Захранване - въпроси и отговори - тема 8

  • 39 773
  • 846
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 792
Месеците на Пюретата показват консистенцията, а не възрастта, от която са подходящи. Казаха го и на уебинара на ХИП. Няма как сьомга примерно да е подходяща за 4м дете Simple Smile

# 736
  • Мнения: 1 669
Защо е толкова объркващо с месеците и консистенциите? Пюрета 4+ с месо и риба..Каква е логиката тогава да дадем на бебе на 6-7-8 м пюре с консистенция 4+? Във ФБ групата на Хип явно подвеждат. Твърдят, че месеца показва и консистенция и месец.
Може ли някой запознат да разясни защо бихме искали да дадем 4+ консистенция на по-голямо бебе. Не разбирам.

# 737
  • Мнения: 5 367
Според схемата за захранването на HIPP, прозорецът е 4ти до 6ти месец.
При захранване започнало на 4 навършени месеца (4+) те въвеждат пуешко месо на 46ти ден, което е около 5++ месеца.



# 738
  • София
  • Мнения: 1 678
А защо давате спанак след 8-ми месец, а не по-рано?

# 739
  • Мнения: 6 538
Защо е толкова объркващо с месеците и консистенциите? Пюрета 4+ с месо и риба..Каква е логиката тогава да дадем на бебе на 6-7-8 м пюре с консистенция 4+? Във ФБ групата на Хип явно подвеждат. Твърдят, че месеца показва и консистенция и месец.
Може ли някой запознат да разясни защо бихме искали да дадем 4+ консистенция на по-голямо бебе. Не разбирам.

Когато си избрал да захранваш потрадиционния начин с пюрето, обикновено започваш с гладка консистенция. Това юоже да продължи 2-3 месеца, зависи отбебето. После се започва постепенно да се пробва с парченца като се увеличава големината, пак се води по детето, естествено. Принципно захранване се започва около 6м и е нормално да се даде пюре с най-гладката консистенция, която производителите обозначават 4+. Всеки производител винаги иска да виубеди да купите даден продукт. Имайте едно на ум и четете допълнителна информация Flowers Four Leaf Clover

# 740
  • Мнения: 15 356
Аз дадох спанак с картоф на 5 м.

# 741
  • Мнения: 82
Здравейте, кога се започва захранване на бебе на 5м. Но е родено по рано и дефакто е с коригирана възраст 4м.
Дефакто катп трябва да започна да я захранвам като навърши 6м. Или 7м. Кърмено бебе е.

# 742
  • Мнения: 352
Аз дадох спанак на 6м.  С моето бебе нямаше проблем.  Иначе се дават по късно, защото зеленолистните са трудно смиляеми (поне аз така знам)

# 743
  • Мнения: 3 124
Дадох спанак на 7+++
Захраних на 5++

# 744
  • Мнения: 1 685
Здравейте, кога се започва захранване на бебе на 5м. Но е родено по рано и дефакто е с коригирана възраст 4м.
Дефакто катп трябва да започна да я захранвам като навърши 6м. Или 7м. Кърмено бебе е.
Моето второ дете е родено точно 30 дни преди официалния термин. Захранена е на точно 6 навършени месеца. Никога не са ме карали да правя каквото и да било спрямо коригираната възраст, винаги спрямо реалната. Вашето детенце имало ли е някакви проблеми, стояло ли е в кувьоз? 7 месеца ми се вижда късничко за захранване, но вие ще си решите кога е готово детето.

# 745
  • Мнения: 792
Има доста информация в интернет. Ршба не се въвежда между 4 и 6м, а след 9ти. А това детето каква консистенция да яде храна, не го определя само майката, а и детето. Моето яде и парчета,филии и тн, но му давам и пюрета с гладка консистнеция, едното не отрича другото.

# 746
  • Мнения: 290
Здравейте. Когато бебето отказва категорично даден зеленчук (морков), продължавате ли да го давате, или минавате на друг?

# 747
  • Мнения: 3 124
До сега нищо не е отказвала,но бих минала на друг.

# 748
  • Мнения: 5 367
Здравейте. Когато бебето отказва категорично даден зеленчук (морков), продължавате ли да ги давате, или минавате на друг?
При нас категорично отказа броколи.
Дори смесени с други зеленчуци ги усеща и почва да плаче и да се дърпа.
Давах 3 дена по няколко лъжички, колкото да ги въведа и повече няма да го мъча.

# 749
  • Мнения: 1 359
При нас отказа беше брутално разреваване на тиквичката. Явно ужасно много мрази. Като майка си Grinning Въобще не съм я насилвала. То не е и хубаво. Четох,че на по- късен етап отново се предлага, но според мен не е драма, ако просто не харесва нещо.

Общи условия

Активация на акаунт