Вижте ми графиката

  • 3 216
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 324
Цитат на: Стефи
Да и аз стигнах до това заключение.А възможно ли е да е по късна??.......Силно се надявам #Puppy dog


Стефи ето ти един превод от ФФ

Моята графика не показва овулация изобщо. Трябва ли да съм обезпокоена, че не овулирам? Мога ли да овулирам без графиката да отчита овулация?
Ако не измервате температурата си в едно и също време всеки ден или ако има други външни фактори засягайки данните Ви на графиката, (пиене, лекарства, пътуване...) има възможност, да овулирате без това да е показано на графиката. Ако това е причината, промяна в скициране на навиците ви, ще позволи да видите овулацията си в последващи цикли.
Ако сте сигурни, че въвеждате данните си внимателно и правилно и няма знак за овулация на графиката, може да приемете, че все още я чакате, особено ако имате дълги цикли. Правете секс когато видите знаци за повишаване на фертилността, особено цервикалното течение, тъй като овулацията може да бъде просто забавена.
Докато някои жени овулират късно, то други могат да имат забавна овулация поради напрежение, болест, пътуване или други фактори. Не можете да кажете със сигурност дали цикълът ще се окаже ановулаторен докато той не свърши, следователно най-добре приемете, че все още чакате за овулация,  така че шанс не ви липсва.
Случайният цикъл без овулация обикновено не е причина за безпокойство. Ако имате няколко графики без овулация или ако подозирате, че не можете да овулирате, трябва да говорите с вашият доктор.

# 16
Благодаря за изчерпателните отговори.Най-вероятно ще имам късна ову т.к.взеха да ми излизат околоовулатолните пъпчици.

# 17
  • Мнения: 93
А иначе и аз смятам днес да направя опит да сравня Т. от двата източника  Stuck Out Tongue . А уж би трябвало в дупето да е по - висока ! От теория до практика........  Grinning .[/quote]

Ами аз имам вече един месец практика с мерене на температурата и на двете места - с два различни дигитални термометъра. Орално измерена температурата е винаги по-ниска - при мен се движи от 36.0 до 36.8, а анално - от 36.3 до 37.2.

Обикновено разликата е около 0.5 градуса - така например сутринта беше 36.2 (орално) срещу 36.7 (анално).

Обаче ФФ ми отчита овулация със сигурност само при темп. измерена анално. Миналите три месеца я мерех орално и ФФ ми даваше винаги прекъсната линия...

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 21 635
Цитат на: dimitriya
......Обаче ФФ ми отчита овулация със сигурност само при темп. измерена анално. Миналите три месеца я мерех орално и ФФ ми даваше винаги прекъсната линия...


Е добре де , аз като я мерих анално миналия месец ( то и сега де ) , защо ми я отчита с прекъсната ?! Rolling Eyes  Освен това аз си я усетих ову- от точно тогава , когато ми я показа ФФ.

dimitriya , благодаря за споделения опит ! Simple Smile
Като се тествам и аз ще споделя , за статистиката . Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 6 363
Мили момичета,

при меренето на базална температура не е важна отделната стойност. Не е важно точно колко ви е температурата. Това, което е важно, е следното:

1. Да мерите температурата при едни и същи условия всеки ден (един и същи термометър, едно и също време сутринта, мерене на едно и също място) след събуждане и в покой.
2. Като се начертае графиката на така измерените стойности, трябва да се види има ли типичната ДВУФАЗНОСТ или я няма.

Това е. Не си играйте да сравнявате един термометър с друг, или мерене анално, вагинално и в устата.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 363
[quote="MorenaЕ добре де , аз като я мерих анално миналия месец ( то и сега де ) , защо ми я отчита с прекъсната ?! Rolling Eyes  [/quote]

Прекъсната линия ФФ отчита, когато температурата показва повишението след овулация, но другите признаци, които си въвела - примерно, данни от тест за овулация или вид на цервикалната слуз - не съвпадат с това повишение.
Пример - имаш скок в температурата, но си въвела отрицателен тест за овулация предния ден и липса на фертилна слуз.
Е тогава ще ти е прекъсната линията.
Нищо общо няма с това, къде си мерите температурата.
Тия неща ги пише в раздела Frequently Asked Questions на ФФ Simple Smile

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 21 635
Цитат на: jam
Прекъсната линия ФФ отчита, когато температурата показва повишението след овулация, но другите признаци, които си въвела - примерно, данни от тест за овулация или вид на цервикалната слуз - не съвпадат с това повишение.
Пример - имаш скок в температурата, но си въвела отрицателен тест за овулация предния ден и липса на фертилна слуз.
Е тогава ще ти е прекъсната линията.
Нищо общо няма с това, къде си мерите температурата.
Тия неща ги пише в раздела Frequently Asked Questions на ФФ Simple Smile


Ама ние не обсъждахме къде си мерим Т във връзка с прек. линия за ову във ФФ !! Rolling Eyes  

А аз във ФФ отбелязвам единствено БТ досега и нищо друго . Ние миналия месец почивахме , та не съм правила ову тестове .

