Въпроси на интервю за работа

  • 20 280
  • 307
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 29 879
Да, де, ама в България, когато кажеш, че е личен въпрос, може да приключиш с интервюто. Аз отговорям, но си казвам нещата, както са.

# 91
  • Мнения: 3 431
а вие отговаряте ли на лични въпроси? - Можете да кажете, че това е личен въпрос. Аз живея в страна, в която 6 въпроса са забранени със закон - един от тях беше децата и сем.положение, сещам се още за религия, сексуална ориентация, политически принадлежности...
Никой HR не смее да ги зададе, мълчат от страх да не си загубят те работата.

Коя държава е това ?

# 92
  • Мнения: 9 002
а вие отговаряте ли на лични въпроси? - Можете да кажете, че това е личен въпрос. Аз живея в страна, в която 6 въпроса са забранени със закон - един от тях беше децата и сем.положение, сещам се още за религия, сексуална ориентация, политически принадлежности...
Никой HR не смее да ги зададе, мълчат от страх да не си загубят те работата.

Коя държава е това ?
виждам, че се интересувате, направих си труда да издиря въпросите:
1. Били ли сте някога осъждан? ( с изкл . професии за които се прилага свид. съдимост)
2.Женен/омъжена ли сте?
3. Каква вяра имате?
4. Имате ли деца? Бременна ли сте?
5.Приемате ли някакви лекарства?
6. Каква политическа ориентация имате?
7. Колко години сте работил? (дискриминация по възраст)
8.Каква ви е сексуалната ориентация?
9. Пушите ли?Пиете ли?
10. Имате ли неизпатени кредити?

# 93
  • Мнения: 366
Питали са ме в кой квартал живея, дали имам приятел, деца. Все неща, които нямат пряка връзка към работата и са крайно неуместни.
Във България такива въпроси са "нормални", а в чужбина (имам информация за Франция) всеки работодател знае, че може да си има сериозни проблеми за такъв вид дискриминационни въпроси.

# 94
  • Мнения: 10 918
Дали някой роднина работи в НАП - тук за мен приключи интрвюто. Що за фирма ще се притеснява от роднини нападжии Grinning

Какво цвете съм

Какво ще направя, ако се събудя и в нас има.наводнение

Там въпроси за деца, мъже, наеми и други лични са ми задавали постоянно с цел да си направят сметката дали ще отсъствам, дали ще искам висока заплата.

# 95
  • Мнения: 29 879
Това пък за наводнението защо?
Много ясно, че ще се заемеш с проблема...

# 96
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
В БГ е нормално да искат да знаят и цвета на бельото ти.
То затова и сме на този хал.

# 97
  • Мнения: 1 846
В БГ е нормално да искат да знаят и цвета на бельото ти.
То затова и сме на този хал.
Не е нормално, но явно го правят.
Абсолютно!
Скрит текст:
виждам, че се интересувате, направих си труда да издиря въпросите:
1. Били ли сте някога осъждан? ( с изкл . професии за които се прилага свид. съдимост)
2.Женен/омъжена ли сте?
3. Каква вяра имате?
4. Имате ли деца? Бременна ли сте?
5.Приемате ли някакви лекарства?
6. Каква политическа ориентация имате?
7. Колко години сте работил? (дискриминация по възраст)
8.Каква ви е сексуалната ориентация?
9. Пушите ли?Пиете ли?
10. Имате ли неизпатени кредити?
Супер нагло!

Здравейте,
Кои са най-странните въпроси, които са ви задавали на интервю за работа?
Аз отскоро се явявам на интервюта 🙂 и някои от въпросите, които ми задават са ми странни. Например: "Как се справяте с конфликтите на работното място?" и "Ако някой ви помоли да му помогнете (да му свършите работата) какво ще направите?"
Вие как бихте отговорили на горните въпроси?
Здравей, въпросите изобщо не са странни напълно нормални са и са част от ежедневието при работа с хора.
На мен са ми задавали много по-странни въпроси като например:  в собствено жилище ли живея?! Това няма никакво отношение към работата и работния процес за който ще ме наемат.

# 98
  • Мнения: 10 918
За мен пък не е странно да те питат в собствено жилище ли живееш. Неуместно и нагло - да, но не и странно, защото така работодателя си прави сметката дали ще се навиеш на мизерната заплата, която е намислил да ти предложи... Едно време ми предлагаха заплата, дето покрива наема и сметките, как да не се хванеш... Но, ако нямаш наем/ заем да кажем, че може и да се излъжеш. Ей, такива тънки сметки.
Замислих се, че го правят и да проверят колко си на зор. Ако имаш заем и си притиснат, ще се навиеш на какви ли не неприятни условия, просто, за да си плащаш кредита...

# 99
  • Мнения: 4 028
За мен е прекалено личен въпросът дали живееш в собствено жилище и с кого.
Въпросът за зодиите също мисля, че е абсурден. Глупаво е да се смята, качествата на един човек  се определят само и единствено от това каква зодия, асцендент и въобще натална карта има. Пр работодатели, за които са важни зодии и хороскопи, направо бих се отказала да постъпя.

Последна редакция: пт, 07 авг 2020, 16:11 от Sun_Shine016

# 100
  • Мнения: 13 380
За мен пък не е странно да те питат в собствено жилище ли живееш. Неуместно и нагло - да, но не и странно, защото така работодателя си прави сметката дали ще се навиеш на мизерната заплата, която е намислил да ти предложи... Едно време ми предлагаха заплата, дето покрива наема и сметките, как да не се хванеш... Но, ако нямаш наем/ заем да кажем, че може и да се излъжеш. Ей, такива тънки сметки.
Замислих се, че го правят и да проверят колко си на зор. Ако имаш заем и си притиснат, ще се навиеш на какви ли не неприятни условия, просто, за да си плащаш кредита...
Не само че си на зор да започнеш работа ако си притиснат, ами и хора изплащащи големи кредити не напускат с лека ръка, дори и да не са особено доволни от работа/условия/заплащане... и доста работодатели се възползват от това до последно.

# 101
  • Мнения: 4 808
Аз пък едно време преди много години като работех в магазин, имах един шеф, който винаги питаше на интервюта за жилището, смяташе, че ако живееш под наем, може да не ти стигат парите и да се изкушиш да бръкнеш в касата, затова предпочиташе хора, които живеят в собствено жилище или на родители. А заплатите, които даваше, бяха сравнително прилични, но за човека това беше важен критерий.

# 102
  • Мнения: 819
Съвсем наскоро бях на едно интервю за работа, в което след като ми обясниха в какво точно ще се състои работата ме попитаха "Кое ти хареса най-много от нещата, които ще правиш?" Отговорих, че всичко ми се струва интересно, но като не съм практикувала не мога да конкретизирам. Последва другия въпрос "А кое ти се стори ... Иуу?" (с намръщена физиономия тип "смърди ужасно") Flushed Шокирах се и казах, че това е работа - няма харесва ми, не ми харесва върша я и точка. Незнам дали коментара ми е бил на място, но точно това мислех на момента и го изстрелях. Също така ме накараха да разигравам стресови ситуации от предишните ми работни места, какво е станало и как съм реагирала. Казаха, че във фирмата имало много работа и от там се поражда супер много стрес. За мен няма проблем работата като количество, стига да се върши качествено. В последствие получих имейл, че не съм одобрена за стресовата позиция.

# 103
  • Мнения: 29 879
Не е била твоята работа. Ако не е тайна, за каква позиция става дума?

# 104
  • Мнения: 819
Технически сътрудник в отдел Логистика.

Общи условия

Активация на акаунт