COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 4

  • 1 249 718
  • 29 195
  •   1
Отговори
# 10 845
  • Мнения: 13 188
Цитат
Давам го като пример как има неразбории, които бъркат статистиката. Не с много де.
Подозирам, че с оздравелите също има голямо объркване и като нищо са повече от съобщените.
Значи обърквания има, но оздравелите са объркани и били повече от съобщените, а заболелите и те объркани, ама са по-малко... Мда.

Доцентката, която е аутопсирала 4 души каза, че независимо от пол, възраст и здравословно състояние, уврежданията са еднакви и много тежки. Даде за пример мъж на 40 години, който бил без съпътстващи заболявания.
Много добре са решили в Швеция - работещите хора от рисковите групи могат да стоят вкъщи до октомври като им се дава обезщетение. Значи да спрат да я дават Швеция като наша пътеводна светлина, ами наистина да почнат поне техните мерки да вземат. Че както бяхме най-добре справящи се, сега сме без никакви мерки. Никакви. Защото едни маски, дето ги е страх да глобяват в транспорта за липсата им, не се броят за мерки.

# 10 846
  • Мнения: 19 485
Анди, все така спасяваме тоз пагон и замитаме проблемите под килима! Ето - личните лекари поставиха ребром въпроса с тестовете за Ковид за чия сметка ще са. Идва ти пациент с червено гърло и кашлица. Настинка ли е, грип ли е, корона ли е. Боб се хвърля в момента. Не съм чула да има някакво решение, разбирай от нашия джоб ще излязат сто и повече лева на калпак, за да размерем какво ни е всъщност.

# 10 847
  • Мнения: 15 960
А какъв е този човек, който е изписан за "домашно лечение" и буквално на следващия ден се влошава и умира. И после казват заповядайте, в болниците има места.
Явно и той някакъв обикновен човечец, който е трябвало да освободи място за по-специалните.
Дано спят спокойно колегите на доктора, че са спестили една линейка от него, за да си обслужват спокойно контингента.

# 10 848
  • София
  • Мнения: 3 070
Децата от няколко дни са с лека хрема, едното имаше 36.9-37 за един ден, другото болки в гърлото. На малкото днес му се появиха червеникави сенки под очите. Звънях на РЗИ, те ми казаха да следя за промяна, защото това не са типични симптоми, а и други вируси имало. И ако искам да съм спокойна, да направим тест, 120 лв. Вие бихте ли направили тест заради хрема?

# 10 849
  • Мнения: 13 188
А какъв е този човек, който е изписан за "домашно лечение" и буквално на следващия ден се влошава и умира. И после казват заповядайте, в болниците има места.
И не е първият такъв случай.
Някой дали наблюдава оздравелите дали са оздравели дълго наистина? Защото чувам за случаи, които са го изкарали, а после са починали, ама от друго- инфаркт, инсулт, а то това са си от "подаръците" на вируса.

# 10 850
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
Скрит текст:
Скрит текст:
Скрит текст:
Аз не мога да повярвам как са отказали линейка на колега. Колега - лекар, този човек със сигурност може да прецени състоянието си и едва ли ще повика линейка просто така... Нямам думи.

