Д тела, които ще неутрализират оставащата част от кръвта на плода в майката, това предотвратява изхвърлянето на плода при последваща бременност.

# 42
  • София
  • Мнения: 7 467
Ако ти е първа бременност и не си имала аборт преди това, не е необходимо да се следят антитела. Но за следващата бременност ще се наложи. Също е необходимо да ти сложат инжекция Анти-Д гама-глобулин след раждането.
Ето тук е обяснено: https://dama.bg/article/rezus-nesuvmestima-bremennost-kakvi-sa-shansovete/19075

За болката - аз имах много силни болки, уж в яйчниците, до 12гс, особено силни при пишкане. С първите изследвания в ЖК ми излезнаха високи еритроцити в урината, АГ ми изписа лекарство и болките изчезнаха. Ходих и на уролог, нямам възпаление, оказа се че е само от притискане от бебетата, но продължавам да си пия лекарството и болка няма. Така че попитай АГ, възможно е и при теб да е нещо подобно.

Последна редакция: пт, 22 май 2020, 12:32 от delisardeli

# 43
  • Мнения: 20
Здравейте момичета,

От няколко дни и аз имам много леки болки в корема, долу - в ляво. Появяват се предимно вечер придружени с тежест на същото място. Въпреки че съм само 19 седмица пишкам много често и ако случайно задържа малко, започва да ме понаболява. Утре съм на женка консултация и ще питам лекарката ми дали има нещо притеснително от тези неща.

За сега са ми изписали да пия Магнерот, Фемибион и Биозин Мама. Също така приемам и Аспирин Протект по съвет на следящата ми лекарта по ФМ, тъй като рискът ми ор прееклампсия излезна висок. Четох в интернет, че болките могат да се дължат и да са част от симптомите на прееклампсията или газове, които аз вечер имам в повече.

Изследванията които са ми правили до сега са:Пълна кръвна картина, Урина, Хепатит а/б, СПИН, Сифилис, Токсоплазмоза по мое желание, микробиология и цитонамазка. За момента няма нищо притеснително в изследванията ми, освен че съм с отрицателен резус фактор. Според лекарката, която ме следи няма нужда от изследвания за антитела за момента, защото ми е първа бременност. Мисля, че няма да предприеме допълнителни действия, аз чета в интернет много противоречиви неща за тоя резус фактор. На някои мами им следят всеки месец антителата, а на други - нито веднъж и не се е налагало, както при мен. Вие какво мислите по въпроса, има ли някоя мама с отрицателен резус фактор?

Аз съм 0- група и докторката ми пусна изследвания за антитела, бях в 18г.с. Всичко е маред, но каза че ще ми пусне ощеизследвания  в 28 г.с. и 36 г.с

# 44
  • Мнения: X
Момичета, вие усещате ли вече бебчо активно или все още не сте усетили първо ритниче? Моля да споделите в коя седмица сте, коя бременност ( 1ва,2ра...) и усещате ли бебчо👼🏻

Общи условия

Активация на акаунт