Кисти в гърдите

  • 4 050
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Моля за съвети как да премахна кисти в гърдите било то с лекарства, мазила, билки и т.н. Благодаря предварително!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 12 810
За мастопатия ли става въпрос?

# 2
  • Мнения: 545
Включвам се да следя темата.
Преди 10 години ми откриха първата киста. Докторът ме гледа на ехограф, но първо не беше сигурен дали е киста или запушен канал, че кърмех тогава. Изсмука тъмнокафява течност със спринцовка. После ме предупреди, че ще ми се образуват и нови кисти, защото гърдите ми били с кистозна структура или нещо такова. Така и стана. Понякога чувствам болки и дискомфорт от кистите, но е поносимо.
От 6 години съм в чужбина. Тук и дума не става да ми премахнат кистите, само ги наблюдават. Всяка година минавам на снимка с мамограф и ехограф после. Ако установят изменения ще предприемат нещо, иначе не, такива са им протоколите. Облъчване си е с мамографа, но на 40+ и без кистите всяка година трябва да ходя на мамографско изследване.

Последна редакция: пт, 29 май 2020, 08:03 от @NoName

# 3
  • Мнения: 7
За мастопатия ли става въпрос?
ами не ми казаха мастопатия просто кисти някои големи и около тях и малки според мен това си е мастопатия бучки усетих след  като започнах да кърмя и малкия започна да губи желание да бозае и получих запушване на каналите после бучката която напипвах стана по голяма започна да боли ужасно ходих при мамолог гледа ме и каза кисти

# 4
  • Мнения: 545
Кистите са пълни с течност, мастопатията не е ли твърдо образувание?

# 5
  • Мнения: 613
От около 8 години имам кисти . Бяха само в лявата гърдата , от миналата година двустранно . Препоръчаха ми само наблюдение.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 12 810
Аз имам мастопатия,твърди бучки са,но лекарите ги наричат кисти.Последно ми видяха и малко фиброаденомче,трябва да го следя.
На всичкото отгоре имам висок пролактин и на практика коластра ми изтича постоянно от гърдите.Син имам на почти 14.Когато пия Достинекс,спира,когато го спра,пак започва.
Сега кистите няма как да се махнат.
Мастодинон е хомеопатичен препарат,помага против болки,но ми усилва отделянето на секрет.
Прогестагел е гел с прогестерон и не го ползвам,а ми е изписан.Той е с рецепта.
Последния път(скоро беше),когато ходих на хирург ,ми натиска яко гърдите и само възклицаваше"Сачмии,сачми!"с моята ръка ми показпоказа как да стисна да ги усетя,все едно наистина имам топчета в гърдите.
Един онколог пак ми беше показал кистите,той по-леко пипаше и ми показваше размерите,и големи и малки имам.
Успокояват ме,че дори не се приема за заболяване,повечето раждали жени били така.
Точната ми диагноза е фиброкистозна мастопатия.
И да,само наблюдение препоръчват.

# 7
  • Мнения: 1 840
Здравейте, и аз съм така с фиброзни образования-малки кистички и в двете гърди.Понякога болят.Имам и хашимото.Всяка година ходя на ехограф.Родих преди 3 години ,но не изчезнаха,както и хашимотото.Pensive може и да е от хормона който пия да съм ги получила незная.... Препопъчаха ми наблюдение и компрес с риванол пробвайте .

Общи условия

Активация на акаунт