СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 23

  • 29 046
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 005
Да им е по вода на колежанчетата! Мислите им да се формулират с лекота! Време /метеорологично/, прекрасно за вглъбяване и себеизява!

# 46
  • Мнения: 6 926
Да сменя темата с нещо, което много ме възхити миналата седмица и вчера пак. Учителката по ТП от миналата седмица запознава децата с професии. Дискутират какви умения са необходими за различни професии, така плавно минаха към университети и училища. И хоп, обясни им много просто за профили и професии по гимназиите и новата система. Дано са слушали. Вчера пак по темата кара и мина до тип човек: реалист, мечтател, социален тип и т.н. И в какви професии биха били щастливи определените типове хора. Много хубава дискусия им се получи. И им даде за домашно всяко дете да напише според него кое дете от класа към кой тип принадлежи. Много интересна задача и много полезни часове.

# 47
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Ако говорим за един и същи учител, тя е един от тях, на които се възхищавам и то за предмет, който е от уж не най- важните. Спокойна, с такава обич се обръща към децата, с изключителен изказ и подготвена с желание за  темата и  една изтънчена деликатност се долавя от нея. Същият е и учителят ни от курса по БЕЛ. Веднъж ми се наложи да готвя, докато течеше нейния час, много ми хареса🤗 Иначе е абсурд да ме допуснат "в час".🙃

# 48
  • Мнения: 2 182
Мария, ако е същата госпожа, и мен много ме изкефи в 7 клас. Първия срок шиха гоблени, защото според нея децата са изнервени от подготовката за нво, а това  успокоява. Другия срок учиха техническо писане, с което се опита да оправя почерци пак заради нво по бел 🙂 И дискусии за бъдещето имаха.
Нямаше ниски оценки и напрежение, всичко се правеше с цел добро представяне на изпитите.

# 49
  • Мнения: 6 588
Ех, че приятно ми стана...
Признавам си, че малко завидях:)

# 50
  • Мнения: 6 926
Да, за една и съща учителка си говорим и трите. Наистина, чак гласът й излъчва обич и грижа.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 565
Аз пък са похваля една учителка по БЕЛ от курсовете на ОТ - Катя Добрева. Моичкият нали го записах там на ПИ. Та дамата се обади след изпита и каза, че е готова да направи zoom среща с него, за да обсъдят изпита и какво може да подобри. Той първоначално никак не беше навит заради ниския резултат, но след срещата с нея излезе много доволен. Похвалила го е за всичко, което е направил добре, дала му е конкретни съвети какво и как да подобри и особено за преразказа. Радвам се, че тази среща се случи, защото някак си сега звучи по-мотивиран за какво точно да преговаря и как. В понеделник имат класно - ще правят преразказ. Казах му, че искам да му видя плана според съветите на учителката.

# 52
  • Мнения: 47 996
Ей, колко е хубаво като има Учители! Колко е важно отношението. Такива неща не могат да се формулират в никоя наредба и да се научат в университет. А как дават крила и променят съдби. Хубаво ми стана, че сте ги срещнали и ги има.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 114
Прекрасни учители! Simple Smile

В момента си излъчва на живо ТУЕС Фест, за който се интересува от училището.

# 54
  • София
  • Мнения: 3 565
Не съм си мислила, че ще кажа добра дума за министър на ГЕРБ, но Красимир Вълчев направи доста добро интервю в Дарик за визията си за развитие на образованието в следващото десетилетие.
Важното за нас - в изпитите след 7 клас ще има въпроси тип Пиза още тази година.

# 55
  • Мнения: 3 881
Какво значи тип Пиза? И кой сменя правилата на играта седмица преди изпита?

# 56
  • Мнения: 21 455
Аз нямам спомен да са отменяли присъствието на задачи тип PISA, откакто споменаха, че ги въвеждат.
Спокойно, не са нещо, с което децата не са се сблъсквали. Примерно задачите с диаграми се водят тип PISA. Голяма част от текстовите задачи - също.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 565
Всъщност не сменят правилата на играта. Означава че по математика например може да дадат задача с по-практическа насоченост - например тип колко бензин ще е необходим при еди каква си консумация, или колко ролки тапети за стая с еди какви си размери.
По БЕЛ може би ще се даде повече тежест на четенето с разбиране.

# 58
  • Мнения: 3 881
Ох, извинете, сетих се какво се има предвид.. Така погледнато винаги в задачите от втори модул си има практическа задача. Всяка година купуваме едни помагала със задачи по Пиза, та имаше доста странни и забих в тази посока

# 59
  • Мнения: 6 588
Green, това ли е интервюто?

https://youtu.be/3qsg9XdQOJk

Общи условия

Активация на акаунт