А  с англиийския съм  на 'ВИЕ" ! Grinning

# 22
  • Мнения: 4 399
Цитат на: jam
Мили момичета,

при меренето на базална температура не е важна отделната стойност. Не е важно точно колко ви е температурата. Това, което е важно, е следното:

1. Да мерите температурата при едни и същи условия всеки ден (един и същи термометър, едно и също време сутринта, мерене на едно и също място) след събуждане и в покой.
2. Като се начертае графиката на така измерените стойности, трябва да се види има ли типичната ДВУФАЗНОСТ или я няма.

Това е. Не си играйте да сравнявате един термометър с друг, или мерене анално, вагинално и в устата.


Jam, това все едно аз съм го писала. Всъщност писала съм го даже...  Grinning
Наистина нямам смисъл да сравнявате анално и орално измерена температура. Ако вземете 2 различни термометъра и си премерите температурата на едно и също място, пак ще има разлика, защото няма 2 термометъра които да мерят еднакво, поне не тия дето се купуват в магазините.

Морена, дава ти прекъсната линия в твоя случай, защото нямаш данни за СМ. Метода който ФФ използва се основава на минимум 2 признака: температура и СМ.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 21 635
Вяра , от предишна тема зная , че трябва да напиша някъде Е( за цервик. слуз ) , ама не помня къде точно , пък и не ме вълнува , щото хич не ми пречи прекъснатата линия .  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 4 399
Не, Морена, не се пише Е, а се пише вида на ЦМ в zависимост каква е (S zа лепкава, С zа кремообраzна, W zа водниста, Е zа тип яй4ен белтьк). И така се отбеляzва всеки ден. Раzбира се 4е не ти пре4и и пресе4ената линия, но е по то4но когато има и инфо zа ЦМ. Особено ако температурата ти е иzиграла номер и се е пока4ила бавно или е паднала малко след овуто. И аz като тебе в пове4ето слу4ай мога да си определя овуто беz ЦМ, 4е и беz да си меря температурата дори, просто по болките, но имам месеци когато ми трябват вси4ки приzнаци zа да си определя то4ната дата.

# 25
  • Мнения: 1 612
Направо ви се възхищавам момичета. Аз си мерих БТ в продължение на около 8 месеца(вече не помня точно) и лекарите решиха, че няма овулация з-о температърата ми не се покачвала над 37.3. Вярно, че нямах много резки покачвания и слизания но те така решиха. А сега въобще не я меря. Почивам си малко з-о се изморих. Но Вие ми вдъхнахте сили и от другия цикъл(ако не стане чудо преди това) и аз ще си я меря.

# 26
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Цитат на: lilia_n_s
Направо ви се възхищавам момичета. Аз си мерих БТ в продължение на около 8 месеца(вече не помня точно) и лекарите решиха, че няма овулация з-о температърата ми не се покачвала над 37.3. Вярно, че нямах много резки покачвания и слизания но те така решиха. А сега въобще не я меря. Почивам си малко з-о се изморих. Но Вие ми вдъхнахте сили и от другия цикъл(ако не стане чудо преди това) и аз ще си я меря.

Защо лекарите държат на температура над 37 и нещо?
Аз никога не вдигам над 37,1.
Всеки човек си има различна температура

# 27
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Цитат на: lilia_n_s

Защо лекарите държат на температура над 37 и нещо?
Аз никога не вдигам над 37,1.
Всеки човек си има различна температура


Не че лекарите държат - така трябва да бъде, когато я мериш в д...то.

# 28
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
ами не е така, има приятелка която има вече дете на 2 години и когато си мереше температурата не вдигаше повече от 36,8 - анално.
нейната температура е много ниска, което говори и за ниска защитна реакция на организма.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 21 635
Цитат на: Diana
Защо лекарите държат на температура над 37 и нещо?
Аз никога не вдигам над 37,1.
Всеки човек си има различна температура


Не съм много наясно , но си права , че всеки е с различна температура .
Може би е важно по - скоро да има изразена двуфазност в графиката на БТ , отколкото да е чак 37.3 .  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт