Гоблин - нестандартна и вълнуваща фентъзи драма с корейски финес

  • 26 568
  • 729
  •   1
Отговори
# 675
  • вятърничава
  • Мнения: 1 856
Ооооо, Осаму Мукай Animal Heart Eyes Cat

# 676
  • DE
  • Мнения: 9 068
Любими японски от мен Grinning
"Nodame Cantabile" - музикален, Страхотни Тамаки Хироши и Уено Джури.
"Destiny-Like Love" - леко драматичен, но нищо затормозяващо, обаче Сайто Такуми трябва да се види в тая роля, нежната еротична нишка е магнетична и разтупваща сърцето Heart
"Hirugao: Love Affairs in the Afternoon" - доста романтика и откровени сцени, но добре написана и изиграна история, всички са страхотни.
"Hotaru no Hikari" 1,2 - от най-любимите ми проекти, забавна романтична комедия, много любими актьори в добре изиграни роли. Във втора част участва Осаму Мукай.
"It's Not That I Can't Marry, But I Don't Want To" - неомъжена около 40 годишна в дилема и няколко души които и помагат да я разреши Grinning Фуджики Наохито е сред първите ми японски и до ден днешен любимци Heart
участва и в предишните два и в следващия.
"Slow Dance" - леко е бавен, но много зарибяващ, хубав.
"Mr. Brain" - забавно криминале с главен + Кимура Такуя на когото почти всичките му участия са хитови.
"Kiss that Kills" - пътуване във времето, нетипичен и нестандартен, много интересен.
 "Love Shuffle" - няколко двойки се разменят и това води до изненадващи обрати.
"Тokyo Daydreamer Girl" - три дами около 30 в търсене на точния мъж.
"Ouran High School Host Club" - ученически, забавен.

Малко се улях, мога и още, но да не ставам досадна. Това са японски харесали на мен, определено не са детски с изключение на ученическия. Май всички имат български превод Thinking

# 677
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 888
Въобще не беше досадна, а изключително полезна. Благодаря!

# 678
  • Мнения: 403
Къде ги гледате тия сериали аз само от vbox7 намирам.

# 679
  • DE
  • Мнения: 9 068
vtvt, тук може да намериш информация кое, къде може да го има http://www.easternspirit.org/forum/
Аз от години вече не гледам на български, гледам на руски тук https://doramatv.live/ защото или не превеждат това което аз харесвам или превеждат бавно Grin Обикновено в Спирита има всичката информация за филма/сериала.
Има и много други ресурси търсиш по заглавие и все някъде ще успееш.

# 680
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 888
И аз гледам 90% от сералите на руски. Най-вече в doramatv.live и doramy.club.
Не издържах на клипчетата в тубата и подпуках My little happiness. Много леко и интересно върви. Главния е страхотен, близо 2 метра е висок, а патньорката му 1.50. Сладка двойка са. За момента няма неадекватни девойки и родителски безумия, но никой не знае какво ме чака нататък.
Видях най-новата фотосесия на Lee Jong Suk и малко се втрещих. Че е пуснал дълга коса-ок, че е възмъжал и сякаш понаедрял в казармата-ок (не че кара кой знае каква слуба той), ама нещо пак е пипал по фейса. Май носа си е оправял отново. Няма и помен от сладкото момче,което беше в W:two worlds. И се сетих,че не съм гледала "Докато ти спеше" с него и със Сузи. Нещо не ми харесваше описанието-сънища, прокурори... Обаче като ме хвана, посрещнах утрото. Много ми е интересен. Е, разбира се пълен е с корейски клишета-главните се познават от деца, майки, които се месят в живота на децата си и т.н. Всеки път така ми се получава-сериал, който все го отбягвам се оказва, че е супер.

# 681
  • вятърничава
  • Мнения: 1 856
На японския фронт:
1. Suki na Hito ga Iru Koto/ A girl & three sweethears изгледан! Много хубави момчета(идеше ми да прегърна телевизора )SatisfiedХубава история,море,любов,фоерверки,красота и вкуснотии.Главната неврастеничка с анорексичен вид,очите ми все в ръчичките и бяха,да не се счупят.Каква кандитерка е това,моляви се?!
2."Hirugao: Love Affairs in the Afternoon" - филмът(защото видях,че има и сериал,но май беше корейски ).Пак море,любов,фоерверки,красота,светулки,ресторанти,но историята различна.Все пак ми беше интересен,до края не можеш да разбереш кой добър човек,кой зъл.Тези японки са толкова ефирни....
3."Hotaru no Hikari" 1 - изгледан.Красиви актьори,сладури бяха всички,забавлявах се с разговорите в офиса,шефът страхотен.Обаче тая Амемия ми идеше да я удуша собственоръчно в еп.4.А последният епизод едва го проумях, в просъница Smile
Три японски любовни истории,разказани по три различни начина,изводът ми е един - много са трудни любовните връзки в тази пуста Япония.С население 126 513 062 души,не ми се мисли на още колко мъка ще ни подложат!
Дането,благодаря за препоръките за филми и за превода.И сега ако няякой може да ми обясни с какво е толкова забавен и смешен танцът на пъстърва,два пъти вече го гледам и не разбирам.
На корейския фронт:
1. Hwarang–изгледан,прекрасен каст(най-вече мъжки),задържа интереса,финалът холивудски и слава богу,доста съвременен подход към костюми,музика и всичко.Бойните сцени не ми бяха твърде убедителни,но кой ти гледа бой при толкова красиви момчета на екрана.Двамата Park ми станаха любимци.


