Азиатска козметика и грим 17

  • 45 415
  • 781
  •   1
Отговори
# 45
  • Бостън
  • Мнения: 13 476
Влизам да похваля Missha Magic Cushion #25 (Виола, обърни му внимание) - на първо мазане много красиво изглежда - полуматов, но със шийн, средно+ покритие и много адаптиращ се цвят - като го сложих си помислих, че ще го позлвам след 4-6 седмици като хвана първия лек тен, но в момента се гледам и изглежда супер естествено. Ще видим как ще се развие, днес при нас е хладновато (18-20С), но на първо четене съм приятно впечатлена. А е и един от най-евтините къшъни!


# 46
  • Мнения: 702
Viola, Didi_Bidi, благодаря ви!
Ползвам червения пилинг на Ординари, но почти свърши, а в Дъглас е изчерпан. Искам да го заменя с корейски продукт.

Последна редакция: нд, 31 май 2020, 18:37 от mama galka23

# 47
  • Мнения: 947
При мен само по себе си двойното измиване помогна с черните точки. Излизаха ми преди това от време на време, макар и почти незабележими, но сега изобщо.
Виола, взех си ленено масло и с него редувам една вечер и една вечер с измивното ми олио. Аз и преди съм ползвала олио от ленено семе и много ми харесваше за двойно измиване, защото е лекичко. Определено нямам търпение да правя по 15 минути масаж всяка вечер, но се фокусирам повечко в това занимание от преди.
Между другото, една вечер свалях особено тежък грим, първо с лененото масло, после с корейското ми олио и накрая измих лицето с гел. Ами тампонът ми остана идеално бял след това, много съм доволна. Обикновено винаги имам нещо по очите и линията на косата, този път не.

# 48
  • Мнения: 1 795
MaNishma, аз напоследък експериментирам с по-дълго масажиране на масло/олио и съм възхитена от резултата. Не,че преди не съм го правила с кремове или масла и после свалям с гореща кърпа, но бяха инцидентни, а сега ми е част от ежедневната рутина и ефекта е "уау". Включително забелязах, че много добре ми се повлияват възпаленията от маската- напоследък (от както се стопли) от време на време ми се запушват и възпаляват порите в областа на устата, брада, бузи от маската и като почиствам с по-дълъг масаж не се стига до пъпки. Минавам първо с балма на ароматика да сваля грим и слънцезащита и после с масло от бадем масажирам възможно най-дълго. Направо започват да се събират всякакви "нещица" в един момент, а ексфолирам редовно и с киселини, и с ензими, и с foreo. Маслото свалям с гореща кърпа и спрямо това дали съм имала грим преди това, измивам и с пяна или оставям до там. Сега съм си поръчала още няколко масла и мисля да ги смеся.

Като стана въпрос за масла и масажи -хубав клип на Maria за масажа гуа-ша. Такъв тип масажи са много полезни при  торбички и синини под очите, и проблеми с отпускането на контура.

https://www.instagram.com/tv/CANxNX-Dar-/

Въпросче към тези, които си поръчаха комплекта с ролер и масажор за гуа-ша от Jolse: колко е дебел масажорът за гуа-ша? Ако може някой да пусне снимки ще съм много благодарна Simple Smile

Последна редакция: нд, 31 май 2020, 20:25 от Viola Tarakanova

# 49
  • софия
  • Мнения: 1 199
Оооо, много полезно! Аз поради една лека разсейка си поръчах лилавото на Missha, вместо ампулата, та ще го използвам.
 В тази връзка може ли някой даде мнение за "електроуреди" за разкрасяване. Знам, че   има отделн тема.,но за да не бъда ускорена, питам  за корейските такива... Не ме влече aliexpres

# 50
  • Мнения: 13 253
Масажите са незаменимо нещо за всяка кожа.  Изградих си като навик 3-5 м почти всеки ден и направо се гордея със себе си.
За съжаление ми свърши масажния крем на  sulwhasoo и сега карам с някакви каквито имам подръка, един бг крем, някакво френско монои с кокосово масло основно и някакви други пробвах.
С двойното измиване вечер не ми се получава масажно, напоследък съм много уморена и все бързам, та затова сутрин.
Иска ми се и някаква нова масажно техника да усвоя, но така и не ми остава време да погледам клипове нещо да харесам.
Мислех масло от годжи бери да си взема, но като му видях цената и се отказах,  е поне засега, като ме удари сляпата неделя на шопинга не се знае.

# 51
  • Мнения: 947
Въпросче към тези, които си поръчаха комплекта с ролер и масажор за гуа-ша от Jolse: колко е дебел масажорът за гуа-ша? Ако може някой да пусне снимки ще съм много благодарна Simple Smile
Не съм съвсем сигурна какво имаш предвид, но ако съм те разбрала правилно. Толкова.
Скрит текст:

Я кажи колко време масажиращ с маслото? Аз примерно пет минутки масажирам и хващат лудите. Grinning Също ми стана интересно, че не го измиваш с гел. Аз натуралното масло го махам с една ръкавица Glov, а не с хавлия (ако това изобщо е от значение), но след това винаги мия с гел, въпреки че кожата ми не се усеща мазна изобщо. Също, ако нямаш грим пак ли първо с бална на Автоматика минаваш или директно с маслото?
Редактирам се, видях видеото на Мария Серт и точно това те интересува за гуа ша, но честно не мога да преценя дали е същият или по-тънък..

Последна редакция: нд, 31 май 2020, 21:18 от MaNishma🌸

# 52
  • Мнения: 1 997
Дами които сте ползвали есенцията на Миша https://www.yesstyle.com/en/missha-time-revolution-the-first-tre … 7?cpid=1071380965
има ли избелващ ефект ?
Търся first продукт, преди серуми. Нормална / към суха кожа, 44г.  Не желая избелване или слънцечувствители съставки. Лятото съм голяма част от времето навън.

Решиш да рискувам и да поръчам и 1вия си кушън ( обсъждания JSM nuder ) в цвят Медиум.

Това ще ми е първи опит с азиатска козметика Simple Smile приемам съвети и критики към избора ми

Последна редакция: нд, 31 май 2020, 21:45 от Casual

# 53
  • Мнения: 1 795
MaNishma, супер си, точно това ми трябваше!
Колкото до маслото- зависи какво махам- ако съм била с грим/спф си ползвам ароматика и пяна. Но ако съм била в нас цял ден, както напоследък минавам само с масло. По принцип всяко масло, ако се нанася на чиста кожа, после може да се махне само с кърпа, навлажнена с гореща вода и без допълнително измиване с гел/пяна. Това е т.н маслена баня и част от СПА терапиите. На почистено и подсушено лице (в моя случай- както съм си била с грижата и кремовете от деня) се нанася базово масло и се масажира хубаво и продължително. После се взима една хавлиена кърпа, накисва се в гореща вода, изстисква се и се слага на лицето. Като постои 10-15секунди се обтрива с нея и така няколко пъти. После кожата е като бебешко дупе Simple Smile Продължаваш си с останалата грижа. Това не е за всеки ден обаче, защото в един момент ще запуши порите. Трябва да си се редува с измиване с гел/пяна и ексфолиация.

Ето ще едно интересно видео но JSM как да се използва масаж/почистване с базово масло преди грим
https://youtu.be/a3-9QWWUQHU



Casual, почти няма азиатски продукти без избелващо действие, най-малкото, защото всичко съдържа ниацинамид, или охлюв, или ферменти, или пептиди, или вит.С, или aha*bha*pha киселини.

Последна редакция: нд, 31 май 2020, 22:14 от Viola Tarakanova

# 54
  • Бостън
  • Мнения: 13 476
... аз дори и до " оммм" не стигнах- докато да кажа "о" и вече бях мушнала два кушъна в количката и натиснах pay Joy
Agent, ще чакаме заедно с трепет, дано не пристигнат чак за зимата Joy
Виола, дойдоха! Даже погледнах датите - поръчали сме на 27 май (аз привечер), тази сутрин 3-ти Юни, 10 сутринта FedEx ми стовариха пред входната пакета, в интерес на истината доста очукан, но продуктите май са ОК. Шипнат от Хонг Конг, ship date 01JUN20!

Последна редакция: ср, 03 юни 2020, 18:36 от Agent Provocateur

# 55
  • Мнения: 1 795
Ох, колко ти завиждам!!! Моите поръчки тепърва са шипнати и ще си ги чакам да пътуват до UK и после от там към БГ.
Ако отваряш кушъните задължително качвай снимки Flowers Hibiscus

# 56
  • Мнения: 13 253
Наскоро четох статия, в която пишеше, че в измивните продукти понижаващи  ph на кожата се съдържат съставки, които дразнят очите.
Та мислех си, че съм я запазила, но сега не я откривам, а исках да я препрочита, за да видя кои са точно проблемните компоненти.  Ще се радвам да споделите инфо по въпроса.

Другата ми питанка е за продуктите на isoi какви са отзивите.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 3 251

Голям кеф е тоя слънцезащитен. За първи път ползвам физична слънцезащита с толкова лека и небяла текстура. Аз както съм тъмна, съм свикнала да ставам лилава с физична слънцезащита.

# 58
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Скрит текст:
Голям кеф е тоя слънцезащитен. За първи път ползвам физична слънцезащита с толкова лека и небяла текстура. Аз както съм тъмна, съм свикнала да ставам лилава с физична слънцезащита.
Този ми го дава само с доставка на DHL за 19 долара. То вярно, че така ще пристигне поне, че от 08.03. все още си чакам поръчката:(((

# 59
  • софия
  • Мнения: 1 199
Здравейте, да попитам има ли някой опит с продукти на марка DA99? Попаднах на едни лифтинг ампули, с примамлив състав, но ми е абсолютно непознат бранд.

Общи условия

Активация на акаунт