Августинка перчи се с коремче, в него шава малко бебче! Тема 6

  • 19 380
  • 728
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 295
Marayah , благодаря за новата тема. Blue Heart

 
kitty_, и моята количка е от https://www.online4baby.com/. На мен доставката ми излезна 69,60лв. с Габко, като поръчах 3в1 и беше 29кг. Пристигна за 10-12 дена.

С Габко беше доставката и при мен. Абсолютно като при Verchy - и цената, и времето за доставка.
И честно казано от всичко прочетено тук за този сайт и марката на количката - вярвам, че са си оригинални продукти. 😉

# 31
  • Мнения: 591
С дълъг ръкав и крачолки трябва са, поне в началото.Бебчетата са много нежни, не са като нас. Деликатен е процеса с обличането като цяло. За тези които ще са към края на август може и изобщо да не им потрябва къс ръкав. Понякога септември е топъл ,но...  Сега у нас е 20 градуса и по тениска ми е студено, а вчера беше 25 градуса. Имам предвид, че тогава времето ще стане променливо и трябва да се внимава.
Аз имам от баткото около 10 бодита, newborn и от 0-3 с къси и дълги къкави, 5 ритънки и 5 панталончета . Ще взема 1-2 елечета и тънки жилетчици.и дрешки за изписването. Друго, ако имам нужда ще купувам след събитието.

# 32
  • Мнения: 337
Аз все още си чакам дрешките от приятелки, но все пак ще взема няколко неща и аз. За размер мисля направо от 0-3 месеца (56см ли се води?) , защото по-голяма част от бебоците се раждат над 50см и смятам, че тези, които са 50 см ще са излишни.

# 33
  • Мнения: 7 898
Мен вече ме затрупаха с дрехи и други неща. Даже са ми приготвили още, но им казах да ме изчакат малко, за да мога да ги изпера и подредя. Снабдиха ме дори с космонавти за зимата.

# 34
  • София
  • Мнения: 216
Както споменах, размер 50 се носи макс 1 път, за човече няма време, 56 около 2 седмици. 62 е по-дълготраен. Аз си имам от каката дрешки, но тя беше зимно бебе на 29.12, така че ще взема 1-2 неща размер 56 от тъничък памук, с дълъг ръкав. На мен най-удобни за обличане ми бяха целите гащеризончета с копчета отпред, сега пак ще съм на такива. Бодитата ще са с късо ръкавче обаче. Ще се купи и комплекта за изписване,това е ясно. 😀

# 35
  • Мнения: 854
Аз имам бодита с дълъг ръкав, клинчета, дълги пижамки р-р 56, 62. Шапчици и ръкавички от сестра ми имам.
Но мисля, че най - ще ми влязат в употреба бодитата с къс ръкав, потничета, ромпърчета, роклички. От тях също купувам 56 и 62.
Не искам да мъча детето с дълги дрешки август, да не говорим с количката като се излиза и вътре се спарват още повече.
Като за начало мисля по 5 бр. от всичко да взема.

# 36
  • Мнения: 591
Потничета,рокли, и голи рамена, леле Kitty доста смело ми звучи на мен.

# 37
  • Мнения: 202
Чисто от любопитство искам да попитам тези, които се следят при лекар по здравна каса, получават ли нужното внимание от него
Аз съм на ЖК по Здравна каса , в частна болница. Прегледите обикновено траят 15-20 мин. и винаги с ехограф. До сега са ми пускали два пъти кръвни изследвания, урина, ; веднъж-кр.група, цитонамазка, микробиология, сифилис. За всичките съм платила само веднъж 12лв. На моята АГ не и се обяснява много, но като я питам ми дава изчерпателни отговори. До сега са ме теглили по моя инициатива, последния път ми мериха и кръвното налягане. Мерките на таза не са ми ги взели, но аз съм висока и едра, може да ме преценят на око или по-нататък да ми ги вземат😁 Като цяло съм доволна, щом всичко е наред и си върви.

# 38
  • Мнения: 345
Уж златното правило било както ти си облечена бебето да е така+една дрешка отгоре.

Но не знам, кожата му ще е супер тъничка, поне да е покрито с някаква лека пеленка, ако ще са му голи крачетата.

# 39
  • Мнения: X
Аз съм затрупана с дрешки от сестра ми. Имам всякакви от 0-3 и 3-6 , но честно ще си призная не могат да устоя и купувам от време на време дрешки които супер много ми харесват. Ще преценя според времето с какво да го обличам.