2.Заради Park Seo-joon подхванах Itaewon Class.Вече съм на 10еп. и още не мога да реша дали ми харесва,по-скоро да.Заслужава си да се гледа със сигурност,дори и само заради Park Seo-joon,въпреки странната му прическа.
Сори за дългото изложение!

# 682
  • Мнения: 6 760
Главната в A Girl & Three Sweethearts от 2 години вече е съпруга в реалния живот на най-големия от тримата братя в сериала Grinning.

Hirugao има и японска, и корейска сериална версия. За мен японската е по-добра. Корейчетата по традиция са наблегнали на драматизмите си.

Пак Со Джун си заслужава да се види и в другите му сериали - What's Wrong With Secretary Kim, Fight for My Way, She Was Pretty, A Witch's Love, Kill Me, Heal Me. И във филмите Midnight Runners, The Beauty Inside.

# 683
  • вятърничава
  • Мнения: 1 856
Главната в A Girl & Three Sweethearts от 2 години вече е съпруга в реалния живот на най-големия от тримата братя в сериала Grinning.
Затова така тъжно я гледаше той в обятията на брат си Smile
Hirugao има и японска, и корейска сериална версия. За мен японската е по-добра. Корейчетата по традиция са наблегнали на драматизмите си.
То и в японския филм драма не липсваше.Корейците умеят да надграждат по тая линия.

Пак Со Джун си заслужава да се види и в другите му сериали - What's Wrong With Secretary Kim, Fight for My Way, She Was Pretty, A Witch's Love, Kill Me, Heal Me. И във филмите Midnight Runners, The Beauty Inside.
Във всичко си заслужава да се гледа този хубавец.Itaewon Class да не му е следказармен?
Изгледах няколко серии от What's Wrong With Secretary Kim,а  Midnight Runners е много хубав и смешен.И в  „ Паразит“ съм го гледала,а не съм разбрала,срам!
Ама спрете се малко ,все предлагате нови и нови.Изнемогваме вече Stuck Out Tongue Closed Eyes

Последна редакция: пт, 05 фев 2021, 01:18 от bb6

# 684
  • DE
  • Мнения: 9 068
Нямам идея с какво е забавен танца, вероятно само японците го разбират Grinning И на мен не ми бе забавен, но ми харесваше атмосферата на филма, офиса, колегите и къщата, ооо къщата Heart докато не си намерих същото стъклено звънче което висеше на верандата не мирясах Bowtie и разбира се шефа Heart Eyes

# 685
  • вятърничава
  • Мнения: 1 856
Скоро ще изгледам и "Hotaru no Hikari" 2.

# 686
  • Мнения: 6 760
.............................
 Във всичко си заслужава да се гледа този хубавец.Itaewon Class да не му е следказармен?
........И в  „ Паразит“ съм го гледала,а ни съм разбрала,срам!
.......................
В Паразит ролята му беше почти епизодична.

В казарма е ходил преди да се захване с актьорството, а дебюта му на екран е в един музикален клип - I Remember

# 687
  • при най-добрия мъж...
  • Мнения: 888


"Hwarang" ми е фаворит.Толкова мъжка красота събрана на едно място. Даже и на мъжа ми му хареса сериала и ми подари чаша с красавците. Сега всеки ден си пия кафето със шестима Убавци. Simple Smile

# 688
  • вятърничава
  • Мнения: 1 856
Indira,няма как да не те усмихне такова начало на деня!
Хайде петъчно да поздравя теб и останалите фенки Wink


Скрит текст:

още един гол мъж,но не е Пак Со Джун,и тази роля му отива

и всички сладури заедно

невероятно,но и като блондин ми хареса ))))

# 689
  • Мнения: 6 760
Снимката с бебчето е от кампанията Letters from Angels на фотографа Чо Се Хьон. В продължение на 16 години пред камерата му са заставали над 350 популярни личности заедно с малките "ангелчета", които застават с лицата си, за да подкрепят идеята за осиновяване на изоставени дечица. В другата тема, през годините сме споменавали за тази кампания, която се провеждаше около Коледа и сме поствали доста снимки от нея. През 2018 беше последната година, в която се проведе тази инициатива.

Общи условия

Активация на акаунт