Гобленарска 143 късметлийска тема.

  • 29 967
  • 728
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 7 106
Пускам етапче от телефона :



И сега малко да ви коментирам, че не мога да стигна до темата...

Сега малко ще си почина и мисля да започна някой чорап за внучката, ама нещо не мога да си избера модел. Много харесвам дименшъните, но ми се виждат трудни, защото са много шарени.

Ти сериозно ли още си търсиш оправдания и се офлянкваш . Я ела тук при мен на кафе няколко  дни да видим колко да са страшни тези Дименшънски чорапи Satisfied.

did_tag, това врабченце е като истинско! Сладурче!

mibobo, много красива икона, радвам се, че си я "възродила" и ще я видим в завършен вид.

CvEtEmOe
, Цветенце, много красиво се получава, ти направо я изяде тази фея. Не остана.

KoteVania
, ах, как ме сърбят пръстите за нещо зимно!

Tsve Ty, другото Цветенце! Чакам и аз с нетърпение етап от тази красота. Много, много ми харесва. Точно в мой стил пейзаж Heart Eyes

Браво olenka63 , страхотно чорапче, да донесе много изненади и желани подаръци на притежателя си!

snowdrop, чуден етап на страхотен гоблен! Приятно и безпроблемно да ти върви!

Последна редакция: пт, 17 юли 2020, 15:42 от 3ори

# 706
  • Мнения: 36
Openka63, започвай го смело, много е приятен гоблена, но аз лично  не съм доволна от качеството на конците... не са като онези Дименшънски конци от комплектите преди 10 години.... за съжаление. Аз лично имам слабост към гоблени с градски/ селски  пейзажи и сгради.
Зори, много ми харесва как се получава при теб, ще следя с интерес . На коя фирма е моделът?

Последна редакция: пт, 17 юли 2020, 16:07 от snowdrop

# 707
  • Мнения: 11 783
Зори страхотно се получава, а какво етапче ти направо вървиш към завършване Simple Smile . И колко хубаво си личи на този модел ефекта от различните бодове, пътечките с полукръста са толкова истински.

snowdrop много хубав гоблен, много го харесвам.

Добри идея нямам, но знам, че ти ще измислиш най-оригиналното заглавие и оформление на новата тема Wink

# 708
  • Мнения: 2 830
Само не купувайте щампи на Милена Стил. Няма такава мъка , нищо не се вижда, еднакви знаци, ужас. От китайските, магазина Joy sunday. От там си взех щампата Утро в боровата гора. Много са добри.

# 709
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Ех, голяма прелест са тези лозя на Зорито! Рядко красива картина!  Cupid

Другото, което ми спира дъха, е френският пейзаж на Сноудроп. Един от най-любимите гоблени на Дим!

И коледното чорапче вече готово, и Цве Ти и Ваня напредват, а Цветенцето наше е толкова ентусиазирана, че скоро ще се наложи да разграфява следващия проект Simple Smile

Елфи, хубава сбирка!

# 710
  • sof
  • Мнения: 437
Здравейте, най-прелестни от прелестните! С неописуемо удоволствие чета и подсмърчам, пряко от "обекта" (един съсед наводни здраво всичко под него вкл. нашия гараж, и аз съм "на обекта"), напредъка ми е несъществен за да ви занимавам, а вие просто нямате спирка!

Добри, предлагам да терминуваш "Christmas in July" на роден български, типичен англоезичен лаф, обозначаващ момента на Големите Терминални Разпродажби в края на месеца, когат разумната практична домакиня осигурява подаръците на -75%, че да си нагласи бюджета за бродерии... че после е чак black Fri, ама там е вече озверяла безогледна блъсканица, че всички карти са вече на червено, а подаръци си Трябват.

И двете Цветета сте ми любим букет! Феята е далеч по-ефектна с подменените цветове, от копието на Милена Стил (чета, че са спрели списанието по повод пределно количество жалби за плагиатство и възползване... толкова типично българско, да му се не види и безогледното им отношение, дали са се напечелили, как мислите?) CvEtE, сега правя един модел, който е кръгъл и съм се загледала в едно неголямо нещо на HAED, дали ще те загледа и теб? : https://www.youtube.com/watch?v=gAr5S62tKvA  това е последния от серията репортажи на шиещата (Елена Пуше), хубаво е да се видят етапите. Имаме модела, а той пък си има и още един за другарче по серия... една вечност...

Tsve Ty, чудесно напредваш, чакам с нетърпение!

olenka63, прелест е и дано винаги да прелива по Коледа на детето!

snowdrop, не бях го заглеждала Досега този конкретен модел на Dim, започвам да мисля вече. Хубав ти е потръгнал.

KoteVania, бързо дръпна, ти какво заяви - цяла година - ми аз предполагам още преди тази Коледа ще ти краси стената.

Зори, респект!!! Че е чудесен сюжета, ама ти не спиш ли, то Свършва Вече!?! Как успявате... Вълшебница

mibobo, ти си неуморна и тази хубава икона нека ти е с предимство пред следващ нов,  красива и успокояваща.

dessislawa1, и ти много скоростно действаш! Преди да го покажеш, не го знаех този им модел, може би ме извинява, че Вилер не шия и не ги знам подробно; харесвам, че е хубав зимен градски пейзаж с чувство - има хора и те правят нещо смислено така да се изразя.

galya_o, страшно ефектно на края! Сегашното ми е на черна панама също.

