Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата? - 7

  • 37 833
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 10 302
Моя тийнейджър е рус, радвам се, че засега не иска да маха косми, да видим до кога.... казала съм и само да не хване бръснача, ако иска ще я заведа на козметик.

# 31
  • София
  • Мнения: 23 072
И аз се бях зарекла, че няма да й позволя да се бръсне, но при положение, че изпадна в истерия при козметичката, вдигнах ръце. Да се бръсне, пък като навърши 16 г - лазерна епилация.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 177
Аз съм с 11-годишна суетна девойка, та добре че попаднах на тази тема да си сверя часовника. Преди 1 година се носеше на конска опашка, сега полага нечувани грижи за косата си. Специални балсами, шампоани, кристали за коса, маски. Давам повече пари за козметика за нея, отколкото за себе си. Проблемът са й космите обаче. Започнаха да й растат под мищниците и това много я нервира. Взела миналия ден след баня една ножичка и се опитва да ги маха. Не знам, струва ми се още много малка за епилатор или кола маска. Относно гримове, разрешавам съвсем лек гланц за устни, но се оказва, че съм безнадеждно изостанала. В края на миналата година на зеленото училище всичките й съученички носели чантичка с гримове, на 10 години!

# 33
  • Кърджали
  • Мнения: 10 249
Ох, моята като я знам как реве и от най-дребната болка хич не вярвам да издържи на кола маска. Засега не ни е на дневен ред, все още не ѝ пречат космите дето ги има, въпреки, че са забележими. Като реши ще видим какво ще измислим.
Засега не е много суетна, то си е мързелива направо. Та не вярвам скоро и грим да поиска (аз не се гримирам също).

# 34
  • Мнения: 2 124
Моята дъщеря е на 13 г. Не се гримира, въпреки че има спирала, червило и т.н. В класа повечето момичета ходят със спирала и очна линия, като в техния клас кифли няма - в съседния ползват фдт и всичко от-до и са позьорки в инстаграм.
Розови кичури правихме при фризьор преди 2 години, но без изсветляване. Около три месеца се задържаха. Както беше описала по-горе една потребителка дъщеря си - косата й също е тъмноруса със светлоруси естествени кичури. По принцип искаше да са розови и ментови, но нямаше да стане както си го представя, затова я разубедих. Като цяло не правя драми за тези неща и не влизам в излишни спорове. В класа имат момичета с оцветени коси, с омбре, с наполовина обръсната глава, момче с боядисана в червено коса... Това са нормални за възрастта експерименти.

Лакираше се понякога в ДГ, сега не, но има момичета около нея с гел лак.

За обезкосмяване на краката ползва депилаторен крем. Не знам какво ви притеснява, най-малкото не предизвиква врастване като кола маската.

За акнето я заведох на дерматолог, защото е доста упорито и силно изразено (цялото лице, деколте, гръб, ръце). В момента минава терапия на антибиотик и витамини. Само за 10 дни има видимо подобрение, въпреки че лекарката предупреди да не очакваме резултати по-рано от месец. Консултирахме се и с гинеколог, но засега задържаме хормоналните изследвания, че е много страхлива и не знам как ще й вземат кръв.
Много е доволна от крема на Здраве "Акне стоп", има и серия с въглен, но не знам каква е разликата в действието. В момента ползва за измиване предписаната от лекарката пяна, но щом свърши, ще вземем измивния гел на Здраве. Няколко месеца използва много рекламирана био лавандулова вода на "Ина", но след 4 опаковки по 200 мл ефектът беше нулев.

Относно облеклото е на вълна потничета над пъпа.
Голям проблем е намирането на сутиен. Има много голяма подгръдна, а чашка А и то в комбинация 85 няма никъде.

Като поведение и емоционални изблици, проблеми няма. През това минахме по-скоро, когато беше 1.-3. клас. След като сменихме училището обаче (по нейно желание, аз исках още преди 3. клас да я махна от там), много се кротна, а откакто не живеем в жилището на БНД, може да се каже, че няма поводи за разправии.

# 35
  • Мнения: 9 342
Тонка,
Огледай приятелките и съученичките на дъщеря ти, как изглеждат и тогава прецени, колко и какъв грим. Дъщеря ми днес става на 13 г. Не иска да маха косми, прави си сама прически с плитки и опашки. Има някакви май като грим неща за оцветяване на косата, отдавна не ги ползва. Слага гланц за устни и сама си прави десени на ноктите на ръцете. Но приятелките и са същите. За лака съм казала само през ваканциите, няма драма. Пък и участва в танцова трупа за мажоретки и на всяко представление я гримират. После сама маха грима, което не винаги е лесно и явно засега сама да се рисува няма желание. Самата аз ползвам само червило и започнах да се боядисвам чак като ми се появиха бели косми. Може и това са и влияе.

