Августинка перчи се с коремче, в него шава малко бебче! Тема 6

  • 19 445
  • 728
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 287
Аз си мислих, че питат как иска жената, а и знам, че докторите предпочитат секцио, даже има такива, които само секции правят. При мен имаше някои здравословни особености и мислих, че абсурд някой да ме вземе за нормално, но сега аг като каза, че няма да а проблем взех много да се замислям.

 Дали шевовете отдолу не са по-гадни от шевовете на корема? Дали ще ми счупят ребра? На моя приятелка й счупиха 2. Дали ще се роди за по-малко 2 дни или ще стоя с дни с разкритие, изтекли води. Дали ще е се справят със стрептокока, който имам?  Дали ще спра фраксипарина в безопасен срок? Много въпроси и не знам кого да питам.

# 226
  • Мнения: 443
Temma, същите въпроси се въртят и в моята глава. Някой път си мисля кой каквото ще да казва, ще си раждам секцио, на другия ден си викам колко по-добре ще е за бебчо да го родя естествено и какво толкова страшно има...
Мъжът ми много ме наплаши с моя проблем и не дава да се говори за нормално. Майка ми и тя вика, едва ли не, няма да се справиш, щом ти препоръчаха секцио, така ще раждаш. Свекърва ми пък естествено, та естествено, това другото какво било, избираш си дата и го вадят 😤 Моята АГ каза секцио, но може естествено, друг специалист вика препоръчвам секцио, ама да знаеш, че можеш и нормално, но има малък риск. Искам да видя и друг доктор какво ще каже. Сега гледам че станало модерно да те насърчават за нормално, мислех че е точно обратното 😀 Вероятно ще се доверя на лекарите, все пак те учат 10 години, не ми се иска да вярвам, че са толкова комерсиални и правят така, както на тях им е удобно.

# 227
  • Мнения: 337
Здравейте, бях на преглед и имам недостиг на желязо. АГ-то ми изписа малтофер но на листовката не пише мн хубави неща. Не се препоръчва при нарушено усвояване на желязо в организма, намален бр червени телца(анемия) дефицит на В12 аз всички тези неща ги имам че се чудя сега да дъвчали тези таблетки..... Някой от вас ползва ли тия таблетки

Аз пия Малтофер вече месец и половина. Изписаха ми го, заради хемоглобина, че беше 110 (малко под границата). Пуснах повторни изследвания преди 2 седмици, желязото е ОК, но при хемоглобина почти няма промяна, на 113 е скочил, но личният ми лекар и АГ казаха, че изследванията са ми нормални за този срок на бременността.

Малтоферът има вкус на Ефизол, поне аз на него го опреличавам. Получава се и промяна на цвета при ходене по голяма нужда. Според мен щом ти е изписан, трябва да се пие. Доста бременни пият желязо по време на бременност.

# 228
  • Мнения: 392
S_ Petrova благодаря ти за съвета знам че е нормално да ми изпишат желязо по рано пих друго желязо на прах. Просто се притесних от прочетеното в листовката не очаквах това да пише. И още нещо че мисля че ми се натрупват мн хапчета Ogestan, фолиева киселина, магнезии, сега и желязо никога не съм приемала толкова хапчета.

# 229
  • Мнения: 788
Да се отчета и аз след последната ФМ. В момента съм 30 гс + 2 дни, а бебети отговаря на 32 гс + 3 дни, тежи 1904гр. Според доктора всичко му се развива чудесно и всеки орган функционира нормално. Бях при д-р Борислав Иванов в Медлайн Пловдив и просто съм очарована от този лекар, уникален човек и специалист!
Кога мислите да стягате багажите за болницата, аз всичко съм накупила,но самия багаж не съм стегнала още.

# 230
  • Мнения: 337
S_ Petrova благодаря ти за съвета знам че е нормално да ми изпишат желязо по рано пих друго желязо на прах. Просто се притесних от прочетеното в листовката не очаквах това да пише. И още нещо че мисля че ми се натрупват мн хапчета Ogestan, фолиева киселина, магнезии, сега и желязо никога не съм приемала толкова хапчета.