Моите колеги потърсиха помощ непосредствено, преди да се влошат, дори се самолекуваха, за да не претоварят системата. Да, те имаха и придружаващи заболявания, като всички вас, но можеха да остареят с тях. Те обичаха живота и въпреки това го загубиха заради вас! Не напуснаха, не се скриха в домовете си, като вас!
А, тази лекарка изобщо не искам да я коментирам. По-отвратително нещо не бях чела. Най-лесно е да се обвинява пациента, а колко пациенти починаха заразени от лекари или в болница - няма значение. По време на пандемия ще се обвиняват кой-кого. И на този лекар не пациент му е отказал линейка.
Пациент, който е изписан като излекуван ли е виновен? Сериозно?
Скрит текст:
Защо в Англия може да са екипирани при всеки един пациент, а тук не...
Няма такова нещо. Не е вярно написаното от теб.
Пациентът е бил изписан за домашно лечение. Не излекуван.
Е, как не е излекуван? Нали изписват след 3 дни без симптоми или 2 отрицателни теста. Скоро го коментирахме и ти настояваше, че навсякъде изписват след 2 отрицателни теста. Аз тогава казах, че не е вярно и ти веднага побърза да ми кажеш, че не е така.
МК, коментирам видеото. В което лекар каза, че въпросния пациент е изписан от "Пирогов" за домашно лечение.
Написаното от теб няма нищо общо с това, което казвам в случая. Не вярвам да си запозната с болничната история и досието на въпросния пациент, с каква диагноза е бил, както и с броя тестове, които са му направени. Похвално е, че помниш кога какво съм казала, но то винаги е било подплатено с нещо насреща като официално становище. Дори и тогава ти цитирах линкове, нищо не съм си съчинила.
Докато твоите съчинения са абсолютен фейк. Какъвто се оказаха и повечето написани неща за този починал Човек. Не от теб, разбира се.
И как се оказа пълен фейк казаното от мен? Аз изобщо не съм си измислила това. И казаното във видеото го потвърждава. И как да няма нищо общо? Защото едно е да се влошиш от усложнения след като са те изписали след 2 отрицателни теста или когато нямаш симптоми, съвсем друго е да те изпишат все още вирусоносител и разпространител, недоизлекуван при това, което потвърждава моите „фейк” твърдения.
Болднатото от къде става ясно? Че изписаният пациент е бил вирусоносител и разпространител? Линк, цитат от видеото, ако може и цитат на това, че този човек е изписан от "Пирогов" с ковид, лежал е с ковид, а не със сърдечна недостатъчност? Поне на мен не ми стана ясно, затова и не споря с каква диагноза е бил в "Пирогов". Но и съм в движение, ако има някъде официално казано, или написано, дори и във въпросното видео казаното от теб, то ти се извинявам. В противен случай всичко казано от теб е фейк, да. Без кавички.

# 10 851
  • Мнения: 19 485
Много голямо петно си лепна Бърза помощ. То и иначе не сме цъфнали, ама поне колегите си можеше да обслужат с предимство. Явно е, че човекът не ги вика за едната хрема.
Мери Ан - мислех че не е необходимо да четем епикризата на човека, за да се разбере, че е заразоносител, щом е заразил лекаря от Бърза помощ. Сякаш сърдечно болните не могат да бъдат с Ковид и обратното.

# 10 852
  • на пистата
  • Мнения: 5 839
Аз ако се разболея(дано не ми се случва)Няма да дам пари да се тествам сама.Да ме тестват..ай сиктир.За едни може за други не.

# 10 853
  • Мнения: X
Един добър ход би било да се забранят повече от 100 човека на едно място защото плодовете ще ги берем по-късно. Премиерът ни каза, че нищо не е станало заради мача цска-левски, но според мен малко сметката е крива защото лагът може да стигне и до месец, не е 5-15 дни само.

И той откъде знае, че нищо не е станало, да не е врачка??? И да има заразени, като са се разпръснали из страната, кой ще им хване спатиите?! Да не би за всеки нов случай да се знае откъде се е заразил??? Особено в София, където почти клъстери няма, всичко е дифузно заразяване...

 „Супер заразителят“  от Търново може и на мач да се е заразил, има ли яснота по въпроса...

# 10 854
  • Мнения: 4 594
Децата от няколко дни са с лека хрема, едното имаше 36.9-37 за един ден, другото болки в гърлото. На малкото днес му се появиха червеникави сенки под очите. Звънях на РЗИ, те ми казаха да следя за промяна, защото това не са типични симптоми, а и други вируси имало. И ако искам да съм спокойна, да направим тест, 120 лв. Вие бихте ли направили тест заради хрема?

Заради хрема не, заради гърло зачервено - не, аз лично поне. От две седмици ме наболява гърло, отдавам го на студената диня, която ям. За червени петна, знам, че е симптом, ама съм виждала снимки само по крайници.
Вие, предполагам, нямате симптоми?

