Азиатска козметика и грим 17

  • 45 124
  • 781
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 3 251
Скрит текст:
Голям кеф е тоя слънцезащитен. За първи път ползвам физична слънцезащита с толкова лека и небяла текстура. Аз както съм тъмна, съм свикнала да ставам лилава с физична слънцезащита.
Този ми го дава само с доставка на DHL за 19 долара. То вярно, че така ще пристигне поне, че от 08.03. все още си чакам поръчката:(((
От тук го взех 40лв е по принцип, с 10% отстъпка дойде 36. 19$ без доставката излиза 33лв. В някои случаи наистина не си заслужава.

# 61
  • Мнения: 13 240
Скоро не съм коментирала продукти, днес най-накрая приключих този крем.


Някак трудно ми вървеше този крем. В духа на европейската козметика за сухи и атопични кожи е. Винаги седи леко на повърхността, за да задържа влагата. За нощен крем е добре, но за дневен не става, отгоре търпи единстено много леки химични слънцезащити. Днес най-накрая му видях дъното след една седмица мазане на ръцете, за да махна кутийката.
Като ефект и действие много ми напомня на dexeryl, имат сходни съставки и доста разлики,  корейския изглежда доста по-богат по състав и глицерин и урея и ниамицид и аденозин и някакви други хубавини и екстракти и май са прекалили. За съжаление за тип продукт запечатващ влагата европейците в това сравнение са се справили по-добре.

# 62
  • виртуално
  • Мнения: 2 860
здравейте, преди години доста ползвах корейска козметика, че дълго борих петна по лицето...
От около година нещата са доста добре и си купувам само някои много любими неща.
С последната доставка на Holika aloe ми изпратиха и мостри ... пробвах на Etude House Real Propolis Ampoule и страшно ми пасна на кожата: гладка, нежна, без омазняване, но не и суха... абе страхотия.
Пробвах да потърся повече мнения, но търсачката не намира нищо
Използвали ли сте го и какво ви е мнението?

# 63
  • Мнения: 502
Може ли да ми препоръчате крем за зряла кожа с разширени пори и черни точки?
Някой има ли отзиви за тези продукти от снимките по-долу?




# 64
  • Мнения: 13 240
Скрит текст:
Може ли да ми препоръчате крем за зряла кожа с разширени пори и черни точки?
Някой има ли отзиви за тези продукти от снимките по-долу?






Това са 2 bb крема и една емулсия.
Първото не съм ползвала, вероятно не е лош продукт имайки предвид бранда, но сам по себе си нищо няма да направи, другите два крема вероятно само ще дозапушат порите без цялостна грижа под тях, а по въпроса за зрялата кожа - нито в корейската козметика, нито в някоя друга още са измислили продукта, който да прави всичко в едно.
Бих препоръчала за начало почистване с добри продукти.

# 65
  • Мнения: 502
zaei65, благодаря много.  Би ли препоръчала добри продукти за почистване?
 Днес ми дойде слънцезащутен крем на Миша, дано да е добър и да не запушва порите.

# 66
  • Мнения: 1 795
zari65, благодаря за ревюто Flowers Hibiscus

И аз напоследък приключих доста продукти и отворих нови (карантната поне в това отношение имаше положителен ефект)
Няколко неща ме впечатлиха и мисля, че си заслужават вниманието Simple Smile Няма да слагам картинки, но по името всеки може да си ги чекне. Аз съм поръчвала всичко от Yesstyle и не знам дали ги има по другите сайтове.

Последните месеци просто обожавам  пилинг нощната маска на make p:rem Peel Me. Radiance Peeling Sleeping Pack (80ml). Казвам това с уговорката, че по принцип не съм ползвала много други такива продукти и нямам голяма база за сравнение. Обикновено в тази стъпка наблягам на хидратация и/или подхранване, а ексфолиацията я предпочитам след почистване.
Маската е с хубав състав, перфектна за лека ексфолиация с PHA, подходяща и за най-фината и чувствителна кожа. Лек гел със свеж аромат. При мен попива почти веднага, въпреки че отдолу слагам доста продукти. Работи много добре върху заглаждането на релефа и изсветляване на петна от разни гадове (т.е. пъпки).
Като самостоятелна грижа няма как да има кой знае какъв ефект, но в комбинация с класическата азиатска базова рутина - двойно почистване/ексфолиация/вит.С /хидратация има видим ефект почти веднага.

