Искам бебе нас сплоти ни, чудесата си чакаме ние - Тема 29

  • 25 827
  • 756
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 955
Мизъри, аз съм ходила при Гагова няколко пъти във Вита. Симпатяга е, но мисля, че не изражда. Да го имаш предвид, ако мислиш 1 специалист да те проследява и изражда.

# 46
  • Мнения: 1 042
Мизъри, аз съм ходила при Гагова няколко пъти във Вита. Симпатяга е, но мисля, че не изражда. Да го имаш предвид, ако мислиш 1 специалист да те проследява и изражда.

Ужким израждала в Шейново. Аз съм си наумила, че ще раждам естествено и след сериозно проучване, установих, че там са най-окей акушерките. Честно казано не съм сигурна дали и ще имам избор на екип на лекар, по-скоро на акушерка.

# 47
  • Мнения: 1 781
Аз избрах този prenatest.bg
Адски подробен сайт, разгледай го ако искаш, а вече ако имАш някакви въпроси съм на среща. Но както са го обяснили така се случва. Hands V

# 48
  • Мнения: 2 516
Аз хиляда пъти си смених мнението за раждането 😁
Веднъж при моя лекар, който ме следи на частно, после се насочих към акушерката, която присъстваше на кюретажа ми (оказа се, че тя ме познава по име, съученичка била на баща ми), която усетих като своя майка и ми вдъхна кураж, сили и надежди. Сега се следя по каса при докторка, която не изражда, но пък акушерката работи в болницата в моя град и е адски мила.
Всичко това в случай, че мога да родя естествено. Ако се налага секцио, друго ще запея - тогава ще си остане Майчин дом (най-вече заради неонатологията).

Абе, къде е Лика.

# 49
  • Мнения: X
Misery, Гагова е да. Не я питах , но доколкото знам и изражда. Каза, че има време до раждането и наистина е така.

# 50
  • Мнения: 264
Мизъри, аз също съм със сърцебиене и в момента съм на лекарства за регулиране. Сърцето ми си е наред, но при бременност много други фактори могат да повлияят. Аз също съм на еутирокс, но при мен тсх беше в норма, а фт4 беше ниско. Казаха ми, че при високо тсх може да се получи сърцебиене и при мен отрекоха високия пулс да е свързан с хормоните, тъй като тсх си е наред. Колкото лекари толкова и мнения и се обърквам понякога.

За раждането съм решила да е в Шейново, тъй като моя лекар изражда там Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 302
Mизиy и Kееp - Гагова следи и изражда, и аз имам записан час за Юни при нея тъй като и аз съм в търсене още на следящ, две мои приятелки са я посещавали профилактично и я препоръчаха, въпреки "странното ѝ" чувство за хумор.
Има и група за раждане във Вита ако ви интересува може да метнете по едно око:
Скрит текст:
Първият ми преглед някои от вас знаят бе пак във Вита, но при Мая Василева - и за нея има мн суперлативи и е супер заета с пациентки, единственото сигурно е че часовете не се спазват и се чака допълнително, но повечето бременни твърдят че си заслужава ако имаш възможност да чакаш.Както и да е - жената беше мила, нно аз искам да огледам и други възможности и да видя с кого ще си пасна най-добре.
За четвъртък имам най-накрая втори преглед и съм при д-р Несторова в Св. Лазар. (там харесала бях трима доктори - Димитров (преди е бил в Токуда, към днешна дата е в болничен,  Славкова - преглежда и във Фемина и Софиямед, а допреди година е била във Вита) но само за Несторова имаше час,който да ме устройва за тази седмица, таа така. Приятелка ражда в Св. Лазар септември,та ще я разпитам,когато вече се чувствам удобно и псокойна да споделя с нея.
Иначе гледам и за Токуда д-р Богданова  и д-р Колева, но не съм записвала час там.
Общо взето Токуда, Вита и Св. Лазар са ми най-удобни като локации и в близост до вкъщи( трите са една до друга почти) та мног ми се иска да намеря своя лекар и така да ми е максимално удобно.
Това е от мен засега- ако някой има полезно инфо да сподели за добри или не толкова добри впечатления от лекари за следене, бхс, морфологии и т.н. ще оценя споделянето на опита Simple Smile

# 52
  • Мнения: 1 781
Аз мога да каза за бхс и фм, че отново ще съм при др Стратиева. Една от най добрите в БГ, много от пациентките на др Сигридов от св Петка минаха към нея. Тя е лична приятелка на сестра ми от много години, още когато сестр ми живееше в Лондон. Тогава беше единствения лекар от България, на който фондацията, която дава “лицензи” за тези прегледи(всяка година имат одит и се подновява) беше платила пълна стипендия в Лондон да се обучава. Говорим преди повече от 15г време. Вече отдавна не е единствена разбира се. Та така, може би имам и лично пристрастие, но знам колко учеше като луда, все чете и колко е била винаги отдадена на това, което работи. Ако някой с е интересува обаче месец напред за час и понеже има мн желаещи блъскат графика и се чака много преди преглед.
От св Петка  за пренатална диагностика мога да препоръчам и др Мария Янкова, за нея задочно чувам мн добри отзиви иначе ми е съседка от долния етаж и е много мил човек това поне със сигурност Grinning

# 53
  • Мнения: 821
С малчо ходих на всичките фетални морфологии при д-р Янкова в Св. Петка и съм много доволна, сега живот и здраве мисля, че пак при нея ще ходя. 🥰 Много внимателна и мила, откри една особеност на сърцето на третата ФМ и ме изпрати веднага на фетална ехокардиография при много добър специалист, проследихме какво се случва, за мое щастие всичко беше наред и след раждането въпросната особеност беше изчезнала. Но се отнесох, исках само да кажа колко съм доволна от нея. ☺️

# 54
  • Мнения: 83
Момичета, вече четвърти ден нямам никакви симптоми. Дори болката в гърдите намалява. Направих тест - най-ярките две черти до тук. Но много се притеснявам..един път не ми се е сгадило или да усетя миризма и всичко друго. Сигурно е нормално да се притеснявам.

https://www.whattoexpect.com/pregnancy/your-health/no-pregnancy-symptoms/

# 55
  • Мнения: 1 135
Принцес, спокойно, не всички имат така наречените симптоми. Аз до 7г.с почти нищо не усещах. Ама след това като се почна, все още са ми редки дните, в които съм 100% добре. Но това да е, ще търпя колкото се налага, само да са добре.

# 56
  • Мнения: 1 781
На мен симптоми се появиха в 6+ седмица. Това са 2 седмици закъснение и отгоре. Общо взето с появата на сърдечната дейност. Хормоните са причината за тези неразположения, от една страна високите им нива сами по себе си, от друга, черният дроб, който се справя с тях логично е затормозен. А всички знаем ако препием да кажем как на другия ден ни е лошо, именно защото черния дроб е претоварен. Та, за всяка жена личният лимит на търпимост е рязличен. Затова някои жени нямат никакви неразположения, а други са щета тотал.
Общо взето се научих тия симптоми да не ги гледам. Имам добри дни и лоши дни, ама в добрите не откачам, че нещо става. Трепериш си от преглед до преглед и така. Докато не почне да рита Grinning

# 57
  • Мнения: 821
Принцес, всеки организъм и всяка бременност са различни. С моята първа бременност започна да ми се гади към 10 г.с. чак, много ударно за две седмици, даже си повръщах, после влязох в  четвърти месец и всичко отшумя. Преди това обаче се чувствах абсолютно нормално. С първата БХ пък усетих неразположение още преди закъснението. С втората се чувствах общо-взето ок. Сега от 8ми ден след О ме е подхванало някакво гадене и само се моля да не ме мъчи цяла бременност, ужасно рано ми се струва. Но това е, всеки път е различно явно и изобщо не е показателно.
На мен днес ми беше денят на цикъла и си направих нови тестове, направо не мога да им се нарадвам, толкова са ярки, дори с първата ми успешна бременност не съм имала такива, а тогава се тествах до 4-5 дни закъснение всеки ден. Струва ми се, че тази бременност поне почти със сигурност няма да е биохимична, пък дано всичко да е наред Heart

# 58
  • Мнения: 1 042
Принцесче, и при мен като при Ивчетп се появиха едва към 6-та седмица симптомите. Чудех се защо го наричат сутрешно гаденето, като при мен беше вечерно. Според мен даже се радвай, че нямаш симптоми, че после като те почнат, настава ужас. Аз така и не повърнах, защото просто изпитвам по-голям ужас от повръщане. 😀

# 59
  • Мнения: 83
Благодаря ви, момичета!
Аз съм в 5 г.с. + 2, така че живот и здраве, скоро на прегледа ми, ще задам всичките си въпроси към доктор Милчева от Щерев.
Ако ви кажа, колко време ми трябваше, за да избера доктор 🤣

Има група от форума - Януарки 2021, ако някой желаеш иска може да се включи.

И при мен определено лекото гадене и неразположение е следобяд към вечер.

Всичкото това безспокойство при мен е от неизвестното. Simple Smile Всичко е наред! И сме здрави и успешни! ❤

Радвам се, че спрях цигарите. Аз съм човек, който понякога има паник атаки, много бърз ум и мисли, абе луда работа. Затова пушех по 2 на ден. Надявам се да не прибягна пак към този “лек”.

Общи условия

Активация на акаунт