Азиатска козметика и грим 17

  • 45 447
  • 781
  •   1
Отговори
# 330
  • Бостън
  • Мнения: 13 495
Да се похваля- най-накрая и моите Jung Saem Mool-четя пристигнаха!! Както и предполагах medium ми е една идея светъл, deep medium ми е леко тъмен, особено без тен. Двата заедно дават перфектна комбинация. Подтонът определено е неутрален, а не жълт
Simple Smile Със здраве да си ги ползваш, Виола! Намерих си и аз сестра по цвят очевидно - в абсолютно същата позиция съм!

В крайна сметка аз се озовах с Medium Deep от сочният Essential Skin Nuder Cushion и със Medium от дълготрайният и доста по-матов Essential Skin Nuder Long Wear Cushion - щях да се радвам да има и малка разлика в кутиите им... от Essential Star-cealer Foundation взех и двата цвята и съм си забранила дори да поглеждам към Cushion-cealer-а.

PS Star-sealer-ите не съм ги отворила още!

PS Матовият Moonshot (Micro Settingfit Cushion) e много симпатичен, но ми се искаше да има по-високо покритие. Което, казват, се случва в обновената му версия Micro Settingfit Cushion ЕX Естествено въпросът ми е към Felis  и всеки, който знае - мога ли да купя refill от новата версия и дали ще пасне на кутията на старата!!??!!

Набиването в линии често се получава когато кожата не е достатъчно хидратирана. За нанасянето е добре да не се прекалява с количеството и да се нанася с гъбичка или четка, когато не е равномерно или повече той си мигрира и си търси място.
Подкрепям и за двете! Много, много важно е да се нанасят на много тънки слоеве! Дори при нужда от няколко слоя рецепта за проблем да е да се сложи щедро количество от началото. Т.е. почнете с миниатюрни количества, които ви се струват абсолютно недостатъчни за нищо и ще останете много приятно изненадана!

PS MISSHA M Magic Cushion Cover Lasting No.25 ми свърши учудващо бързо...хммм, вярно, че и количеството е наполовина в сравнение с традиционните 30 мл на стандартните фдт, но все пак. Известно количество продукт си остава в къшъна, гледам, че ги обръщат девойките.

Последна редакция: пт, 10 юли 2020, 17:25 от Agent Provocateur

# 331
  • Мнения: 1 795
Casual, в момента мисля максимум 12% можеш да намалиш - код за 10%  тип JAMES10 плюс реферален

Агент, не само сестра по цвят, ами и по лудост... Grin  Познай дали не поръчах преди малко двата цвята на Star-cealer и още един медиум от Nuder Cushion за резерва. Срокът му е до края на 2022г, така че да си седи, по-евтино ми е от търсенето после само на рефил.
На Moonshot би трябвало всички рефили да стават за всички видове кутии.

# 332
  • София
  • Мнения: 546
Агентче, струва ми се че някъде мернах, че новата версия е по-голяма от старата. Ще докладвам като ги получа, аз поръчах и новата и старата, защото не можах да реша коя Grinning

# 333
  • Мнения: 20
Здравейте,

Ще ми препоръчате ли гел крем за комбинирана кожа, склонна към образуване на комедони?
Търся лека текстура, която да не запушва порите с прополис и центела например.

П.П.  В Jolse има акция 1+1. Ако някой си търси партия, да ми пише на ЛС.

Хубава събота!

# 334
  • Мнения: 553
Здравейте,

Ще ми препоръчате ли гел крем за комбинирана кожа, склонна към образуване на комедони?
Търся лека текстура, която да не запушва порите с прополис и центела например.

П.П.  В Jolse има акция 1+1. Ако някой си търси партия, да ми пише на ЛС.

Хубава събота!

http://m.jolse.com/product/iunik-centella-calming-gel-cream-60ml … y/1004/display/1/
 Както и крема  на iunik с бетаглюкан.лек, гелообразен, попива бързо, не запушва пори. Идеален за лятото.

А това ми е откритието за това лято :
http://jolse.com/product/round-lab-birch-juice-moisturizing-cream-80ml/18923/
Много приятен, изключително добре хидратиращ. Моята кожа е мазна и ми пасва идеално за топлото време.

# 335
  • Мнения: 1 370
Здравейте,
Ще ми препоръчате ли гел крем за комбинирана кожа, склонна към образуване на комедони?
Хубава събота!
Dr. Jart+ Cicapair Tiger Grass Calming Gel Cream
Nacific Real Floral Air Cream (Rose)
HYGGEE All-In-One Essence (не е точно крем, всичко в едно е)

# 336
  • Бостън
  • Мнения: 13 495
Агентче, струва ми се че някъде мернах, че новата версия е по-голяма от старата. Ще докладвам като ги получа, аз поръчах и новата и старата, защото не можах да реша коя Grinning
Felis, и на мен ми се струва, че видях едно 12 vs 15 гр Sad Ще ти бъда благодарна!

