Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата? - 7

  • 38 028
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 427
Някак удобно се е настанило разбирането,че красотата е да замажеш (боядисаш) недостатъците
От друга страна скриването чрез боядисване още повече увеличава размерите на недостатъка ...и така се оказваш заключен в омагьосан кръг.
    А на повечето от тези недостатъци им е трябвало наистина  съвсем малко за да изчезнат .Тогава нямаше да е останало нищо за криене.
Да си призная яд ме хваща на журналистическата гилдия.
Станаха супер досадни с месеци да предъвкват една и съща тема.Сменяш канала и...няма оътрваване.Навсякъде само едно и също се дъвче...
А колко полезно за толкова девойки че и за жени да се покаже колко много и ефективни са домашните рецепти за маски .Има  15-20минутни маски и за разширени пори,и за торбички под очите,и за суха кожа ,и за мазна коса....за всичко има  ...
Едните сме го забравили, другите така и няма да научат. Не е ли тъжно?
  И тук стигнахме да го бистрим за кое да си затворим очите и за кое не. Хлапетата са лишени от правото да избират межу това да им се реши даден проблем или цял живот да са принудени да го омазват.
Не е вярно ,че носенето на маски е новост.Нучиха ни да живеем с маски много отдавна.

# 61
  • Мнения: 9 377
Хлапетата не са принудени цял живот да замазват проблем. Те още от 11 г. са принудени да бъдат малки жени - задължително гладка кожа на краката, лицето и навсякъде, никакви косми, дори на интимните места, бюстиета дори за 2 пъпки вместо гърди, после на козметик за 3 черни черни точки на лицето. След това идва маникюр и грим, защото иначе изглеждали неподдържани в очите на другите, ако не слагат поне червило и очна линия. Само прочети цялата тема. Аз оттук научих, че 11 г. вече ползват кола маска за гладки крака, ходят на козметик, боядисват си косата с боя в агресивен цвят, задължително носят бюстие, защото имат 2 пъпки за гърди, слагат гел-лак, но се тревожат за очна линия и гланц за устни. И не, не искаме да изглеждат като малки жени, ама натам ги тласкаме.

# 62
  • Кърджали
  • Мнения: 10 296
Чак от такава категоризация смисъм няма. Направо на жлъч избива.
Вече съм малко дърта, ама и по време имаше в седми - осми клас момичета които използваха грим, слагаха къси поли и прочие, искаха да изглеждат като големи и не излизаха от дискотеките. Имаше и други (повечето), които тези неща не ги влечаха или започнаха да ги привличат по-късно.
Аз лично въпреки, че съм израснала в малко градче(знаете, там повече властва мнението "Какво ще кажат другите") никога не са ми били поставяни кой знае какви забрани. Правила съм сигурно глупости. Но никога не ми е казвано "няма да обличаш
 това, няма да слагаш това". Друг е въпроса, че грим не ме е привличал, да се контя. Дори и сега ако се наложи да се гримирам, сигурно няма да мога да се справя.
Дъщеря ми засега прилича на мен. Не ѝ са интересни такива неща.  Няколко пъти в годината имат излизания на сцена с вокалната група, други момиченца  са наконтени, с лек грим, тя е последнатс секунда навлича роклята, дори прическа не иска. Ако я привлекат не мисля, че бих ѝ забранила. Със сигурност ще се опитам да обясня, че всяко нещо нещо трябва да има мярка.
Иначе има всички признаци на настъпващ пубертет.

Последна редакция: сб, 30 май 2020, 13:24 от Aлекcандрa

# 63
  • София
  • Мнения: 38 595
Принудени? Тласкаме? Какво става в тази тема?

# 64
  • Мнения: 18 535
Все едно слушам дядо ми едно време, като си пробих трета дупка на ухото, как съм тръгнала по много лош път. Пълната отличничка, която я държаха под няма такъв строг контрол. Добре че много ясно си спомням моите тийн години, че да не припадам при всеки пуберски опит за оригиналност или експериментиране с външния вид.

