Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 29

  • 26 500
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 6 622
Аз пия пектин.

# 676
  • Мнения: 2 275
Що се мъчите с оцет? Пийте пектин.
Защото оцет се намира и е евтин, а пектин е адски скъп (в капсули е и удобен за пиене). Като се сетя, че едно време в България пектин се продаваше в магазин плод-зеленчук!

# 677
  • Мнения: 27 500
На мен МЦ ми идва с ден-два по-рано откакто направих първия цял месец на прием на макс доза (тази която ми беше изписана тогава). Казват, че подобрява качеството на яйцеклетките, уж. Но бременност трябваше тестът да я "хване" още на първия ден от закъснението. Не знам дали половин таблетка чак такова влияние може да окаже на МЦ...
Елора, питаха за оцета и отговорих. На мен лично не ми е бил никакво мъчение никога Grinning
Е, то няма да се изненадам да са измислили И ябълков оцет на капсули, почти имам смътен спомен, че съществуват... Grinning

# 678
  • Мнения: 6 622
Аз и сега си купувам на прах от кварталният супер. Някакъв цитрусов и ябълков. Предпочитам на прах, харесва ми вкуса, а и ми убива апетита.
Долче, има и на капсули.

# 679
  • Мнения: 27 500
Аз заради ниското желязо и феритин избягвам да използвам често пектин. Иначе и аз го предпочитам в най-обикновения му вариант, добавен към нещо. Оцетът не ми пречи и всеки ден.

# 680
  • Мнения: 2 275
Всъщност аз обичам да пия оцетена вода от малка, научи ме единия дядо, а бабата от другата страна пиеше оцетената вода с престояла печена люта чушка и чесън вътре. Беше слаба, здрава и жилава старица.
А пектина обичах в кисело мляко. Ставаше като крем.
Сега скоро научих за страничните им ефекти за кръвна захар, холестерол, отслабване /убиване на апетита.
Но да купувам пектин (скъп) на капсули и да ги изсипвам в киселото мляко няма да стане.

# 681
  • Мнения: 31 669
Що се мъчите с оцет? Пийте пектин.
Защото оцет се намира и е евтин, а пектин е адски скъп (в капсули е и удобен за пиене). Като се сетя, че едно време в България пектин се продаваше в магазин плод-зеленчук!

И сега си го има. 2-3 лв. е на прах и си е хубав. Кое му е скъпото?
Малка лъжичка разтваряш във вода, седи някоко часа и пиеш.
Аман от тия капсули дето сте свикнали.
Аз съм го пила преди, но нямам нужда от него като минах на режим. А и в голяма част от режима бях и на глюкофаж, за какво ми е пектин. Да припадам от ниска кз няма смисъл.

Долче, аз оцет обичам, ама на салатка от маруля Grinning
Опитвала съм с вода, не мога. Гадно ми е.
А защо пектин не може да се ползва заради желязото?
Да не би пектина да пречи на усвояването му?
Знам, че има такава възможност, но мисля, че е при по-дълго ползване на пектин.

Хубаво правиш, ама си прави почивки, не прекалявай.
Все пак и той е временна мярка.

# 682
  • Мнения: 6 622
Да, намислила съм да ги редувам с оцета.

# 683
  • Мнения: 27 500
Елора, пречи на усвояването (нали все го дават преди хранене да се пие, но и от храненето идва желязо). Аз и без товя го мъча това желязо...

# 684
  • Мнения: 2 275
Елора,
Аз живея във Франция, пакета с пектин ,който ми изпратиха веднъж преди много години от България не пристигна.  Представям си как франсетата са "разстрелвали" от разстояние колета със "съмнителния " прах.
Веднъж ги купувах тези капсули и не повторих. Заради холестерол ми ги препоръчаха.

# 685
  • Мнения: 27 500
Да, скъп е в чужбина и предимно на капсули. Те и много не са свикнали там да пият пектин и съответно, не се и продава масово...освен на скъпи капсули де Stuck Out Tongue Winking Eye

# 686
  • Мнения: 21
Мярнах нещо за връзка с прогестерона. Високият или ниският прогестерон се свързва с ИР?

# 687
  • Мнения: 31 669
Да, намислила съм да ги редувам с оцета.
А режим спазваш ли?

# 688
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Мярнах нещо за връзка с прогестерона. Високият или ниският прогестерон се свързва с ИР?
Ставаше дума за бременност, съотвестно с високия прогестврон. Но то при бременност е някаква буря от хормони, та не знаеш накъде ще избие.

# 689
  • Мнения: 201
Мярнах нещо за връзка с прогестерона. Високият или ниският прогестерон се свързва с ИР?

Аз имах аменорея преди да ми докажат ИР чрез обременяване и от половите хормони прогестерона ми беше много занижен също и FSH.
С прием на Метфогама известно време цикъла се нормализира но нямах особена разлика в стойностите на инсулин и кз след повторено обременяване.

Общи условия

Активация на акаунт