91 НЕГ "Професор Константин Гълъбов" - тема 5

  • 42 565
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 167
Много е изнервящо положението с липсата на информация.  Единият клас знае за 2 снимки, другият за 3. Всъщност това в малкия дявол. Липсата на яснота за профилите на 10 клас е ужасна. Да не говоря, че почва да се чуди какъв да бъде този профил и да избира по учителите. В другите гимназии ги обявиха и попълниха декларации през април, тук годината свършва и още не се знае. Не говоря за демократичен избор с анкета както е редно, а за контролиран  и наложен от наличните преподаватели.  И пак не се знае...

# 61
  • Мнения: 134
Използвам да питам, че нещо не мога да го сглобя пъзела:
Изпитът за ЛК ще е през септември. Значи ли това, че ще е преди учебната година, за да могат да сформират паралелките преди началото на учебната година? Ако остане след 15-ти ще разместват децата в движение. Никой от НЕГ не дава информация, а за първата половина на септември сме планували море.
Моят син казва, че изпитът за лайстунг ще е в началото на септември. Би трябвало да съобразят датите така, че до 14-ти да е ясно как ще са разпределени класовете.

# 62
  • столицата
  • Мнения: 3 804
А и поне досега изпитът е с писмена и устна част като до устна се допускат само постигнатите определен резултат от писмения. Т.е процедурата трае  няколко дни. Ако имате интерес към ЛК е най-добре да не планувате почивки през септември.

# 63
  • Мнения: 4 027
Нямаме, но е добър повод да се поддържа форма през лятото Simple Smile.  Добре би било да има някаква яснота. При невъзможност за явяване и тях ще облекчим в организационно отношение като заявим, че няма да се участва - ще правят разчет на разпечатани писмени материали, ще подготвят учебни стаи /дано дотогава да няма вирусна инфекция! Hands Clap....

# 64
  • София
  • Мнения: 18 091
Въбще не защитавам това безхаберие, Адел, но не е вярно и това, че другаде са си избрали профилите още през  март-април и отдавна са приключили.  Нито в 73-то е така, нито в 35 -то сред училищата с немски Wink Подозирам, че НЕГне си дават никакъв зор, понеже смятат вероятно да запазят същите двойки профили като по старата система и пак да уважат желанията на децата. Може да са крайно безхберни, да, но по отношение на профилите  ми харесва подходът им. Все искаха да пише ученикът и втори вариант като резервен, ако уж не  се окаже в най-желания, заради оценки по предмета,  ама никога не се стигаше дотам. Дано и занапред да е така, правеха паралелките според  заявените от децата желания.

# 65
  • Мнения: 919
А, Русалче, “нашите” са си избрали вече: в 73то десетокласниците и ръководството/ преподавателите са си стиснали ръцете; чест им прави на ръководството и преподавателите, че са се съобразили с желанията на учениците от подадените анкети и са сформирали един допълнителен профил вследствие на подадените желания, а друг от първоначално предложените варианти е отпаднал, поради липса на желаещи. Това ме изпълва с надежда, че и в следващите години водещо ще е желанието  на учениците, както всъщност е и в НЕГ, така че имайте търпение...

# 66
  • Мнения: 1 167
Аз имам информация за 1 АЕГ и там действително избираха април.  Ето saffron казва, че и в 73 - то са избрали та дори и анкета са имали.
И това синьо безвремие в 91 НЕГ е изключително напрягащо за мен, за други - може и да няма значение.
И пак стигаме до липсата на организация и отношение от администрацията на училището.

# 67
  • София
  • Мнения: 18 091
Saffron, имах предвид, че не са си ги избрали още през април, лично познавам дете от 10 клас там, а съвсем наскоро.. Иначе и в 35-то вече са избрани.

# 68
  • София
  • Мнения: 2 162
Не разбрах какъв точно е проблема за профилите, но си спомням, че подаваха заявления за профил, които можеха да се предадат дори до края на учебната година и разбираха кой в коя паралелка е чак септември. Не знам за случай, в който някой да е бил разпределен в профил различен от заявения. Thinking

# 69
  • София
  • Мнения: 18 091
Не разбрах какъв точно е проблема за профилите, но си спомням, че подаваха заявления за профил, които можеха да се предадат дори до края на учебната година и разбираха кой в коя паралелка е чак септември. Не знам за случай, в който някой да е бил разпределен в профил различен от заявения. Thinking
Така беше по старата система, сега явно 10 клас по новата не са информирани кое как ще става и са оправдано притеснени родителите. Изразих затова  предположението, че НЕГ просто  възнамеряват да си карат като досега и като начин на класиране (то не е класиране, де, понеже се уважават желанията на всички), и като възможни комбинации за профили. Но и така да е, в което няма лошо,  пак трябва да им кажат на децата кога и къде могат да подават заявления. Класните нищо ли не казват, Адел? Преди, ако правилно помня, те раздаваха заявленията.

# 70
  • София
  • Мнения: 2 162
Аха, мерси, Русалке. Не съм разбрала, че има нова система.

# 71
  • Мнения: 2 182
В НЕГ нови паралелки ли ще правят в 11 клас в зависимост от избраните профили?

# 72
  • София
  • Мнения: 18 091
В НЕГ, поне досега, винаги в 11 клас имаше пренаместване като в АК според профилите в нови класове. Рядко се запазваше цял клас като този на дъщерите ми със само няколко "нови" попълнения. Но те не са нови, понеже випускът и преди това се е въртял заради избора на втори език в 9 клас или заради отиването в лайстунг. На мен лично това движение ми харесва, децата се опознават. Но дали и сега  е така - явно не знаят още деца/родители.

Последна редакция: ср, 17 юни 2020, 22:57 от пенсионирана русалка

# 73
  • София
  • Мнения: 2 162
Да. Формират нови паралелки. Ния така реши чуденката си кой профил да избере - БЕЛ или МАТ. Избра според желанията на приятелките си с надеждата, че ще остане в един клас с тях, но това не винаги става. В техния случай просто децата с избор за БЕЛ бяха по-малко и се получи.

# 74
  • Мнения: 1 167
Проблемът е, че информация се дава на час по лъжичка за нещо. Казват в последния момент и е много трудно за реакция ако не си в София.  Въпреки това пак намираме начин да сме в срок и изрядни, но всичко.може да бъде толкова по-лесно ако се подава с време информация.
Освен старите профили, трудности вероятно има и с групата по руски, която се дели на  3 и часовете ще планират по-трудно.
Аз също харесвам това образуване на нови класове в 9 и 11 клас, защото се създават нови познанства, опознават целия випуск и не са капсулирани.

Общи условия

Активация на акаунт