НОЕМВРИйчета 2❤️2❤️ - Тема 3

  • 28 216
  • 731
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 397
AlisV ако толкова ти е притеснено и те натоварва пък психически да не знаеш какво става на моменти купи си го, ако не ти е проблем финансово все пак е 120 не е 1200. Пък дето се вика спокойствието на бременна жена с бушуващи хормони цена няма.😁
За козметиката декоративна все по-рядко слагам, но нямам намерение да сменям наличната то вече със всичко ни тровят имам чувството, че и от въздуха ни обгазяват, та това че в спиралата има химия е най-малкия проблем. Но пак казвам аз не се гримирам ежедневно. Слагам си само хиуронова киселина и околоочен крем. Взех си днес лосиона на Палмерс против стрии, сега ако взема и да се наканя да се мажа. 😁😁

# 76
  • Мнения: X
Хора, писах на моята си лекарка един ферман дълъг за вагиналния преглед и прокървяването, който ми направиха на консултацията. Тя не следи бременни, затова съм при друга . Та...питах моята дали е нормално бременна да има болки, тежест и зацапване и дали е нормално да я бърникат с пръсти да пипат шийката. Въпросите ми бяха риторични,.защото аз вече знам , че не е нормално. Да ме питате защо се съгласих, ама нали е лекар, мислех че нежно нещо ще провери. Отговора на доверената ми лекарка беше: Утре при мен! Стискайте палци всичко да е наред и не давайте да ви бърникат току така. Сигурно има случаи , в които се налага, но са крайни. Flowers Four Leaf Clover

# 77
  • Мнения: 1 009
Да се запиша и аз за първата страничка.Моя термин от 22.11 се измести засега за 20.11.С първа бременност съм.Пола се надявам да го разберем като отидем на преглед на 09.06.

# 78
  • Мнения: 1 042
Аз също се включвам за първата страничка. Термин  27.11.2020г., но по УЗ излиза 24.11.2020г. Пол не ми се ще да пишем още, уж е госпожица, ма ме е страх да не се окаже господин накрая, ако задапаратното устройство не е познало. 😀

# 79
  • Мнения: 3 045
Bubblu, как така вагинален преглед в тези седмици, в които сме ние? Аз още преди месец като ходих, т.е. в 10 г.с. вече ме преглеждаха през корема. И дължината на шийката така мерят. Чувала съм, че някои практикуват с ръка, ама...А като вземат секрет за микробиология пак си бърникат, че и в по-късни седмици.
Дано всичко е наред. Аз не съм имала проблем вследствие на това бърникане предната бременност, ама ми е притеснено.

# 80
  • Мнения: X
Аз не зная, в кои седмици сте, но защо да няма вагинален преглед? Аз имах вече два пъти - при взимане цитонамазка и онзи ден, когато ме болеше силно. Гледа ме със спекулум и после си опипа шийката на матката. Не ме е боляло и не съм имала зацапване след прегледа. Според мен въпросът е, не какво се прави, а как и кой го прави.
Иначе моят термин се измества за 12.11., а беше на 21.11. Бебчо върви по-напред с размерите и мисля, че вчера го усетих. Вчера влязох в 16 г.с, но мъникът е вече 14 см Simple Smile

# 81
  • Мнения: 202
Мале колко сте изписали. Диди благодаря за новата тема. Да се включа и аз. В 17+5г.с., но бебка върви с 2 дена напред още от началото.
И мен скоро ме гледаха със спекулум и вагинален ехограф. Прокървях леко, но аз си знаех, че е от шийката понеже си имам проблем с нея и не се паникьосах. Така най-точно се измерва дължината й.
Ама да те бърникат с ръка си е стряскащо...Anguished

# 82
  • Мнения: 1 154
Доплер и аз мислех да си купувам, но смятам, че ще се вманиача, а не е хубаво. В крайна сметка каквото ни е писано, ще се случи и няма начин да бъде избегнато.
На вагинален и мен не са ме гледали от 9г.с, само през корема. Док каза, че към 32г.с ще има и вагинален, но не си спомням защо, може и да беше нещо за плацентата на близнаците.

# 83
  • Мнения: 130
Аз съм 18+2 г.с. И до сега всички прегледи са ми вагинално, с изключение на последния път, но тогава пък ми взимаха микробиология и цитонамазка, а и шийката я мерят с вагинален ехограф, така че пак си го броя за вагинален преглед.
Следващия път пак имам микробиология, така че пак същата работа.
Една приятелка преди около 2 седмици ми разправяше, да не давам да ме преглеждат вагинално. Тя през цялата бременност не била преглеждана отдолу. И лекарката й казала да не дава в никакъв случай да я преглеждат отдолу. Което пък на мен ми е малко странно... поне една микробиология не трябва ли да вземат? Но явно всеки лекар практикува различно.

# 84
  • София
  • Мнения: 7 545
Преглеждане с ръка е едно, с ехографа е друго, микробиология е трето.
Дължина на шийката се мери най-точно с вагинален ехограф. И е много важно да е чиста микробиологията по време на бременността, така че не пренебрегвайте тези изследвания.
На мен в 13гс ми взеха МБ, в 15 и в 18 ми мериха шийката с вагинален. Иначе бебките си ги гледаме с коремен.

# 85
  • Мнения: 1 019
Честно казано това опипване на шийката с ръка мислех, че е само когато проверяват за разкритие, в смисъл - вече като наближи термина или като тръгнеш да раждаш...  Мислех, че през останалото време само с вагинален я гледат... Може би наистина всеки лекар си има практика.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 791
Ъъъъ как точно се опипва с ръка? Нали шийката е в дъното на влагалището, което е около 8см дълго. Ми че те цялата ръка трябва да си заврат вътре, за да стигнат до шийката.
Абсурд!  Не давам.

# 87
  • Мнения: X
Момичета, имам нужда от съвет. Тази сутрин се събудих с болки в корема ниско долу в дясно, дори леко ми придърпваше към крака. За първа вечер ми се случва да не се будя за тоалетна 7-8 часа. Та си мисля, че беше от това, но знам ли, не ми се е случвало. След като ползвах тоалетна за около 20 Мин ми размина.
Не знам да ходя ли на лекар, защото моят ще работи чак в понеделник, та вариантът ми е в спешното, но там пък ме е страх, че не знам на какъв ще попадна, а и да не се прибера с някой вирус вкъщи след това.
Няма кървене или течение, усещането беше като силно придърпване, мина без лекарства. Притесних се и за апендисит, защото не съм оперирана, а ниско в дясно...
та случвало ли ви се е нещо подобно?

# 88
  • Мнения: 3 045
Аз много често чувствам тежест долу ниско. По време на първата бременност също я имах. На прегледите споделях на лекаря. Каза ми, че било от разтягане на матката. Все пиех нош-па от притеснение.
Еми, нямаше ефект. Сега пак същата болка. Имаше моменти, когато чувствах сякаш ме изсмуква с вакум.

# 89
  • Мнения: 115
И аз имам същия проблем. Доктора също каза,че е от разтягането на матката. Някой път като стана е толкова режеща болката,че чак ме спира.

Общи условия

Активация на акаунт