# 337
  • Варна
  • Мнения: 3 251
Здравейте,

Ще ми препоръчате ли гел крем за комбинирана кожа, склонна към образуване на комедони?
Търся лека текстура, която да не запушва порите с прополис и центела например.

П.П.  В Jolse има акция 1+1. Ако някой си търси партия, да ми пише на ЛС.

Хубава събота!
Да ти кажа много е трудно да се намери такъв корейски крем, защото обожават да хакат Butylene Glycol на челни позиции във всичко - тонери, кремове, слънцезащити дори. Супер съставка за суха кожа, ама на мен много ми запушва порите и ми отне доста време да хвана, че е от нея.

# 338
  • Мнения: 1 795
Danche_Kalpazanche, защо си се насочила към гел-крем, с какви продукти ще съчетаваш и какво визираш под "комедони" Simple Smile

Lemony, ще се радвам да коментираш по- подробно крема на round lab Simple Smile Както и ако имаш впечатления от други продукти на марката.

Последна редакция: нд, 12 юли 2020, 16:52 от Viola Tarakanova

# 339
  • Мнения: 1 370
Пробвай Dr. Jart Cicapair Gel Cream, повярвай ми, заслужава си, макар че не е никак евтин. На по-ефикасен гел-крем, който да води реална борба с пъпките, не съм попадала.
Най-фрапиращ случай беше една пъпка под веждата на майка ми - огромно, ама огромно, болезнено чудовище без връх. Дадох й да се намаже с гела преди лягане. На другия ден пъпката беше станала 1/2 от размера си и след няколко часа сама се пукна. След още две намазвания, изчезна напълно.
Чудо ли е, наука ли е, не знам, но никога няма да го забравя тоя случай.

# 340
  • Мнения: 20
Здравейте,

Viola, насочила съм се към гел консостенция, защото смятам, че е по-лека и няма да ми запушва порите. Трябва ми последна стъпка.
Рутината ми включва хидратация(тонер), серум със зелен чай, охлюв или прополис (редувам ги в зависимост от състоянието на кожата) и накрая крем/емулсия. Смятам, че не съм подбрала подходяща последна стъпка и си търся нова.

Относно комедоните - наследствен "подарък" са ми. Обременена съм и по майчина, и по бащина линия..В това отношение съм изтеглила късата клечка и не си спомням да съм имала период с кожа без пъпки...Понякога се засилват, понякога намаляват...Комбинирам с грижа "отвътре" - храна, витамини, но борбата е безмислостно жестока...

В тази връзка, вчера поръчах новия тонер на Cosrx https://jolse.com/product/cosrx-refresh-ahabha-vitamin-c-daily-t … p;display_group=1 и смятам да го включа в борбата Simple Smile. Поръчах и ампулата на Cosrx с прополис.

Смятате ли, че къшъна на JSM - Essential skin nuder би била подходяща за мен или да пробвам тази на Cosrx?

Само да добавя - много благодаря за съветите на всички! Много сте готини и отзивчиви!
Още тази вечер смятам да напълня една кошница с някои от предложенията ви Simple Smile

# 341
  • Мнения: 1 795
Reddish, наскоро преоткрих Cicapair- наистина една от най- ефикасните серии с центела! Сега ги дебна някъде да се появят на намаление Simple Smile

Danche_Kalpazanche, а почистване, ексфолиация, слънцезащита?

---
Yesstyle са свалили сумата за безплатна доставка до UK на 50долара Simple Smile

Последна редакция: пн, 13 юли 2020, 15:19 от Viola Tarakanova

# 342
  • Мнения: 20
Привет,

Ако издебнете cicapair, моля да споделите Simple Smile

Иначе ползвам слънцезащита задължително, вечер съм с двойно измиване (японско в момента) и ексфолирам веднъж седмично с CURE NATURAL AQUA GEL - https://www.amazon.co.uk/Cure-Natural-Aqua-Gel-250Ml/dp/B001ABLKK2.

Гелът ми е много любим - харесва ми как се усеща на кожата, забавен ми е "кир ефектът", който се получава, докато се втрива и наистина кожата се усеща почистена в дълбочина без да опъва.

Първият път бях толкова впечатлена от продукта, че накарах и мъжа ми да го пробва...ех, момичета....хареса му...дали, ако му кажа колко струва ще спре да ми го ползва Simple Smile

# 343
  • Мнения: 13 281
Шипната ми е поръчката от мегадийл, към края на месеца може и да финишира при мен. Другите от скритата продажба още не са шипнати.

# 344
  • Мнения: 975
Днес ми пристигна първата поръчка от jolse. Пичът от dhl  като звънна бях толкова доволна колко пари съм спестила, че веднага ги инвестирах в нови сандали. Майтапът на страна, безпроблемно дойдоха нещата, като човек, който не е поръчвал от корейски сайтове, нормално да съм приятно изненадана от количеството мостри, така като тепърва навлизаща в този свят ще мога да избера по-подходящи за мен неща при последващи поръчки. Информацията от темата относно сайтовете ми беше изключително полезна, за което съм много благодарна на момичетата, които я споделят  Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт