Захранване - въпроси и отговори - тема 8

  • 39 903
  • 846
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 921
Здравейте момичета.
Дъщеря ми е на 5 месеца и 20 дни и се захранваме от около 20 дни. Вече й заместих обяда, като съм въвела тиква, тиквичка, картоф, сладък картоф и морков.
Проблемът е че не може да се изхожда... Акаше някакви дарадонки, доста твърди и пластелинови,  а онзи ден се напъваше цял ден и накрая свалих памперса и видях, че акото е вътре, но не може да го изходи... Направих й клизмичка ( не беше акала 3 дни, само се напъваше) и едвам се изака - болеше я при напъването и изакването.. абе беше ужас.
Лошото е, че нещата продължават така. Основно давам незапичащи зеленчуци, основно тиква.
Аз ли правя нещо не както трябва не знам....
Има ли някоя от вас опит с подобен проблем?

# 766
  • Мнения: 5 406
Dream, пие ли водичка?
На моят господин много разхлабващо му действа пащърнака.
Когато въвеждах картофа и той имаше 2 дена без изхождане. По случайност на 3тия ден се наложи да пропуснем зелвнчуковия обяд и цял ден бяхме само на АМ. Е веднага се изходи.
Та може да пробваш 1-2 дена само мляко.
На колко грама пюре замести храненето?

# 767
  • Мнения: 921
Пийва водичка ама не толковя много. Въоросът е че се напъва, но не може да го изкара. И с клизмата беше с болки... Просто излизаше по-голямо и твърдо ако. Извинявям се за подробностите.
Заместих като достигна 100-120гр, сега си хапва макс 150.
Пащърнак не съм въвела още, но в началото започнах с картоф и после с тиква. Нямаше проблем с тиквата, даже се изхождаше по 3-4 пъти на ден с нея. После не знам какво се случи :/


Dream, пие ли водичка?
На моят господин много разхлабващо му действа пащърнака.
Когато въвеждах картофа и той имаше 2 дена без изхождане. По случайност на 3тия ден се наложи да пропуснем зелвнчуковия обяд и цял ден бяхме само на АМ. Е веднага се изходи.
Та може да пробваш 1-2 дена само мляко.
На колко грама пюре замести храненето?
Може да спра да давам пюренце, ама нали трябва да й свикне стомахчето. Започнах и пробиотик на Аквасор да давам по съвет на хомеопатката ни

# 768
  • Мнения: 5 406
Въведи пащърнак и го давай смесено с тиква после. При нас действа, дано и при вас има ефект.

# 769
  • Мнения: 921
Аз новия зеленчук го въвеждам смесен с някой вече въведен, като цял обяд.
Как е най-добре да въвеждам нов зеленчук, при вече заместен обяд ? 🤔
Единствено ме притеснява, че само с тази тиква, няма никаква хранителна стойност

Въведи пащърнак и го давай смесено с тиква после. При нас действа, дано и при вас има ефект.

# 770
  • Мнения: 5 406
Ами аз всеки нов го въвеждам горе долу 50 на 50 с вече даван зеленчук.
Половин бурканче пащърнак бих смесила с половин бурканче тиква. Ако се притесняваш ги направи в друго съотношение в полза на тиквата. Simple Smile

А колко часа издържа без да яде след заместения обяд?
И колко мляко изпиваше преди на обяд?

# 771
  • Мнения: 921
По 150 мляко си хапваше, но сега от 2-3 дни си изяжда през останалото време 4 пъти по 180 вода АМ.
Иначе яде на 3 часа някъде, понякога 3 часа и половина.
Ще въведа и аз пащърнака другиден. Тревожи ме, че плаче като се изаква. Явно я боли от твърдото ако :/

# 772
  • Мнения: 5 406
Некомфотно му е на мъничето явно. Sad
Ако трябва въведи пащърнака и дай малко крачка назад с пюретата.
Да пийва повече млекце дори на обяд с пюренцето.
Моят мъник е роден на 09.06 и той е горе долу колкото вас. И при него понякога акото е като пластелин и е голямо напъване. Аз сега избягвам картофа и морков или ако ги давам са в комбинация с разхлабващ зеленчук.

# 773
  • Мнения: 921
Е моята е родена на 11 юни Simple Smile
Почти са ни в един ден Simple Smile
Да, може да поспра за ден-два и после да продължа с тиква и пащърнак.
Мислех, че пащърнака запича, както и моркова. Дано й посвикне коремчето, че страдам и аз с нея Sad
Ще пиша понеделник на някой от всички доктори, до които се допитвам. Пу.. няма спокойствие Simple Smile

Некомфотно му е на мъничето явно. Sad
Ако трябва въведи пащърнака и дай малко крачка назад с пюретата.
Да пийва повече млекце дори на обяд с пюренцето.
Моят мъник е роден на 09.06 и той е горе долу колкото вас. И при него понякога акото е като пластелин и е голямо напъване. Аз сега избягвам картофа и морков или ако ги давам са в комбинация с разхлабващ зеленчук.

# 774
  • Мнения: 5 406
Пащърнакът е разхлабващ.
Аз с него започнах захранването, защото бебо нещо се беше запекал, въпреко че беше само на АМ. Та още в началото ни подейства много добре.
Сега редовно имам готови бурканчета на HIPP от него и почити винаги го включвам в обедното меню. Simple Smile

Ето тука има списък на храните, коя какво прави. Simple Smile
https://www.puls.bg/bebe-krmene-c-37/zapichashchi-i-razkhlabvash … hi-khrani-n-32594

# 775
  • Мнения: 15 356
Аз се опитвам да я приуча на вода,напълно без успех.С шише с биберон,с преходна чаша и с лъжичка пробвах,най-много,ако мога да го нарека много пи с лъжичка.Прави физионимии и хич не ще.Някакъв съвет?

# 776
  • Мнения: 5 406
Ние сме в същото положение с водата.
Само да я помирише и се цупи и дърпа главата.
Още не съм пробвала с неразливаща чаша, но и това ще взема тези дни.
Моя позната разреждаше мялкото с 10-20мл повече вода. Засега обаче малкият пълни памперсите доволно и се надявам, че АМ му стига като течност.

# 777
  • Мнения: 15 356
Рокет,мои приятелки с по-големи деца ми дават акъли за вода със захар или със сок от ябълка,но нещо не ме кефят тия идеи.Кога и как пропиват вода другите деца ми е интересно,дали ако настоявам в един хубав ден просто ще почне да пие?

# 778
  • Мнения: 5 406
Вода със захар/глюкоза аз не бих дала.
Тя и педиатърката в началото (1ви месец) даваше такива акъли, но аз не я послушах. Всеки, що годе начетен човек в 21ви век, знае какво прави захарта. Абсурд да я дам на бебе.
За ябълков сок съм по-склонна, въпреки че и него не бих използвала на този етап. Струва ми се, че ще е агресивен към бебешкото коремче. Може и да греша.
Засега смятам да упорствам умерено.
Скоро сме на цялостните изследвания и ако има някъдве проблем с урината или бъбречетата, тогава ще го заупорствам повече.

# 779
  • Мнения: 7 710
Защо не въведете круша/синя слива за запичането?
Водата смесена с нещо пак няма да научи бебето да пие вода, то ще си търси тази смес, а чистата вода няма да я иска.

Общи условия

Активация на акаунт