Базедова болест- тема 10

  • 15 393
  • 744
  •   1
Отговори
# 135
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ангелов,провери го след месец.
Аз един рецидив съм имала,имах оплаквания и ТСХ  ми беше около 0.8.
За седмици падна много под норма.
Не искам да те плаша,не е казано,че трябва при теб да се случи същото.Може да си в дълга ремисия (ха дано).

# 136
  • Мнения: 5 667
Аз имах подобен разултат на тсх и звънях на Начев, каза да не се притеснявам, да го следя и ако стане 0,1 да го потърся. Още повече, че тсх постоянно варира.
 Аз от няколко години не пия лекарства но симптомите си стоят. Килограмите растат и също се потя обилно. На моменти съм пълна с енергия, след малко като парцал лежа и не мога да мръдна дори. И др.симптоми но пък толкова лесно забравям, че като мине съответният период сякаш не е било и така до следващия път.

# 137
  • Мнения: 580
Уморявам се страшно много, а с прохождащо бебе вкъщи се потя като слон хаха...
Разбирам ви напълно, момичета.
🤨 Дишам и се задъхвам като 100 годишен пушач, а никога не съм пушила. хахахаа

# 138
  • Мнения: 352
Аз все пак смятам да видя на къде отива това тсх след 2-седмици мисля.
Може седмица и половина.
Предпочитам да хвана нещата навреме а, не да се лутам 2-3 месеца..
Просто нямам нерви да чакам и губя ценно време.
Пак ще говоря с ендото.
Проблема е,че усещам някои стари симптоми от 2016.А, те са болки в главата,ускорено мислене и свръх активност.
Просто си усещам ,че хормоните си играят.
Точно смятам да кажа и на ендото по-добре навреме , отколкото късно.
Определено като видях тази нула ми стана неприятно.
Най- ми е отвратително това напрежение и стягането от ляво една емоция и се усеща.
 Страха също ме отвращава пак породен от нищото. А, по-едно време тези симптоми не ги усещах.
Бяха потънали в дън земя.
Ендото ми вика твърде си млад да имаш проблеми със ставите и да се чувстваш така.
Дори и нервите ми трудно минават повече време ми трябва отколкото преди.
Това е от мен Поздрави!

# 139
  • Мнения: 20 159
Ангелов, много пъти и аз съм била с такива усещания, че тсх отново потъва и рецидива се връща, но като пусна хормони, се е оказвало, че не е така.

# 140
  • Мнения: 2 817
Angelov255,

знаеш, че по едно и също време спряхме хаповете. По последни изследвания ТСХ ми е 0.01, другите са горе-долу в граници. Трак също ми е ок. Ами трябва да ти кажа, че докато не се сгромоляса цялата картинка никой доктор няма да направи каквото и да е. Нито хапчета можем да пием, нито сме за операция. Следя се през 3-4 месеца, искат ми всички изследвания, не само ТСХ. Най-вероятно ще съм за операция, но това при положение, че ТСХ остане на 0, но и трак и другите показатели заминат. На двама доктори ходих, ТСХ 0 не го приеха сериозно. Искат ми нови изследвания след 3-4 месеца.

Така, че и да започне да ти пада ТСХ-то нищо няма да се случи, само ще се вкараш във филми. Докторите ти казват октомври не случайно. Слушай ги малко!!!
На твое място ще хвана раничката и ще се опъна 1 седмица по пътечките на Родопите. От това по-добро лечение няма Simple Smile

# 141
  • Мнения: 11 736
В цялата картинка при потъващо ТСХ и щитовидни в норма, главно значение има Трак. Той показва дали се касае за рецидив.
Не е нужно дори да затъне в нулата ТСХ. Трак първи реагира.

# 142
  • Мнения: 352
Значи трябва да видя Трак след месец.
Доста неприятно от страна на докторите да не се впечатляват от едно тсх.   Неприятно си е бих казал. Трябвало всичко да е влошено за да обърнат внимание. Това не е много хубаво даже никак. Специално това изследване за Трак някакво скъпо ли е като цена ?

# 143
  • Мнения: 11 736
В София е скъпо май. Във Варна е 22 лв, откакто го изследвам. Може би вече 8-9 години.

# 144
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Не знам,не при всички ТРАК се променя.
Само веднъж го изследвах,точно когато ми започна рецидивът.Беше съвсем добре,а до две-три седмици ТСХ падна до 0.0нещо си.И Т4 ми беше добре,с Т3 ми беше проблемът.
Бясна съм,че не може да се пускат хормони и други показатели с направления повече от веднъж годишно.Където и да отида,искат нови изследвания на хормони.

И съм асматичка.Тези нощни пристъпи,за които се бях оплаквала,явно са били не ларингоспазъм само,а и бронхоспазми.
Черният ми дроб е силно уголемен,и той се видя на скенера.Стеатоза силно изразена.
Иде ми да легна на земята,да пищя и рева.
Видя се и остеохондроза и някаква си артроза на гръбначен стълб.Аз си умирам от болки в ставите,но съм алергична към обезболяващи.

# 145
  • Мнения: 20 159
Миме, на мен за болки в ставите много ми помогнаха Флекс код премиум, отделно спиране на млечните. Обаче с твоя корем, не знам ще ти остане ли нещо, каквото да ядеш....
Пиеш ли желатин, понася ли ти на корема?

# 146
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Разхлабва ме желатинът.
Бях спечелила от бг мама едно лекарство за стави и ми понесе,но тогава имах ремисия на тъпия колит.
Сега се чудя изобщо ще ми понесе ли лекарството за тази тъпа астма.
Ако червата ми не одобрят някое лекарство,си изхвърлят цялото съдържание,докато потече от мен вода.
Нямам думи вече,не знам какво да правя.
Тъпият колит ще излезе на алергична основа.Ям само картофи,тиквички,кайма и захар.Нямам болки,газове,нищо.
Обаче хапна ли сирене,мляко,шунка,Шоколад (не мога без шоколад)...
От листа за хранителни поносимости много малко неща са ми отрицателни.
Но ям ли дори слабо положителни,работата е на зле.
Наистина искам да се тръшна и да пищя,но и това не мога,ще стресирам детето.

# 147
  • Мнения: 11 736
Миме, Трак антитела са показатели за рецидив на Базед. Щом се повишат, дори за момента Т4 и Т3 да са в норма, след месец, два, ако не се предприеме действие, те ще се повишат.
Когато ТСХ затъва, на фона на нормални антитела и хормони Т4 и Т3, се търси друга причина. Не знам каква.
Проверяват Тат и Мат. Взех да се съмнявам, че някои сме с чист Базед и си живурка и Хашимотото с него, протичащо с хиперфункция.
При мен търсеха /като причина за хиперфункцията и рецидивите/ токсичен аденом. Сцинтиграфиите не показаха наличие на такъв. Но пък Трак се повишава при спиране на терапия, паралелно с потъващо ТСХ.
Ако само ТСХ забива в нулата, може да се проследи и прецени поведението на жлезата. Така ми каза проф. Христозов. Може временно излив на хормони да има и самостоятелно да се регулират нещата. Може да се наложи малко тирозол да се попие, но не като при двегодишно лечение, започващо с висока доза, с плавно намаляване и спиране. Но ако ТСХ потъне и паралелно Трак се повиши, рецидивът е ясен.
Решение= операция или радиойод.
При един от рецидивите ТСХ беше 0.162. Проф. Христозов каза да го проверя пак. Излезе 0.058, а след месец 0.08.
Каза да пусна Трак и той беше 6.8. Оттам вече е ясно какво се случва.

При хора с отстранена жлеза Трак вече няма диагностична стойност. При някои даже е останал висок след ОП, особено ако са я направили 2-3 месеца след рецидив, когато Трак не е спаднал все още.

Последна редакция: сб, 11 юли 2020, 07:19 от Merelenda

# 148
  • Мнения: 5 667
Аз съм доволна от сириус д ,за болките в ставите. Преди няколко години много ме боляха, вкл. и на коленете. Мина ми но сякаш напълнях от него. Отскоро пак се обаждат ставите но основно в ръцете, пръстите.

# 149
  • Мнения: 352
При мен симптомите лека , по-лека се усещат повече. Особено със стомаха и тази ускорена перисталтика.. От ляво също започна повече да ме стяга. Като по-чест срещан симптом  е страха.
Причинен някой път от нищо. До преди 2-3 часа тези симптоми не ги усещах.
Ето сега пак. В областта на краката и ръцете усещам някаква слабост.
Развълнувам ли се веднага започва  да ме  стяга  от ляво както описах независимо дали е нещо хубаво или отрицателно.
Дори и от една мисъл усещам този симптом.
Това със забравянето по-едно време го нямаше.
Сега пак го има някой път само.
След спада на това тсх някак си се чувствам притеснителен.
И, не от резултата се впечатлих още от преди това усещам тези промени за това реших да пусна тези изследвания.
С една дума си усещам,че тия симптоми ми влияят на целия организъм и общото състояние като цяло:
Стомах,нерви, психика дори.
Не  съм някой плашлив ,но това ми докарва дискомфорт не се чувствам като човек просто.
Не,че и преди не съм се чувствал ,но някак си беше по-различно има разлики усеща се.
Отвратително ми е ще се опитам да говоря пак с ендокринолога защото не смятам да чакам.
2-3 месеца и да се чудя аз след това как стана това не мерси.
Ще видя и тсх-то и т.н Поздрави!

Последна редакция: нд, 12 юли 2020, 04:44 от Angelov255

Общи условия

Активация на акаунт