За любителите на питки - БОЛЯРСКА ПИТКА

  • 285 083
  • 942
  •   1
Отговори
# 870
  • в Кошера
  • Мнения: 2 231
Обезателно ще ви се похваля, ако първият ми опит евър е успешен. Искрено се надявам.  Party
Отивам да меся.  Peace

# 871
  • Мнения: 22 867
Обезателно ще ви се похваля, ако първият ми опит евър е успешен. Искрено се надявам.  Party
Отивам да меся.  Peace

Стискам палци, успех!  bouquet

# 872
  • в Кошера
  • Мнения: 2 231
Само със суха я направи, смело напред....Не знам дали първо не трябваше да се активира малко сухата newsm78.......Имам 2 опита само със суха....

В лаишки превод?  Blush

# 873
  • Мнения: 11 607
Само със суха я направи, смело напред....Не знам дали първо не трябваше да се активира малко сухата newsm78.......Имам 2 опита само със суха....

В лаишки превод?  Blush

Слагаш малко топла вода, малко захар - 1-2 щипки, 1 с.л. брашно и чакаш леко да набъбне маята.....

# 874
  • в Кошера
  • Мнения: 2 231
А сега де!  Thinking Ще се придържам към първия пост на Биляна, пък каквото точилка покаже.  Mr. Green

# 875
  • БГ
  • Мнения: 735
Само със суха я направи, смело напред....Не знам дали първо не трябваше да се активира малко сухата newsm78.......Имам 2 опита само със суха....

В лаишки превод?  Blush
и аз сложих на Д-р Йоткет 2 пакетчета суха мая , всяко по 7гр. /разтво
рих я във чаша вода/ не съм в правила със жива засега.

Последна редакция: ср, 28 ное 2012, 15:11 от Еlla

# 876
  • София
  • Мнения: 2 026
Сухата мая не се активира, смесва
се в брашното и директно се меси.

# 877
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 Никога не активирам сухата мая!Сипвам я заедно с брашното и я пресявам през ситото.

 На снимката питката е направена с един пакет мая, която е за 500гр. брашно.Може и да се сложат и два пакета, няма проблем.Но содата също е набухвател, а в рецептат има и сода.Виждате сами резултата и преценявате.Понякога не е нужно да се следват дословно рецептите.С един пакет мая е втасала като на снимката, значи с два ще втаса повече.За мен резултата на снимката е задоволителен, за други може да не е....... Hug

Последна редакция: ср, 28 ное 2012, 16:03 от Биляна

# 878
  • в Кошера
  • Мнения: 2 231
Омесването е факт, сега втасва. Но ми се струва, че нещо не е наред. Минаха 15 минути, а тя си е същата на размери. Оставих я навита на руло в намаслена тава в/у кухненския плот, непокрита. Къде бъркам?

# 879
  • Мнения: 22 867
Омесването е факт, сега втасва. Но ми се струва, че нещо не е наред. Минаха 15 минути, а тя си е същата на размери. Оставих я навита на руло в намаслена тава в/у кухненския плот, непокрита. Къде бъркам?

Почакай, ако ти е хладна стаята, няма да стане веднага. Аз го правя във фурната на печката на 50-ина градуса приблизително. Peace
И покрий с кърпа тавата или с домакинско фолио.

# 880
  • в Кошера
  • Мнения: 2 231
Омесването е факт, сега втасва. Но ми се струва, че нещо не е наред. Минаха 15 минути, а тя си е същата на размери. Оставих я навита на руло в намаслена тава в/у кухненския плот, непокрита. Къде бъркам?

Почакай, ако ти е хладна стаята, няма да стане веднага. Аз го правя във фурната на печката на 50-ина градуса приблизително. Peace

Освен да затопля малко фурната?! Колко време ти отнема на теб?  newsm78

# 881
  • Мнения: 22 867
Освен да затопля малко фурната?! Колко време ти отнема на теб?  newsm78

Не гледам часовника, общо взето съм свикнала и на око преценявам, че е готово за печене, но може би 20-30 или повече минутки, пак зависи от това, колко е топло/студено. Биляна е написала, че трябва два пъти да увеличи обема си и тогава да се пече в загрята фурна. Peace

# 882
  • в Кошера
  • Мнения: 2 231
Мерси! По размера ще се ориентирам.  Wink

# 883
  • Мнения: 22 867
Мерси! По размера ще се ориентирам.  Wink

Да, и не бързай, нека си втаса, загрей и фурната до нужните градуси преди да сложиш да се пече. Биляна пише: "и се пече в предварително загрята фурна на 210градуса.Пече се около 25-30мин, като фурната накрая се намалява на 150-170градуса", а аз в моята фурна пека на 180 град. от начало до края, така че съобразявай с твоята фурна, както си печеш хляб, пити. Peace

# 884
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Аз понякога съм оставяла тестото да втаса около 1,5ч., зависи от температурата в стаята.

 labrex ,  Hug !

 
Мерси! По размера ще се ориентирам.  Wink

 Втасалото тесто се познава по това, че като го натиснеш леко с пръст, трябва да се върне в първоначалното си състояние.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт