"Пътят на душите"

  • 18 681
  • 199
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
РЕНИ,  аз бих ти препоръчала горещо "Лечители през времето"и  "Вестители от отвъдното " на Брайън Уейс, ако сега започваш да четеш подобни книги.
Малки книжлета са, ще ги мина за един ден. Но къде да ги намеря?

# 16
  • Мнения: 2 863

От долу нагоре са 5 и 6 книга:))

http://www.spiralata.net/booklist.php?fieldFrom0=320&LangID=0

# 17
  • Linz
  • Мнения: 11 619

Мерси. Още 2 книжки чакат да ги прочета... Не бях чела такава литература откакто почина дядо ми.

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А някой чел ли е "ДМТ- Молекулата на духа" (има я в spiralata.net)? Не е ли ДМТ отговорът за всички тези мистични преживявания, включително и извънтелесни пътувания? newsm78
Какво става- искахте тема, а сега не пишете?

Последна редакция: пн, 21 авг 2006, 16:26 от РЕНИ

# 19
  • София
  • Мнения: 4 966
Катюша,препоръчай някоя интересна книжка.
И аз си падам по езотериката...

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Това за тунела си имаше научно обяснение.....нещо за сетивата, че функциите им изключват така, че  се придобива впечатлението за тунел от светлина.........Последен изчезва способността да чуваме..........затова на умиращите хора е добре да им се говори успокоително....и дори малко след като изглеждат вече мъртви

# 21
  • Мнения: 2 907
Аз преди 4ас натиснах на бутона "нова тема" и си мислих, 4е отварям тази тема за "Пътят на душите". Писах около 30 минути! Постарах се да анализирам книгата, разказах моето гледище, моите ли4ни вярвания, как възприемам смъртта. Накрая като натиснах "публикувай", страницата из4езна....вси4ко, което бях написала се изгуби. Току що виждам, 4е темата е пусната от Рени. Както и да е. Сега не ми се пише отново дълго.

Рени, жалко 4е темата за то4но тази книга бива отворена от 4овек, който не вярва в кармата и прераждането. Мился, 4е аз трябваше да я отворя  Laughing

За твоя инфо Рени, М. Нютън попада съвсем слу4айно на това откритие - спомени от минали животи. Той самият се определя като стоящ на краката си скептик, 4иито гледище за света се променя след многобройните доказателства на неговите клиенти. Тази книга е написана възоснова на  10годишна работа с клиенти, както и на дълбок анализ на вси4ко, което е могъл да събере и интерпретира.

Интересно ми е, в какво вярваш ти тогава. Разбира се, 4е теорията за прераждането зву4и фантасти4но, но е много по-логи4на, от религиозната догма за ад и рай нали? А да не би да искаш да ми кажеш, 4е след смъртта вси4ко из4езва и спира до там? Това е абсурдно дори от нау4на гледна то4ка. Според законите на физиката, енергията никога не из4езва, а бива "складирана" някъде в космоса....

# 22
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз бих искала да напишеш пак  Winkизтритото.
Ще ми бъд интересно да разбера твоята гледна точка. Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 648
Това за тунела си имаше научно обяснение.....нещо за сетивата, че функциите им изключват така, че  се придобива впечатлението за тунел от светлина.........Последен изчезва способността да чуваме..........затова на умиращите хора е добре да им се говори успокоително....и дори малко след като изглеждат вече мъртви

Този тунел съм чела, че всъщност е гръбначният стълб, от където минава душата и излиза през фонтанелата Rolling Eyes

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
mystic, не съм написала, че не вярвам. Всъщност не съм човек, който "вярва".
Това, че е скептик го казва той. Нормално- така ще е по-убедителен.
Нютън нищо не е доказал чрез тези сеанси.
Християнските ад и рай категорично не приемам.
Енергията/материята не изчезват, но се трансформират.
Сега нямам време да пиша повече, но ще радвам да прочета всякакви мнения по темата.

# 25
  • Мнения: 2 907
Аз Рени се занимавам с търсенето на СМИСЪЛА от години. За мен тази теория за прераждането има най-голям смисъл. Защото един живот е нищо, идеята 4е тук на земята сме на у4илище ми допада. Не само допада, но ми дава някакво обяснение на така наре4ената екзистенция, която водим. Освен това аз вярвам, 4е нищо, абсолютно нищо не е слу4айно. Вярвам в силата на мисълта, в сродните души и в ерархията на всяка душа. За мен тези неща като душевни групи, нива на развитие и про4ие , са О4ЕВАДНИ! Аз така успявам да разбера несправедливостта на живота. Това ми дава надежди. Надежди? Ами да - надеждата, 4е не е просто късмет за разни идиоти,4е те експлоатират и тъп4ат, а е 4е всеки си носи кръста както се казва. Или 4е някои нямат никакъв късмет в живота....просто само лоши неща им се слу4ват. Изборът да се преродим в някое тяло и да живеем този живот е индивидуален. Кармата има огромно зна4ение. Аз вярвам, 4е вси4ко е 4аст от един гениален план, аз нари4ам този план Господ. Вероятно ще търся ве4но моят смисъл, но мисля, 4е открих поне клю4ът, който би отворил един ден пространството за мен....

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Катюша,препоръчай някоя интересна книжка.
И аз си падам по езотериката...

Шърли Маклейн има чудесни книги за собствените си търсения и пътя, по който е стигнала до тях- "Танц в светлината" и "Да достигнеш плода" напрмер. Много ми допада начинът й на възприятие на случаващото се в живота й Grinning.

# 27
  • Мнения: 3 376
Знаете ли, в тази връзка ми прави впечатление следното: всички привърженици на кармата и прераждането сякаш възприемат живота на човека като нещо статично, ясно от деня на раждането му! Например: духът на човека избира да бъде богат, следователно детето се ражда в богаташко семейство и до края на живота си се радва на охолство и богатство. Или обратното: човек се ражда беден, потиснат, нещастен, болен, и така си и умира. А животът е прекалено динамичен, за да бъде представен по такъв опростен модел. Малко ли са случаите, в които богати изгубват цялото си богатство за миг и животът им се преобръща? Или бедняци, които с труд и постоянство успяват да се издигнат на върха. Или болни, които оздравяват... Или още по-брутален случай: живееш си щастливо и мирно, но изведнъж избухва война, минава ураган или цунами, и хиляди хора умират. Интересно ми е как от гледна точка на кармата се обясняват подобни внезапни обрати. И особено: обрати в съдбата на огромни групи хора, които едва ли всички са свързани по между си.

# 28
  • В центъра на Вселената...
  • Мнения: 382
Аз също чета книгата.На мен ми харесва.Вярвам, че има  живот след смъртта.Не знам дали е точно това, което се описва в книгата  newsm78, но има нещо.Тази книга ми помогна да си обясня до някъде смисъла на живота- да се опиташ да се усъвършенстваш.
Баща ми е военен и беше атеист до мозъка на костите си.След като преживя тежка операция , разказа, че е видял тунела.Каквото и да значи това...

Последна редакция: пн, 21 авг 2006, 18:02 от SI-SA

# 29
  • София
  • Мнения: 4 966
Катюша,препоръчай някоя интересна книжка.
И аз си падам по езотериката...

Шърли Маклейн има чудесни книги за собствените си търсения и пътя, по който е стигнала до тях- "Танц в светлината" и "Да достигнеш плода" напрмер. Много ми допада начинът й на възприятие на случаващото се в живота й Grinning.
Мерси.Ще го прочета.Аз имам "Камино"

Много ми допада и мисленето на mystic .

Общи условия

Активация на акаунт