Аз рядко чета листовки,когато ми е изписано нещо 😁 И аз пия доста неща- магнезий, актив мама, желязо, нат аспин, но за мен вече са нищо, като се има предвид в началото какво чудо беше и колко още пиех. Тези са хранителни добавки и витамини и не се плаша вече

# 231
  • Мнения: 819
И при мен не е ясно как ще протече раждането. При вагинална ехография получих няколко припъка,придружени с леки гърчове. Ходих на невролог, но нищо не излезе на изследванията. Много исках нормално, но моята АГ не позволява. Дори не препоръчва техния медицински център,а по-специализирана болница. Не се знаело какво ще се случи при напъването. Много странен и неприятен случай. В пълно неведение съм.
За багажа за болницата нищо не съм приготвила още, а може би трябва. Persevere

# 232
  • Мнения: X
За багажа и аз се чудя кога да го стягам... Имам всичко необходимо вече и мисля да започна лека полека към 20 юни. Няма да бързам, бавничко, ще пера, ще гладя, ще събирам. Все си мисля,че големият ден ще е най късно на 2-3 август тъй,че имаме време

# 233
  • Мнения: 788
За багажа и аз се чудя кога да го стягам... Имам всичко необходимо вече и мисля да започна лека полека към 20 юни. Няма да бързам, бавничко, ще пера, ще гладя, ще събирам. Все си мисля,че големият ден ще е най късно на 2-3 август тъй,че имаме време
Кога ти е термина?

# 234
  • Мнения: X
19-ти август е термина, но това ще ми е 3 то раждане 😊 като предното реши да се появи на бял свят 20 дни преди термин. Изхождам от тази гледна точка + поредното раждане 😀

# 235
  • Мнения: 337
Аз мисля като влезна в 9 месец, тогава да го стягам (така и съм чувала де, че влезеш ли в 9 месец и трябва да си подготвена с куфар/сак, зс да може всеки един момент да тръгнеш) . Още нищо не съм купила за родилното, камоли багаж да стягам 😁

Да ви питам, понеже се хвана темата за раждане, а аз още не знам как ще раждам. На 11ти съм в София на ФМ, а на 25ти на преглед при моя АГ, най-вероятно тогава вече трябва да се решава, все пак ще бъда в средата на 8 месец, да сте попадали на някое клипче с лекция относно + и - на едното и другото?

Все пропускам онлайн лекциите, които се каня да гледам.. И до сега съм изгледала само 1- за кърменето.
Много се чудя с това раждане как ще се случат нещата. И аз като вас си задавам всякакви въпроси. Всеки ти дава различно мнение и в главата ми става каша.

# 236
  • Мнения: 7 898
Тука има една хубава статия относно за и против, но е на английски.
https://www.livescience.com/45681-vaginal-birth-vs-c-section.html

# 237
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Дали шевовете отдолу не са по-гадни от шевовете на корема? Дали ще ми счупят ребра? На моя приятелка й счупиха 2. Дали ще се роди за по-малко 2 дни или ще стоя с дни с разкритие, изтекли води. Дали ще е се справят със стрептокока, който имам?  Дали ще спра фраксипарина в безопасен срок? Много въпроси и не знам кого да питам.
Няма кой да ти отговори на тези въпроси, защото никой не знае какво ще се случи Grinning Божа работа.
Темата за раждането е много обширна и много дискутирана, винаги има "за" и "против" едното и другото раждане. Но това е силно индивидуално и въпрос на личен избор.
Аз съм ЗА нормалното раждане , тогава, когато няма показания за секцио. Бих искала отново да родя нормално, но това също няма как да знам отсега. Засега всичко е наред, макар че и моето бебе не се е обърнало още Joy Но има време.

С предишната Б толкова се подготвях, багажа ми беше подготвен от месец преди термина, а стоеше и чакаше.... След като преносих 10 дни , ме приеха за предизвикване на раждането. И за раждането, няма как да си подготвен, според мен.

Важното е да сме спокойни и да мислим позитивно, само това можем да направим Grinning

# 238
  • Мнения: 733
На мен много ми се иска да е нормално, а не секцио...Моето мнение е че ако няма обективни медицински причини, за бебето и майката, най-добре е естественото раждане.

На последния преглед обаче девойката беше  седалищно прилежание, затова сега се надявам да се врътне, както и да не се появи нещо друго налагащо секцио. Не ме е страх от операции и упойки, имам и висок праг на болка (или поне така си мисля).

За багаж за болницата нямам нииищоооо. Даже не знам в коя болница ще раждам. То от това зависи и списъка с необходими неща.
Ако някоя ще ражда в Токуда (там ми е 1та опция) и има списък с нещата, които трябват, би ли го споделила? Hands Pray

То и за бебето няма нищо де. Хем има време, хем като чета как всеки е накупил нещата се психясвам Joy

# 239
  • Мнения: 153
Аз мога да се похваля с първите покупки. Blush
Поръчах си слинг Boba Wrap онлайн, тъй като смятам, че би ни било много полезно да имаме, а и напоследък чета много за бебеносенето.
Взех си и гнездо на Lorelli 3 в 1, което се състои от възглавница за кърмене/бременни и матраче за бебчето. Оказва се много удобно, особено когато имам работа на компютъра и ми се стои на дивана. Hands Metal

Общи условия

Активация на акаунт