Захранване - въпроси и отговори - тема 8

  • 39 840
  • 846
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 3 124
Чела съм,че се опитва дори 6-8 пъти ...но дъщеря ми хапва, хехе,като мен.

# 751
  • Мнения: 1 669
Момичета, има ли сред вас кърмещи или хранещи смесено? Притеснявам се като започна да захранвам как да процедирам с часовете за хранене. То е ясно, че първото заместено хранене ще отнеме близо месец, но колко трябва да е интервалът между пюрето и кърмене/АМ? И колко са храненията за бебе на 5-6 м.? Малката навърши 5 месеца и до 2-3 седмици предстои захранване (и аз нз кога) и съм много притеснена как ще продължа от тук нататък...

# 752
  • Мнения: 1 686
Момичета, има ли сред вас кърмещи или хранещи смесено? Притеснявам се като започна да захранвам как да процедирам с часовете за хранене. То е ясно, че първото заместено хранене ще отнеме близо месец, но колко трябва да е интервалът между пюрето и кърмене/АМ? И колко са храненията за бебе на 5-6 м.? Малката навърши 5 месеца и до 2-3 седмици предстои захранване (и аз нз кога) и съм много притеснена как ще продължа от тук нататък...
Аз още кърмя. Действах по следния начин - в началото, когато бебето яде съвсем мъничко (по няколко лъжички) кърмех почти веднага след храненето. Когато започна да яде по повече (отне към 2 месеца да започне да яде някакви количества), започнах да измествам кърменето по-късно - час - два след храненето. В един момент започнах да кърмя за приспиване след обяда (към 13.30 - 14. ч., ако е яла пюре на обяд в 12-12.30). Лека полека бебето започва да разрежда кърменето и това е нормално. Вие ще усетите как да действате, но давайте да суче когато иска. Като цяло кърмените бебета обичат да сучат Simple Smile

# 753
  • Мнения: 1 692
Ами това кърмене за приспиване редно ли е? Аз знам, че трябва след това да има будуване и винаги така я кърмя, че после да може да будува.
Ние се връщаме от конституция и понеже рефлукса ни продължава ми препоръчаха да започна да я захранвам (4 месеца и половина е) с каша. Най-неподготвена психически съм за кашите, нищо не съм чела за тях. Само знам, че се почва с безглутенови. Ама като мислех по към 7 м. да ги въвеждам и нищо друго не съм чела за тях. Купени ли, домашни ли? За начало купих на Хип (абсолютно на късмет е марката) оризова, царевица и елда - трите безглутенови. Пише водата да е 50 градуса. Е, как се мери колко е градуса? И вие как я топлите - варите я всеки път, имат ел. кана или от кафе машината?

# 754
  • Мнения: 1 686
Ами това кърмене за приспиване редно ли е? Аз знам, че трябва след това да има будуване и винаги така я кърмя, че после да може да будува.
Ние се връщаме от конституция и понеже рефлукса ни продължава ми препоръчаха да започна да я захранвам (4 месеца и половина е) с каша. Най-неподготвена психически съм за кашите, нищо не съм чела за тях. Само знам, че се почва с безглутенови. Ама като мислех по към 7 м. да ги въвеждам и нищо друго не съм чела за тях. Купени ли, домашни ли? За начало купих на Хип (абсолютно на късмет е марката) оризова, царевица и елда - трите безглутенови. Пише водата да е 50 градуса. Е, как се мери колко е градуса? И вие как я топлите - варите я всеки път, имат ел. кана или от кафе машината?
Редно? Аз кърмя, когато на бебето му се суче и то обикновено заспива след кърмене.
За рефлукса не съм специалист, но не виждам как ранното захранване, и то с каша, ще помогне на бебе с рефлукс.
Захранването с каша обикновено започва с оризова безмлечна - смята се за най-щадяща. Тази с трите семена се дава, след като всеки продукт е бил въведен.
За приготвянето - вижте упътването на кутията - аз я правя с вода и плодово пюре, може с кърма да се прави или с мляко - както искате. Не е много сложно, ще свикнете Simple Smile

# 755
  • Мнения: 6 615
От моя опит с кърмене 15 месеца /отбих преди 2м/, няма нищо по-хубаво, лесно и приятно от кърменето за приспиване. Това е най-лесния начин да приспиш бебето било през деня или при нощните събуждания. После лесно го замених с шише с айрян, когато видях, ще е готов за отбиване. Сега си заспива с шишето, пак няма големи драми.

# 756
  • Мнения: 595
Както казаха момичетата, кърмиш си като иска бебето.И моето се приспива с млякото си, иска си го и докато играе през деня и след събуждане.
Каша съм купувала първо за варене, пробвах и инстантни по-късно, харесва си на blevit, хип и някаква от дм ми ги бута и не ще.
Водата за инстантните я преварявам в каната, после или чакам да поизстине, или добавям хладка от филтърна кана - микровълнова вкъщи нямам, иначе също е вариант да се топли.. или в малко съдче на котлона.Не меря градуси, преценявам ги някак си

# 757
  • Мнения: 1 359
Относно кашите, от опит разбрах, за съжаление неприятен, че на кърмено бебе не се дава млечна каша. Моето бебе се изприщи така и чак тогава педиатърката се сети да ми каже, че трябвало да е безмлечна. И с кърма също не става да се приготвят, защото ензимите в кърмата разтварят кашата и тя мигновенно се втечнява. Май разказах назад някъде, но пак да кажа Simple Smile

# 758
  • Мнения: 1 669
А кърмещите мами: с дохранване ли бяхте и през колко часа горе-долу кърмихте? Само аз ли не мога да разбера кога е гладна...
Бебе на 5 м - ако е само на кърма храня през 2 ч, ако дохранвам - 2,5. Май трябва да разредя? Не разбирам изобщо кога е гладна.

# 759
  • Мнения: 7 710
моят беше на АМ, но на 5 месеца ядеше по 150 мл на 3.5 часа ... даже през деня не ги изпиваше, заради жегата

# 760
  • Мнения: 5 385
Трябва ли дс съм заместила обедното ядене, за да започна да давам жълтък?
В момента беб хапва малко пюре и си дояжда с АМ. Мога ли да му добавям жълтък при това положение?

# 761
  • Мнения: 7 710
защо да не може?
моето бебе след 2 седмици става на 9 месеца и още не съм заместила хранене, даже слагам мляко в пюретата като ги разреждам

# 762
  • София
  • Мнения: 8 654
Въвеждането на жълтък няма връзка със заместване на хранене. Заместването се случва, когато детето започне да яде по-големи количества(при всяко бебе/дете е по различно време), а храните се въвеждат за запознаване с нови вкусове, текстури и добавяне на разнообразие на хранителни вещества към млякото-кърма или ам.

# 763
  • Мнения: 1 692
Здравейте, въведох оризова каша. Мога ли да въведа сега зеленчук или трябва да продължа с друга каша? Ако въведа например тиква? Трябва ли с въвеждането на тиква да продължа да давам каша? Дали няма да се запече от толкова каши?

# 764
  • Мнения: 3 124
Може да се продължи с тиква, може и само тиква.Зависи организма и вида каша за запичането, оризът запича, но елда мисля че не.

Жълтък може да се въведе, аз въведох месата по 3 дни, заек,пиле и пуйка, пуйкаа се води с повече желязо, после вече жълтък и поне след 10приема на жълтък, редувайки с месото, го броях за въведен.

Общи условия

Активация на акаунт