# 65
  • софия
  • Мнения: 25 511
Моят тийн няма никакви желания за екстравагантност. Нито кичури, нито нокти, нито грим. Ако поиска, ще опитам да я огранича да е в рамките на нормалното, но няма да забраня.
От миналата година само лятото ходи на кола маска за космите под мишниците. През останалата част от година има депилатоарен крем. Не одобрявам особено, но чакам да стане на 16-18 и най-малкото има лазерна епилация, а до тогава и кой знае още какво. Другите са светли. Не знам какви са плановете за тях тази година, но не харесва колата и ако трябва да я ползва на краката, предполагам, че ще опищи квартала.
И аз, като wild poppy, имам силен спомен от моите тийн години - отличничка, която сама си проби вкъщи пред огледалото 4 дупки с медицинска игла и лед, коса, тупирана с крем Каро, Кристал и Синьото, непопулярна музика, само с черни дрехи. Не пушех, не експериментирах с вещества и момчета. След гимназията наваксах малко 🙃 Знам, че каквото и да ми беше забранила майка ми, нямаше да има успех. По-скоро щях да направя напук. Тя не одобряваше, но и не ми забраняваше и имах негласно уважение и притеснение да отида твъре много отвъд липсата на ясна забрана.

Последна редакция: сб, 30 май 2020, 14:37 от zvаnchе

# 66
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
О, аз съм казвала, че в сравнение с мен, моята 15- годишна е направо цвете! Надявам се никога да не достигне моите висоти като тийн! Пу-пу! Майка ми едно време все викаше, че ще имам момичета като нея и ще разбера какво й е...

# 67
  • София
  • Мнения: 38 595
Аз на 16 избягах от вкъщи. Тихо.
Относно решаването на проблеми, мисля че вече имаме основа. Ето, пак примерът с английския - тя вижда, че закъсва, казва ми, че ще тръгне на уроци и така.

# 68
  • Мнения: 2 124
Няма нужда от ненужна драма за един фдт и нокти. Трябва да си избираме битките и да не забравяме, че не сме били вечно възрастни. Проблемите между деца и родители идват точно заради подобна амнезия - пубертетът сам по себе си не е проблем, родителите сами си го правят.

При нас това лято на дневен ред е ходенето с компания на плаж. Седми за осми клас ще бъде, няма как да забранявам, аз самата почнах да ходя на плаж сама след четвърти клас, дори още не можех да плувам.
Отсега се уговарят как след НВО-то ще ходят да скачат от буните... За нея съм напълно сигурна, че няма да тръгне да скача - страхлива е, а и не се води по общия акъл. По-скоро ме притеснява като са в групичка и както момчетата обичат да си правят разни шеги и от играчка да не стане плачка. Няколко пъти й обръщам внимание, но няма как да забраня. И ние сме го правили, но бяхме година-две по-големи. Сега всичко тръгва по-рано.

# 69
  • Мнения: 9 377
Не разбрах, от скалите ли скачат или от дюните? Притесняваш се, дали някой няма насила да я хвърли в морето? Могат ли вече са ходят на групички на плаж? В смисъл да не ги глобят?

# 70
  • София
  • Мнения: 6 177
Не разбрах, от скалите ли скачат или от дюните?

Тя е написала, че ще скачат от буните, което и за мен е силно притеснително. Дано все пак да си ходят на плаж, не да скачат там.
Скрит текст:

# 71
  • Мнения: 9 377
Извинявайте, не знаех, че тези заграждения на кейовете се наричат буни. Въобще не мога да си представя някой да скача от там, защото си мисля, че е плитко и много опасно. Дано и децата да мислят така. Но пък могат действително да си ходят на плаж.

# 72
  • Мнения: 2 124
Това на снимката в един от предходните постове е мол от тетраподи. Буните са пригодени за скачане (не това им главна цел, де), тетраподите са от външната им страна, но едно е сам да скочиш, друго да те бутнат. Както казах и ние на сходна възраст се събирихме и скачахме.





Иначе и през останалите сезони си се събират там.

Последна редакция: сб, 30 май 2020, 22:01 от SamoDiva

# 73
  • Мнения: 18 535
Без да искам да всявам паника, но понеже майка ми си е карала летата във Варна, вярно по-големи са били, в гимназия, но компанията са решили, че ще е много яко да стигнат с плуване, до където пускат котва корабите. Сторило им се е сравнително близко. Едва са докретали наобратно. Ползвали са на смени някакви плавници по пътя, почивали са, забавили са се страшно много, абе...извадили са голям късмет. А всички са били много добри плувци. Та деца компания на плаж, особено пък на такова място, аз не бих пуснала.

# 74
  • Мнения: 4 427
В нашия край хит са АТВ-тата без  долна граница на възрастта, без ограничение на скоростта  и без предпазна екипировка ,не че би помогнала де.
Снощи гледах интервю с една майка ,която каза че никое днешно дете не ходи на дискотека за да танцува ,а за да се надруса в тоалетната.
Незнам колко е вярно, че нищо не зависи от нас и че майките последни разбирали.
Дано ми се размине по-леко !

Общи условия

Активация на акаунт