Къща около София - 2

  • 57 765
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 14 505
Много моля за мнение за Челопечене.
Няма да бъда много полезна.Бях един път преди 4г.,зимата.Малкото,което видях от колата не ми хареса.Някакви пристройки като работилници,др.като магазини.Грозно.Към 21,30-22ч.едвам се измъкнахме в адска мъгла.Щом стъпихме на Ботевградско шосе,всичко беше ясно.Тоест,никаква мъгла.

# 691
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Благодаря! Ще го мисля още.
А дали има роми там?

# 692
  • Сф
  • Мнения: 10 585
Благодаря! Ще го мисля още.
А дали има роми там?
А, не бе! Ботунец е на една крачка.

# 693
  • София
  • Мнения: 381
Здравейте, някой може ли да сподели мнение за Петърч, Богьовци, Безден, Опицвет? Има ли нещо, за което трябва да се обърне по-особено внимание в района (климатични/природни условия, местно население, комуникации)? Благодаря предварително!

Петърч - транспорт, газ, магазини, аптека, роми
Опицвет - кариерата на ГБС е доста близо
Богьовци - минава път за Петрохан, често минават големи камиони
Безден - заради двата язовира през почивните дни има доста туристи

В резюме - Петърч е най-добре благоустроен, но има много роми
Опицвет, Богьовци и Безден - има селски автобус около 4-5 курса на ден, като цяло неудобно без кола. Има доста живущи преселници от София, така че има изградена добра интернет мрежа. И в трите села има доста нови и хубави къщи. Във всяко от селата има по един магазин с най-необходимото ако се наложи, добре заредена верига Фреш в Петърч и Сливница, бърз достъп от и до София по скоростния път София - Калотина. Зимата се чисти, пътищата са сравнително добре поддържани. Рядко има проблеми с ток и вода, ако възникнат се отстраняват сравнително бързо. Района е каменист и с карстови подпочвени води. Трябва да се вземе под внимание, ако ще се строи. Безден е най-равно и приятно за разходки, заради водоемите. За други конкретни въпроси може на лично.

# 694
  • Мнения: 4 588
Деси, супер полезен пост  GrinningHands Thumbsup
Ако всички бяха като теб, форумът цена нямаше да има.

Кои са язовирите до Безден? Отивам да търся в Гугъл Flushed

# 695
  • Мнения: 770
Здравейте.
Аз искам да се похваля.
Купихме със съпругът ми къща на сина ни.
Не е близо но селото във което се намира къщата е община и има блокове,детска градина,училище до 7 клас.
4 магазина само едно ромско семейство който изобщо не знаят цигански .
Банка ,лечебница и др
За парите който я купихме си заслужава.
Само че е на 2 часа път от София.

# 696
  • Мнения: 2 312
Айде честито. Колкото по-далеч от София - толкова по-добре.

# 697
  • София
  • Мнения: 381
Деси, супер полезен пост  GrinningHands Thumbsup
Ако всички бяха като теб, форумът цена нямаше да има.

Кои са язовирите до Безден? Отивам да търся в Гугъл Flushed

Те са в самото село. Единият в началото (Безден), другият (Бистрица) във вилната зона. Вторият има и заведение, в което правят много вкусен пържен шаран. Може да се види и красив карстов извор който тече целогодишно.

# 698
  • Мнения: 770
Айде честито. Колкото по-далеч от София - толкова по-добре.
Много благодаря.
Наистина е така.

# 699
  • Мнения: 227
Деси, супер полезен пост  GrinningHands Thumbsup
Ако всички бяха като теб, форумът цена нямаше да има.

Кои са язовирите до Безден? Отивам да търся в Гугъл Flushed

Те са в самото село. Единият в началото (Безден), другият (Бистрица) във вилната зона. Вторият има и заведение, в което правят много вкусен пържен шаран. Може да се види и красив карстов извор който тече целогодишно.
Този край не става далеч е и транспорта не е удобен, реално се пътува до Петърч и от там се взема автобуса!

# 700
  • Мнения: 38
Здравейте, някой може ли да сподели мнение за Петърч, Богьовци, Безден, Опицвет? Има ли нещо, за което трябва да се обърне по-особено внимание в района (климатични/природни условия, местно население, комуникации)? Благодаря предварително!

Петърч - транспорт, газ, магазини, аптека, роми
Опицвет - кариерата на ГБС е доста близо
Богьовци - минава път за Петрохан, често минават големи камиони
Безден - заради двата язовира през почивните дни има доста туристи

В резюме - Петърч е най-добре благоустроен, но има много роми
Опицвет, Богьовци и Безден - има селски автобус около 4-5 курса на ден, като цяло неудобно без кола. Има доста живущи преселници от София, така че има изградена добра интернет мрежа. И в трите села има доста нови и хубави къщи. Във всяко от селата има по един магазин с най-необходимото ако се наложи, добре заредена верига Фреш в Петърч и Сливница, бърз достъп от и до София по скоростния път София - Калотина. Зимата се чисти, пътищата са сравнително добре поддържани. Рядко има проблеми с ток и вода, ако възникнат се отстраняват сравнително бързо. Района е каменист и с карстови подпочвени води. Трябва да се вземе под внимание, ако ще се строи. Безден е най-равно и приятно за разходки, заради водоемите. За други конкретни въпроси може на лично.

Много благодаря за изчерпателния отговор Flowers Hibiscus

# 701
  • София
  • Мнения: 381
Деси, супер полезен пост  GrinningHands Thumbsup
Ако всички бяха като теб, форумът цена нямаше да има.

Кои са язовирите до Безден? Отивам да търся в Гугъл Flushed

Те са в самото село. Единият в началото (Безден), другият (Бистрица) във вилната зона. Вторият има и заведение, в което правят много вкусен пържен шаран. Може да се види и красив карстов извор който тече целогодишно.
Този край не става далеч е и транспорта не е удобен, реално се пътува до Петърч и от там се взема автобуса!

Както писах, има автобус и до трите села. Просто не е толкова начесто, колкото до Петърч. Който разчита на обществен транспорт така или иначе би търсил по-близо до София и по възможност с градска линия. Също така не всеки търси имот за постоянно обитаване, а за вила. В този случай дори веднъж дневно да има автобус е ОК. Не знам колко далеч е този край, но сутринта взех маршрута Безден - Министерство на земеделието за 38 минути. Километрите за същия маршрут са 34. На мен ми е ок, за друг може да е много. Всеки си преценява.

# 702
  • Мнения: 124
Всичко хубаво, но на 2 ч. извън София по-скоро е за тема 'къща около Ст.Загора или В. Търново'.

# 703
  • Мнения: 770
    Всичко хубаво, но на 2 ч. извън София по-скоро е за тема 'къща около Ст.Загора или В. Търново'.
    Щом имаш пари куписи във или около София.
    Аз успях да си купя прекрасна къща за нормални пари..
    Вие може да степо богати от мен и да си позволите повече...
    Успех

    # 704
    • София
    • Мнения: 8 520
    Ами тя темата е за къщи около София, не за "къщи по джоба ни". Малко не разбирам идеята Ви да сте тук, ако това е най-същественото, което имате да споделите. Но Вие си знаете, предполагам... 

    Общи условия

    Активация на акаунт