# 36
  • София
  • Мнения: 23 072
Дени, дъщеря ми е 5ти клас. Нито една от съученичките й не ходи с боядисана коса, грим, изградени нокти и т.н. Засега поне. Да видим догодина дали няма да избухнат. Grin

# 37
  • Мнения: 9 342
Разбирам те. Въобще не ти е лесно.

# 38
  • София
  • Мнения: 23 072
Напротив, лесно ми е. Дъщеря ми само ме попита кога може да започне да се гримира. Няма драма. Blush Изобщо не смятам тя да е основоположник на гримирането във випуска й. Като цяло момичетата в класа й вървят доста скромно, което може само да ме радва. Има време за всичко.

Последна редакция: пт, 29 май 2020, 09:06 от Тонка*

# 39
  • София
  • Мнения: 10 302
Дени, дъщеря ми е 5ти клас. Нито една от съученичките й не ходи с боядисана коса, грим, изградени нокти и т.н. Засега поне. Да видим догодина дали няма да избухнат. Grin
Рано ви е, в 7-8 клас се промениха околните девойки.

# 40
  • София
  • Мнения: 23 072
Еее, 7-8 клас е някак по-приемливо. Но дете на 12-13 години с грим, ще е жива карикатура. Само си я представям моята с очна линия или молив. Тя дори се срамува да си сложи цветен гланц за устни. Иначе теоретично е запозната от-до с грима. Постоянно гледа някакви бюти влогърки.

# 41
  • София
  • Мнения: 10 302
Еее, 7-8 клас е някак по-приемливо. Но дете на 12-13 години с грим, ще е жива карикатура. Само си я представям моята с очна линия или молив. Тя дори се срамува да си сложи цветен гланц за устни. Иначе теоретично е запозната от-до с грима. Постоянно гледа някакви бюти влогърки.

На 13 са в 7ми клас Wink На 14 в 8ми, моето почна с невидим грим, на 15 вече се вижда спирала, рядко цвят в сенките, иначе грима е пълен ФДТ, сенки, спирала, чат-пат телесно червило Simple Smile))))

Аз също се гримирам, но до 20 не слагах нищо, ФДТ започнах да използвам след 35.

# 42
  • Мнения: 4 388
За да няма недоразумения категорично против употребата на  ФДТ, CC, BB, контуриращи продукти, пудри, бази, основи, запечатващи грима спрейове, мъгли или там каквото друго е измислено а аз не съм разбрала. Не само на тази крехка възраст ,ами изобщо.
Вярвам ,че тези продукти в дългосрочен план отключват повече проблеми от колкото са решили.
 
Скрит текст:
Вярвам ,че с избягването им в годините и  с качествени кремове ,маски и почистваща козметика с напредването на възрастта можем да си осигурим чиста,  свежа и сияйна кожа поне до45- 50г възраст без необходимост от сериозни хирургични или козметични манипулации. Естествено с нестрог ,но придържащ се към здравословния хранителен режим и достатъчна консумация на вода.

# 43
  • София
  • Мнения: 10 302
За да няма недоразумения категорично против употребата на  ФДТ, CC, BB, контуриращи продукти, пудри, бази, основи, запечатващи грима спрейове, мъгли или там каквото друго е измислено а аз не съм разбрала. Не само на тази крехка възраст ,ами изобщо.
Вярвам ,че тези продукти в дългосрочен план отключват повече проблеми от колкото са решили.
 
Скрит текст:
Вярвам ,че с избягването им в годините и  с качествени кремове ,маски и почистваща козметика с напредването на възрастта можем да си осигурим чиста,  свежа и сияйна кожа поне до45- 50г възраст без необходимост от сериозни хирургични или козметични манипулации. Естествено с нестрог ,но придържащ се към здравословния хранителен режим и достатъчна консумация на вода.

Съгласна съм на 100%, но аз лично не мога да се преборя с 16г. тинейджър! Почна да слага ФДТ на 15.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 177
За да няма недоразумения категорично против употребата на  ФДТ, CC, BB, контуриращи продукти, пудри, бази, основи, запечатващи грима спрейове, мъгли или там каквото друго е измислено а аз не съм разбрала. Не само на тази крехка възраст ,ами изобщо.

Абсолютно съгласна. Те са си естествено красиви. ФДТ върху пъпки стои покъртително.

Общи условия

Активация на акаунт