# 10 855
  • Мнения: 402
Двама български моряци са извършили абсолютно безумие, поставяйки в риск живота на останалите. За историята разказва български бизнесмен, собственик на шипинг агенция.

Ето какво пише той на профила си във Фейсбук: „Значи, няма вирус К-19. Има страхливци и паникьори. Надъхани с подобни простотии двама млади безстрашни, непаникьосани юнака преди три седмици напускат кораба за 2 часа за да се поразсеят из индийски град и три седмици по късно в Южна Африка се отзоваваме с 6 заразени, двамата заразоносители в тежко състояние.

https://varnanovini.bg/2020/07/05/bg-morqci-zaraziha-cql-korab-s … Hi_P9lhO-gG8-BdsM

# 10 856
  • Другата България
  • Мнения: 37 303
Много голямо петно си лепна Бърза помощ. То и иначе не сме цъфнали, ама поне колегите си можеше да обслужат с предимство. Явно е, че човекът не ги вика за едната хрема.
Мери Ан - мислех че не е необходимо да четем епикризата на човека, за да се разбере, че е заразоносител, щом е заразил лекаря от Бърза помощ. Сякаш сърдечно болните не могат да бъдат с Ковид и обратното.
Не казвам, че не могат. Не коментирам това.
Коментирам, че не става ясно този човек знаел ли е, че е с ковид и дали като такъв е изписан от "Пирогов". Това не стана ясно. Защото може да е бил в "Пирогов" със сърдечен проблем, и том да е лепнал ковид. Всичко може. Което да обясни това, че на повикването не е казано нищо за ковид. Не веднага да се търси отново под вола теле, а то да пасе трева на съседната улица.

# 10 857
  • Мнения: 13 188
Често се случва точно лекари и медицински персонал да бъде неглижиран, защото ги обвиняват в хипохондрия. За съжаление.
Защо спорим за този човек дали е бил със сърдечно заболяване или с друго, при положение, че е починал, успял да зарази и заразения е починал за няма и седмица.
И всъщност може да е знаел, че е с такава диагноза и да не е искал да каже или пък да е мислел, че няма значение. Може и да не е знаел. А може да е лежал със сърдечния проблем, без да разбере, че е имал заболяването, а този сърдечен проблем да е бил в резултат на ковида.

# 10 858
  • Мнения: 35
Искам да попитам, когато си в 14 дневна карантина при пристигане от друга държава в България  - има ли излключения при които може да илизаш навън или при никакви обстоятелства не може да напускаш адреса ?
Къде мога да го прочета като заповед или закон?

Mерси предварително
Заповед № РД-01-371 от 30.06.2020 г. за лица, подлежащи на болнично лечение, домашно лечение и карантина - ТУК
Благодаря много. Относно 14-те дена. От кога започват да се броят дните - от часа в който сме влезнали в страната ли е ?

Примерно - ние кацаме неделя 12.07.2020- 03:00 сутринта, карантината приключва ли неделя 26.07.2020 - 03:00 сутринта? Или приключва неделя 26.07.2020 в 24:00 часа?

# 10 859
  • Мнения: 4 594
Много голямо петно си лепна Бърза помощ. То и иначе не сме цъфнали, ама поне колегите си можеше да обслужат с предимство. Явно е, че човекът не ги вика за едната хрема.
Мери Ан - мислех че не е необходимо да четем епикризата на човека, за да се разбере, че е заразоносител, щом е заразил лекаря от Бърза помощ. Сякаш сърдечно болните не могат да бъдат с Ковид и обратното.
Не казвам, че не могат. Не коментирам това.
Коментирам, че не става ясно този човек знаел ли е, че е с ковид и дали като такъв е изписан от "Пирогов". Това не стана ясно. Защото може да е бил в "Пирогов" със сърдечен проблем, и том да е лепнал ковид. Всичко може. Което да обясни това, че на повикването не е казано нищо за ковид. Не веднага да се търси отново под вола теле, а то да пасе трева на съседната улица.

Това, което аз чух е, че лекарят като отишъл на място и чул как кашля пациентът се усъмнил, че е болен.

Общи условия

Активация на акаунт