Нещо, което чаках отдавна - PKY да излязат най-накрая с качествен измивен продукт с подходящо pH! Обичам марката, но по отношение на почистващите продукти хич не ги бива... до сега Simple Smile
Pyunkang Yul Low pH Pore Deep Cleansing Foam. За съжаление тубата е само 100мл, но пък за сметка на това е супер икономичен. Прави много богата пяна (използвам го и с четката foreo), лек цитрусов аромат. Почиства достатъчно добре без да суши. Забелязвам успокояващо действие при възпаления.
Нямам търпение да пробвам новия им околоочен крем, но пък не съм доволна ,че промениха формулата на Ato крема. Няма пълно щастие Smirk

Интересен продукт се оказаха и капсулите на WELLAGE . Пробвах всички, много харесвам колагеновите и тези с центела. Нанасям на ниво серум, като не комбинирам с друго освен хидратация.

Последна редакция: нд, 07 юни 2020, 03:20 от Viola Tarakanova

# 67
  • Мнения: 4 730
zari65, благодаря за ревюто Flowers Hibiscus

И аз напоследък приключих доста продукти и отворих нови (карантната поне в това отношение имаше положителен ефект)
Няколко неща ме впечатлиха и мисля, че си заслужават вниманието Simple Smile Няма да слагам картинки, но по името всеки може да си ги чекне. Аз съм поръчвала всичко от Yesstyle и не знам дали ги има по другите сайтове.

Последните месеци просто обожавам  пилинг нощната маска на make p:rem Peel Me. Radiance Peeling Sleeping Pack (80ml). Казвам това с уговорката, че по принцип не съм ползвала много други такива продукти и нямам голяма база за сравнение. Обикновено в тази стъпка наблягам на хидратация и/или подхранване, а ексфолиацията я предпочитам след почистване.
Маската е с хубав състав, перфектна за лека ексфолиация с PHA, подходяща и за най-фината и чувствителна кожа. Лек гел със свеж аромат. При мен попива почти веднага, въпреки че отдолу слагам доста продукти. Работи много добре върху заглаждането на релефа и изсветляване на петна от разни гадове (т.е. пъпки).
Като самостоятелна грижа няма как да има кой знае какъв ефект, но в комбинация с класическата азиатска базова рутина - двойно почистване/ексфолиация/вит.С /хидратация има видим ефект почти веднага.

Нещо, което чаках отдавна - PKY да излязат най-накрая с качествен измивен продукт с подходящо pH! Обичам марката, но по отношение на почистващите продукти хич не ги бива... до сега Simple Smile
Pyunkang Yul Low pH Pore Deep Cleansing Foam. За съжаление тубата е само 100мл, но пък за сметка на това е супер икономичен. Прави много богата пяна (използвам го и с четката foreo), лек цитрусов аромат. Почиства достатъчно добре без да суши. Забелязвам успокояващо действие при възпаления.
Нямам търпение да пробвам новия им околоочен крем, но пък не съм доволна ,че промениха формулата на Ato крема. Няма пълно щастие Smirk

Интересен продукт се оказаха и капсулите на WELLAGE . Пробвах всички, много харесвам колагеновите и тези с центела. Нанасям на ниво серум, като не комбинирам с друго освен хидратация.

Понеже спомена четката Форео, тя ли е по-добрата или въртящите четки за почистване на лицето? И като гледам цените на Форео и се чудя защо са в такъв голям диапазон от 20 до 100 евро? Какво всъщност правят тези малки силиконови четки?

# 68
  • Мнения: 1 795
lunna pateka, имах Clarisonic, бях доволна от почистването, но този тип четки са много груби и травмиращи за кожата, а и при следване на азиатска грижа в един момент стават ненужни. По принцип четката я ползвах веднъж седмично, след като започнах да прилагам киселини и двойно почистване- веднъж месечно и то не по неоцходимост. При положение, че трябва да сменяш четките (а те са достатъчно скъпи) на сравнително кратък период няма смисъл от такъв уред ако не се ползва достатъчно често.  Подарих я на приятелка и си взех foreo и не съжалявам  въобще. Много по-деликатно почистване, по-лесна за поддръжка, супер удобна и за път. Използвам най-вече като масажор, който допълнително и почиства.
Колкото до цените- варират спрямо моделите. Говоря само за закупуване от официален представител на марката, разбира се. Всичко, което се предлага в емаг и т.н. са най-вероятно китайски ментета. Аз си взех сравнително базов модел - luna mini 2, и съм доволна. Така или иначе няма да тръгна да го свързвам към приложения и тела да ми казва какво и как да върша, което е по-специалното на luna 3, например. Има един евтин модел, който е към 40 евро мисля, но от него няма никакъв смисъл, защото не се зарежда- ползваш месец-два и изхвърляш.

# 69
  • софия
  • Мнения: 1 195
Виола, дали ползваш(и препоръчваш) някакви други електрически масажори, апаратчета за RF? Питам за корейски. Бих помолила и други момичета да споделят опит, защото в други теми има много хвалби от тях, но там принципите на грижа за кожата са други..

