Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 20

  • 30 114
  • 749
  •   1
Отговори
# 555
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Има ли спад на наемите?

# 556
  • Мнения: 3 096
За ново отдаване не знам, но ние намалихме със 100 лв наема на нашия наемател.

# 557
  • София
  • Мнения: 9 933
Гараж паркомясто според мен е добре в гъсто населени квартали където вечер е трудно да се намират места. В площи с много междублокови пространства няма да е толкова добра инвестиция според мен.
Да, има логика, в Ман. ливади има на добри цени.
То вече продават ли се на зелено на хора които нямат имот в сградата или го забраниха?

# 558
  • Мнения: 6 297
Не съм чула да е забранено. Нашият строител ги продава с 2 хил.евро отгоре на хора, които не купуват имот в сградата. Не знам колко евтини са в Ман.ли., но наш съсед търси да купи и около нас са по 15 хил.евро гаражите. По 12 подземните парко места. И не е като да има огромно предлагане според него.

# 559
  • Мнения: 9 886
може ли да ви пиша нещо Wink
Интересно е случващото се с Аирбнб имотите. Отдават се пак чрез АирБНБ, но за .. средносрочен срок. Примерно, за 2-3 месеца. Наемателите искат отстъпка в цената /30-50%/ - ама като "удариш чертата" пак е май добре. защото нямаш празни периоди.

По-лесно се отдават на този принцип малките жилища, и то основно за българи.

Иначе за нашия ап: сега има наемател/семейство чужденци са/ за 1 месец. и имаме запитване от друг човек/сам чужденец/ за 3 месеца след него. Мисля, че този вид бизнес се променя.

Не е съвсем умрял засега, но със сигурност му спада цената, и като че ли от "краткосрочен' става "средносрочен" алтернативен вариант на наем на хотелска стая. Щото е по-малка гъчканицата спрямо хотел.

# 560
  • София
  • Мнения: 4 668
Айде бутайте го тоя бизнес, стискаме ви палци!
Simple Smile

# 561
  • Мнения: 8 864
като не са сигурни хората, как да подпишат дог за 1 г.
Нищо чудно за 3 м да искат и после да си го продължат или да идат другаде.  Не разбрах за цената, дайте пример с дългосрочен  и краткосрочен с отстъпка.

# 562
  • Мнения: 9 886
Благодаря ти, и аз съм в чуденка, ама засега май ще продължим по тази пътечка и ще видим къде ще ни отведе Wink

За пример - отвори платформата, избери малък ап. На центъра и махни 30 или повече проценти от цената му. За 2-3 месеца. Излиза малко над редовен наем, защото собствениците явно се съгласяват на отстъпката. Завръщане така, в дългосрочен план може и да не се съгласяват.

Последна редакция: вт, 11 авг 2020, 01:09 от rumka833

# 563
  • Мнения: 1 445
Нашите наематели преподписаха за още 1 година.

# 564
  • София
  • Мнения: 1 255
Здравейте, според вас колко би бил наемът на полуобзаведено, старо и за тотален ремонт двустайно жилище в Надежда?

# 565
# 566
  • София
  • Мнения: 5 960
Жилище тотал щета за под наем е чудна работа. Наемателите ли ще си ремонтират?

# 567
  • София
  • Мнения: 1 255
Жилище тотал щета за под наем е чудна работа. Наемателите ли ще си ремонтират?
Да, знам, че е необичайно, за това релих да ви питам...

# 568
  • Мнения: 29 478
Честно казано не бих наела подобно жилище, колкото и евтино да е. Историята познава случаи, в които наемателят ремонтира и след някой друг месец получава предизвестие за напускане. Да не говорим каква хамалогия е....
Единственият вариант, който би свършил работа е, да се сключи договор за примерно 2 години, като първата е без заплащане, втората е на уговорения наем.

# 569
  • София
  • Мнения: 1 255
Честно казано не бих наела подобно жилище, колкото и евтино да е. Историята познава случаи, в които наемателят ремонтира и след някой друг месец получава предизвестие за напускане. Да не говорим каква хамалогия е....
Единственият вариант, който би свършил работа е, да се сключи договор за примерно 2 години, като първата е без заплащане, втората е на уговорения наем.
Това е странно предложение. Не съм чувала някой да отдава така... По-скоро става на въпрос за жилище, в което ще се живее в състоянието, в което е.

Общи условия

Активация на акаунт