Гнездо ще взимате ли? От къде смятате да поръчате?

# 40
  • Мнения: 1 355
Отново съм аз с въпрос. Искам да попитам тези, които са се записали при проследяващ АГ на частно и нямат друг по здравна каса, проследяващият АГ на частно може ли да издаде направление за раждане или тези направления могат да се издават само от лекар по ЗК? Ако аз искам направление от личната за смяна на проследяващия бремеността АГ, при който в момента ми се провежда женската консултация по здравна каса, и се запиша при лекар, при който жк ми е на частно, то този лекар може ли да ми издаде болничен и направление за раждане? Доколкото разбрах всеки проследяващ АГ е длъжен да издаде такова, но искам да попитам и тук за всеки случай, ако има по-информирани?

# 41
  • Мнения: 591
Само ако лекарят работи със здравна каса, но мисля че и личния лекар може да ти даде направлението за раждане.

# 42
  • Мнения: 287
Отново съм аз с въпрос. Искам да попитам тези, които са се записали при проследяващ АГ на частно и нямат друг по здравна каса, проследяващият АГ на частно може ли да издаде направление за раждане или тези направления могат да се издават само от лекар по ЗК? Ако аз искам направление от личната за смяна на проследяващия бремеността АГ, при който в момента ми се провежда женската консултация по здравна каса, и се запиша при лекар, при който жк ми е на частно, то този лекар може ли да ми издаде болничен и направление за раждане? Доколкото разбрах всеки проследяващ АГ е длъжен да издаде такова, но искам да попитам и тук за всеки случай, ако има по-информирани?

Най-добре иди при личната и обясни цялата ситуация. Със сигурност ще ти даде най-точна информация. Не се напрягай сега. Всичко ще е наред.

# 43
  • Мнения: 782
Обикновено в сайта на болницата пише.
Направлението се издава или от ЛЛ или от АГ.
Аз съм се насочила към СВ.София(Тина Киркова) и съм говорила с много мои приятелки, раждали там. Те казаха, че не са взимали никакви направления, даже раждали секцио по желание и  са минавали по ЗК, без доплащане .

# 44
  • Мнения: 337
Здравейте и от мен, момичета.
За съжаление и мен ме диагностицираха с гестационен диабет след вчерашния тест Disappointed Много криво ми стана и добре си поплаках, но днес като че ли съм малко по-спокойна. Надявам се да не е хванат твърде късно, че съм почти в 28гс вече Rolling Eyes Тези дни ще съм на ниско въглехидратна диета, а вторник съм на ендокринолог да видим какво ще правя до края. Сряда пък съм на кардиолог да каже с кръвното как ще процедираме, добре поне, че хематолог минах вече миналата седмица за тромбофилиите и там нещата изглеждат добре Hands Pray

По темата за лекаря по ЖК и направленията не мога да се изкажа, аз съм само на частно, частната ми лекарка ще издаде листовете необходими за раждане.

Иначе вчера ходихме в два магазина да гледаме колички и май си харесахме. Новият модел balios s lux много ни допадна и на двамата, днес ще ходим да видим stokke beat може би, както и другите цветове балиос и се надявам покрай намаления около 1 юни да поръчаме количка с отстъпка Hands V Възползвах се от намалението в айко на бебешки неща и пуснах поръчка, нещо не ми даде да плтя онлайн, та се надявам да е регистрирана, че хич не си вдигат телефоните като им звънях вчера Grinning От по-големите неща поръчах матраче, стерилизатор и видео бебефон Blush Поне малко да започне да намалява списъка с покупките Grinning

 За дрешките и размерите - само 56 съм купувала досега и имам много малко. Ще накупя още 56 за в началото, имам и къс и дълъг ръкав, както и къси крачолчета също. Ще се посъветвам с акушерките и педиатрите в болницата как да го обличам, но си мисля, че ако е жега 26-7 градуса вкъщи само първите дни ще е с дълги дрешки, след това няма да го мъча толкова. Слушах в лекциите на Ася Демирева, че бебчовците не издържали на претопляне, защото до 3 месец не им функциинират потните жлези. Та ме е повече страх да не го претопля, през горещ август трудно ще го простудя си мисля.

Общи условия

Активация на акаунт