# 70
  • Мнения: 4 730
lunna pateka, имах Clarisonic, бях доволна от почистването, но този тип четки са много груби и травмиращи за кожата, а и при следване на азиатска грижа в един момент стават ненужни. По принцип четката я ползвах веднъж седмично, след като започнах да прилагам киселини и двойно почистване- веднъж месечно и то не по неоцходимост. При положение, че трябва да сменяш четките (а те са достатъчно скъпи) на сравнително кратък период няма смисъл от такъв уред ако не се ползва достатъчно често.  Подарих я на приятелка и си взех foreo и не съжалявам  въобще. Много по-деликатно почистване, по-лесна за поддръжка, супер удобна и за път. Използвам най-вече като масажор, който допълнително и почиства.
Колкото до цените- варират спрямо моделите. Говоря само за закупуване от официален представител на марката, разбира се. Всичко, което се предлага в емаг и т.н. са най-вероятно китайски ментета. Аз си взех сравнително базов модел - luna mini 2, и съм доволна. Така или иначе няма да тръгна да го свързвам към приложения и тела да ми казва какво и как да върша, което е по-специалното на luna 3, например. Има един евтин модел, който е към 40 евро мисля, но от него няма никакъв смисъл, защото не се зарежда- ползваш месец-два и изхвърляш.

Благодаря, аз също гледам нещо което освен за почистване, ще мога да ползвам и за масаж на лицето? Силна ли е вибрацията, усеща ли се като за масаж?
Защото сега заглеждам една четка с отделни приставки за масаж около очите и друга за лицето...

# 71
  • Мнения: 1 795
lunna pateka, на мен ми е достатъчна вибрацията, но все пак зависи кой какво търси и очаква от дадения продукт/устройство. Трудно може да замени масажора, защото има търкане и това не е ок при твърде честа употреба, а масаж, за да има ефект, трябва да се прави всеки ден. За мен вибрацията е приятна
Всички устройства с разни приставки са непрактични според мен. Опита ми показва, че обикновено слагаш най-удобния ти накрайник и си го ползваш само него- аз поне нямам време постоянно да сменям, поставям, мия и почиствам след/преди всяка смяна и тн. Специално за масажа е важно постоянството и колкото е по-сложно, толкова по-рядко ще се прави. Фореото има смисъл като допълнително почистване плюс лек вибрационен масаж, но аз лично не го ползвам всеки ден, докато с ролера минавам понякога и два пъти на ден.

swetulka, освен споменатото foreo и нефритения ролер, никакви устройства и апарати за лице не ползвам. Както казах -за мен колкото е по-сложно, толкова е по-непрактично. Преди години купувах разни козметични машинки и обикновено след първия месец- два ентусиазъм само заемаха място по шкафовете. Предпочитам да се доверявам на специалисти при нужда от разкрасяващи терапии, а в ежедневието грижата, която полагам като продукти и най-елементарен ръчен масаж ми е напълно достатъчна Simple Smile

# 72
  • Мнения: 13 240
zaei65, благодаря много.  Би ли препоръчала добри продукти за почистване?
 Днес ми дойде слънцезащутен крем на Миша, дано да е добър и да не запушва порите.

Двустъпково почистване вечер - олио или балм, после пяна, 2 пъти седмично някаква ексфолиация и някаква глинена маска за стягане на порите, хидратация и слънцезащита.
Трудно ми е да препоръчвам защото кожите са различни и на всеки едни и същи неща влияят различно.
За ексфолиация не ползвам киселини, предпочитам механична с продукти за чувствителна кожа, тъй като съм склонна към зачервявания и спукване на капиляри и затова ги избягвам, но ака решиш задължително слънцезащита.
За да не ти се запушват порите е много важно вечер винаги добре да почистваш кожата.

# 73
  • Бостън
  • Мнения: 13 469
zaei65, благодаря много.  Би ли препоръчала добри продукти за почистване?
 Днес ми дойде слънцезащутен крем на Миша, дано да е добър и да не запушва порите.
Двустъпково почистване вечер - олио или балм, после пяна, 2 пъти седмично някаква ексфолиация и някаква глинена маска за стягане на порите, хидратация и слънцезащита.

За да не ти се запушват порите е много важно вечер винаги добре да почистваш кожата.
Няма слънцезащита на Миша, за която да мога да кажа лоша дума или да ми е запушвала порите! Кой си поръча?

# 74
  • Мнения: 13 240
Sunglasses Тез от style korean са ми затворили профила, щели да ми потвърдят по мейл дали ще мога да пазарувам.

Преслушах ибей и попаднах на любимата ми слънцезащита, обаче този продавач не е с много добър рейтинг, та се чудя, иначе дава че прави доставка до Европа и се чудя.
https://www.ebay.com/itm/Innisfree-Moist-Winter-Barrier-Sunscree … :9vEAAOSwVcZcz-E2

Общи условия

Активация на акаунт