Бързи здравословни въпроси и отговори – 26

  • 26 475
  • 738
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 117
 Здравейте! Синът ми е на 6,5 години. Вдигна Т в неделя вечерта с разстройство и повръщане. Давам за температурата Панадол, Нурофен и Хексалгин при нужда, Вомакур свещички по 1 на ден при нужда. Освен солети почти нищо друго не е ял. Приема вода, мисля че не е обезводнен, но тази сутрин забелязах кървави нишки в диарията. Изпи едно хапче лопедиум. Имам час за лекар чак следобяд. Много ме притесняват тези кървави нишки. Нормални ли са при диария?

# 616
  • София
  • Мнения: 9 920
EMГ по - НЗОК къде в София би могло да се направи? Или в краен случай платено (тези дни)
 Директно с талон за невролог, който ще го прави ли се ходи?

# 617
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Здравейте! Синът ми е на 6,5 години. Вдигна Т в неделя вечерта с разстройство и повръщане. Давам за температурата Панадол, Нурофен и Хексалгин при нужда, Вомакур свещички по 1 на ден при нужда. Освен солети почти нищо друго не е ял. Приема вода, мисля че не е обезводнен, но тази сутрин забелязах кървави нишки в диарията. Изпи едно хапче лопедиум. Имам час за лекар чак следобяд. Много ме притесняват тези кървави нишки. Нормални ли са при диария?
При кървави нишки не се дава Лопедиум,противопоказно е,а и на малко дете...Спрете го веднага.
Не слагайте свещички,дразнят.
Температура се вдига и от обезводняване.
Ако не искате системи,давайте Хидратин Алфа.
И на лекар,да каже какво е,има ли нужда от Инфекциозно отделение или от гастроентеролог.

# 618
  • София
  • Мнения: 18 699
EMГ по - НЗОК къде в София би могло да се направи? Или в краен случай платено (тези дни)
 Директно с талон за невролог, който ще го прави ли се ходи?
Срещу Окръжна болница в Сф има кабинет,работят с направление.
Платено ИСУЛ,Пирогов.

# 619
  • Мнения: 123
Здравейте!
От 4 дена имам постоянна,тъпа болка в горната част на корема (предполагам стомаха). Усещам я най-вече като съм изправена и се движа,в седнало и легнало положение не. Нямам други стомашно- чревни оплаквания в момента.
По принцип често имам газове, понякога тежест,основно вечер. От време на време и болезнено изхождане, без видима причина. Но  когато ме боли корем, винаги е в чревната област,никога не съм имала такава болка. Чувството е все едно е ударено.
В момента нямам възможност да посетя лекар. Някой има ли предположение на какво може да се дължи? Благодаря предварително!

# 620
  • Мнения: 47 981
Да се изкажа и аз против Лопедиум! Посетете инфекционист!
Емг може и на 4 километър, в ИСУЛ...на много места. С талон.

# 621
  • София
  • Мнения: 12 409
Витамин Д може ли да се изследва по здравна каса?

# 622
# 623
  • София
  • Мнения: 2 410
Миналата седмица средата се заразих от дребното от яслата с някакъв летен вирус. Синът ми вдигна лека температура 2 дена и разстроен корем 3-4 дена. Аз не вдигна, но няколко дена бях абонирана за тоалетната. Отидох накрая на лекар, защото смекта, пробиотици и диета не помагаха за мен. Предписаха още пробиотици и хидратин алфа, на следващия ден отидох пак, защото бях и супер отпаднала, и ми се скара този път доктора - Лопедиум, Бисептол (антибиотик някакъв) и противовирусен препарат. Още с Лопедиума пресякох проблема, но от тогава (вече 3 дена) не мога да се оправя съвсем. Супер ми е отпаднало, каквото и да ям, пия, и т.н. Чудя се вече дали да не си пусна някакви допълнителни изследвания или просто трябва време на тялото да се оправи... За бонус още кърмя.

# 624
  • Мнения: 11 840
Аз мисля, че е нормално обикновено след стомашен вирус и аз съм  така. Все пак си се пообезводнила, отделно стомаха е все още разбъркан, организма поизтощен. Наблегни на вода и по-лека храна

# 625
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ами личните са длъжни в този случай да слагат системи за оводняване.Но не го правят.
Ако се съмняват за бактериална инфекция и изписват антибиотик,Лопедиум е противопоказен.Спира движението на червата и усилва риска от токсичен мегаколон,сепсис и какво ли още не.
За отпаднолостта-ами нормално е.Пий Хидртин,не яж всичко.Пилешка супа без кожа,лук,черен пипер и без други дразнещи съставки.Сухари,печени ябълки,варен ориз...

Последна редакция: чт, 13 авг 2020, 19:29 от mariqivanova799

# 626
  • Мнения: 10 262
При нас в Щатите диетата е банан (но по-зелен, той е и малко лигава), ориз, ябълка, хляб. И електролити за обезводняването.

# 627
  • Мнения: 1 117
 До колко прахчете ентерол могат да се дават на ден при дете на почти 7 години?

# 628
  • Мнения: 11 840
Принципно дозата е максимум 2 на ден и за възрастни и за деца

# 629
  • Мнения: 1 117
Принципно дозата е максимум 2 на ден и за възрастни и за деца
Проблема е, че рано сутринта дадахох 1-во прахче и сега пообяд дадох второто, мислейки, че съм забравила сутринта. И сега се чудя - дали мога да дам 3-то прахче довечера, както е по предписанието на лекарката?

Общи условия

Активация на акаунт