Захранване - въпроси и отговори - тема 8

  • 39 808
  • 846
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Те на бебевита даже взеха да ги правят без захар вече, преди бяха пълни. Другите са с фруктоза, но и с нея препоръчват да не се прекалява и плодово пюре да не се дава самостоятелно и не всеки ден.

# 46
  • Мнения: 56
Здравейте,  може би въпросът ми е малко глупав, но все пак - как разбирате кога едно ядене е заместено напълно? Имам чувството, че когато и да предложа гърда няма да бъде отказана 🤔

# 47
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Ами заместено е, когато спреш да му даваш да суче и не реве за гърда. Ако си иска, а не просто да не отказва значи не е заместено храненето.

# 48
  • Мнения: 4 660
За мен е заместен когато яде толкова пюре колкото мляко пие. И следващото хранене е след горе долу 3 часа.

# 49
  • Мнения: 56
Благодаря!
Вече е на 7 месеца и отведнъж спря да плаче след твърдата храна, без да е увеличавала приеманото количество, което е по-малко от препоръчваното за възрастта й. Затова се зачудих дали се брои като заместено храненето.

# 50
  • Мнения: 116
Здравейте, бебчето ми е на 6м, от около 20 дни я захранвам, проблема е че първоначално хапва с апетит и след около 10тата лъжичка стиска уста и не иска повече. А предложа ли мляко след това си хапва. Как да подходя? И с домашните и с купените пюрета е така. Дали ще свикне?

# 51
  • Благоевград
  • Мнения: 92
Здравейте, бебчето ми е на 6м, от около 20 дни я захранвам, проблема е че първоначално хапва с апетит и след около 10тата лъжичка стиска уста и не иска повече. А предложа ли мляко след това си хапва. Как да подходя? И с домашните и с купените пюрета е така. Дали ще свикне?

И при нас беше така. След 7-я месец достигна цяла порция и без мляко след това. Според мен увеличават когато са готови за това. При нас имаше и тотален отказ от вода и заради това предпочитах да си пийне и мляко.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Здравейте, бебчето ми е на 6м, от около 20 дни я захранвам, проблема е че първоначално хапва с апетит и след около 10тата лъжичка стиска уста и не иска повече. А предложа ли мляко след това си хапва. Как да подходя? И с домашните и с купените пюрета е така. Дали ще свикне?
Ще свикне, има време, не се притеснявайте! Не насилвайте детето да яде повече твърда храна, давайте си му млякото след това. Все пак затова се казва захранване, а не хранене. Детето се запознава с друг вид храна, освен мляко, а то (млякото) им е основната храна до 1г. Не бързайте да замествате хранене, а се водете по детето, като не иска, не настоявайте, а само предлагайте.
Дъщеря ми замести хранене чак на 1г и 1м, а тотално спря да пие адаптирано почти на 1г и 5м.

# 53
  • Мнения: 667
Интересувам се как сте въвели рибата в менюто на 10м бебета? Навсякъде пише, че се добавя по 1 лъжичка риба към зеленчуковото пюре, като постепенно се увеличава количеството. Т.е. както всички останали храни досега. Но значи ли това, че трябва да давам 5 дни подред риба? Знам, че се дава веднъж седмично. Малко съм объркана.

# 54
  • Мнения: 116
Здравейте, бебчето ми е на 6м, от около 20 дни я захранвам, проблема е че първоначално хапва с апетит и след около 10тата лъжичка стиска уста и не иска повече. А предложа ли мляко след това си хапва. Как да подходя? И с домашните и с купените пюрета е така. Дали ще свикне?
Ще свикне, има време, не се притеснявайте! Не насилвайте детето да яде повече твърда храна, давайте си му млякото след това. Все пак затова се казва захранване, а не хранене. Детето се запознава с друг вид храна, освен мляко, а то (млякото) им е основната храна до 1г. Не бързайте да замествате хранене, а се водете по детето, като не иска, не настоявайте, а само предлагайте.
Дъщеря ми замести хранене чак на 1г и 1м, а тотално спря да пие адаптирано почти на 1г и 5м.
А успоредно с това да въвеждам ли СЗ или да изчакам?

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
А успоредно с това да въвеждам ли СЗ или да изчакам?
Много е рано за следобедна закуска, детето тепърва се запознава с твърдата храна. Въведе известен брой зеленчуци, да започне да яде по-голямо количеството пюре, а не само 10 лъжички и чак тогава, поне аз така бих направила. Педиатъра на детето какво мисли по въпроса?
Моето дете го захранвах месец някъде само със зеленчукови пюрета, след това започнах да предлагам и каши следобед, после педиатъра каза да въвеждам плодове, жълтък, месо, млечни, риба и т.н. Все още има неща, които не е яла, а вече е на 1г и 6м (основно плодове, на които сега им е сезона, а миналата година тя беше твърде малка за тях).
Карайте спокойно, не бързайте, ще прояде изведнъж. Нали казах, че дъщеря ми до 1г и 1м след всяко ядене искаше адаптирано, при това беше записана и на кухня, ами като стана на 1г и 1м и за два-три дни отказа млякото след всяко ядене, остави си само сутрин след закуска и вечер преди лягане, така че се иска търпение Simple Smile Успех!

# 56
  • Мнения: 547
Здравейте , ще ме извините но колко е една четвърт на яйцето , аз си мисля половината на половината

# 57
  • София
  • Мнения: 7 990
Да, делиш яйцето на четири равни части и даваш едното парче.

# 58
  • Мнения: 547
Да, делиш яйцето на четири равни части и даваш едното парче.
благодаря за отговора

# 59
  • Мнения: 577
Нашата педиатърка ме посъветва след две седмици захранване със зеленчуци да захраня и с каша. Аз също не бързам, но след кто навърши 7 м, ще въведа каша.
До тогава ще са минали 20 дни от захранването със зеленчуци и тя също не яде повече от 10-12 л.

Общи условия

Активация на акаунт