недалеч от закрития магазин е офиса на Аксиома, от отсрещната страна на градината, мисля, ул. Силистра, - не знам кой номер, може би там ще продават вече?

Последна редакция: пт, 17 юли 2020, 20:49 от dinkov2

# 711
  • Мнения: 7 106

Зори, много ми харесва как се получава при теб, ще следя с интерес . На коя фирма е моделът?

На Мережка е Hug

mibobo, Динков, благодаря момичета, ама хич не му се вижда края.Направо се изгубих из лозовия масив Joy. Веднъж да изляза от лозето, нагоре после ще е песен.

И в този ред на мисли, Добри и девойчета. Понеже юли така или иначе преваля, по ТВ дънят реклами за Коледа през юли и много ме дразнят, нека нашата лятна Коледа да е през август, за да имаме време  да подберем, да завършим и да се пренастроим. Моят следващ със сигурност ще е зимен, защото слънчасах Joy

# 712
  • Мнения: 11 783
Хаха Зори разсмя ме

# 713
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Мибобо, и мен. Two Hearts
По някое време поживяхме във Варна, на последния етаж и под плосък покрив. Без климатик! Още помня как бродирах едно коте през юли и не само помня; то такъв спомен няма изличаване. Scream С една хубава, рефлекторна крушка до главата....прелест! Когато температурата в стаята започнеше да пада под 28, се радвахме, че е захладяло. Satisfied

# 714
  • Аз ще се вмъкна в теб, ще разбъркам в теб, ще разхвърлям душата ти аз, ще се влея във теб, ще кипя във теб, ще взривя покоя ти!
  • Мнения: 3 654
Здравейте, прекрасни!

Нелка много ми е на сърце тази зеленина! Приятно ми е много да го боцкам, а и не си давам времето за шиене и така, полека полека ще го привършваме. А за новото разграфяване нямам търпение вече! Даже щях да питам и по опитните гобленарки, къде в София мога на живо да видя панамите, че да преценя на какъв "каунт" да я действам.

Динков от твоите уста комплиментът за цветови подбор, право в моето сърце отиде! Благодаря ти!
Аз също се убеждавам с всеки бод, че взех най-правилното решение с това леко налудничаво начинание! И за пореден, но не и последен път, ще ви БЛАГОДАРЯ за помощта, времето и хубавите думи, които ми отделихте по време на подготовката!
   А относно кръглата красота - страхотно начинание изглежда! Нищо не обещавам.
Нека първо да отметна Смарагда, и ще си говорим отново! Kiss

Добри и аз съм за Коледа през Август! Нещо морско, с Фар? Или пък Зимно море, да ни разхлажда - това като предложения за тема... Kiss

Много сте ми мили, любими и скъпи, колежки гобленарки и ви обичаааам!

# 715
  • Мнения: 36
Зори, Нелка,dinkov2, mimibobo, благодаря !!
Много го харесах и аз тази Дим в момента в който го видях, успя да запали искрата и да ме върне към бродирането след мнооого дълга пауза!!
Сега отворих Мережка... що ли ми трябваше... ужасно са красиви повечето им модели. Със сигурност ще пробвам нещо тяхно!
Приятни почивни дни на всички!!!

# 716
  • Варна
  • Мнения: 2 437
Много красота пак се насъбрала в темата! Прекрасни неща видях, момичета. Няма да изброявам поименно, че пиша от телефона.

За любителите на Мережка да кажа, че до 27.07 Кичка Сачарова във фейсбук събира поръчки. Нямам идея, обаче, дали цените са по-конкурентни в сравнение с поръчка директно от сайта.

# 717
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 38 932
Vade retro Satana!
Simple Smile Simple Smile Simple Smile пак се радвам, че не си направих фейсбук, а то като се знам вече да съм поръчала нещо. и без това Мережка с тия особени конци неустоимо ме привлича.
пише ли колко време очаква да пътуват?
Sad че ние още чакаме априлската поръчка... Sad

# 718
  • Мнения: 2 830
Да се похваля, че си поръчах тази красота, за която си мечтая отдавна.
Дъбова гора на Шишкин

Лука С, с гобленов бод. Много го харесвам, много.
Не знам как ще му устоя да не го започна. Но ми се иска, ако го шия да е само той. По-скоро ми се ще да завърша Композиция с ябълки, която е за подарък и след това да го започна. Или пък още един два от започнатите и тогава със спокойна съвест да се потопят в гората?!?

# 719
  • Варна
  • Мнения: 2 437
MilaMira, пейзажът е уау. Почвай го, иначе сърце не трае.

Добри, май за около 2 седмици, поне в предишните поръчки това имаше в коментарите. И аз много се двоумя дали да не си поръчам нещо (харесах си една есен в Ню Йорк) - то много неща си харесах, но това бих могла по-късно да го окача в стаята на сина ми. Ще мисля до 27.07 Simple Smile.

Получих си чорапчето с колата, а все още боцкам иконата. Това ламе ужасно бавно се шие. Седем различни метализирани цвята са. Уж не ми опират, не се прокъсват (минавам ги през восъка), но докато изравниш нишките в кръстчето, бавна работа. Ама ще го шия, къде ще ходя. Иначе красиво се получава. Обаче толкова други неща ми се подхващат ... сигурна съм, че ме разбирате.

Общи условия

Активация на акаунт