COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 4

  • 1 249 689
  • 29 195
  •   1
Отговори
# 20 265
  • Мнения: 1 839
Тук някои хора не разбират как работи капитализма. Големите частни работодатели няма да вземат на работа неваксинирани. Няма кой да плаща болнични, затваряне, дезинфекции, загуби. И ние ще сме последни, това ще тръгне от мега заводите - за коли, хранителни-вкусовата промишленост, частните болници.
В по-малките фирми, може би няма да се стигне до уволнения по тази причина, но за по -ниско квалифициран персонал, като продавачки или сервитьорки, ще е задължително.
Ако, не се преборим в рамките на няколко години с този вирус, икономиката няма да е същата. Сега още се движим по инерция, има резерви, подпомагат се работни места. Другата гидина, ако продължаваме така, никое правителство няма да има пари, да плаща такива екстри, а цели отрасли ще фалират.
Да четат упътванията на ваксините и да преценяват вреди/ползи ще имат много малко хора.
Дано сме сред тях!
+1. Другата година се очаква да е мега зле икономически, каквото и да направим сега. В момента се търкалят малките камъчета, тогава ще е голямото свлачще. Дори да въведат помощи за някои бизнеси и някакъв базов доход над минималните заплати, за да спасят поне някои браншове, няма да могат да закрепят всички. Просто едно нещо повлича друго, после трето и става лавина.
А без ваксина и да не уволняват, ще съкратят тези, за които няма позиция за дистанционна работа. И големите работодатели няма просто да приемат бележка, че е сложена ваксина, а може да поискат и тестване за имунитет, и то организирано от тях, за да няма хитреци.

# 20 266
  • София
  • Мнения: 17 592
Принципно сте права, ако не се ваксинира голяма част от човечеството вируса няма да изчезне.

Но има едно голямо но, ако недоизпипаната ваксина увреди вас или вашето дете, едва ли ще ви пука за световната икономика и децата останали без образование. Едва ли ще ви пука дали сме се върнали 20те години на миналия век или сме прескочили един век в развитието си.
Да, това може да е частен случай, но аз лично не искам да бъда този частен случай. Затова държа на информиран избор, решението за моето здраве би трябвало да бъде мое и последствията от решението ми ще бъдат да моя сметка.
Не казвам, че ваксините на 100 % ще бъдат вредни, казвам, че се бърза, прескачат се фази, учените работят под натиск- както политически, така и икономически и резултатът може да не е перфектната ваксина.Това е причината, да не бързам и да не взимам емоционални решения.

Ще ми припомните ли коя масово използвана ваксина е увреждала децата и възрастните?


Тази п/в вариола.
Аз съм сред ваксинираните. Нямам проблеми. Но факт е, че това е ваксината с най-много (процентно) странични ефекти (вкл. трайни увреждания) и същевременно най-масово използваната в историята.

# 20 267
  • София
  • Мнения: 499
Ти сериозно ли мислиш, че заболелите в София намаляват.

# 20 268
  • София
  • Мнения: 17 592
Ако работи тази за ковид, вероятно ще има натиск за ваксиниране под някаква форма. Поне аз не мисля, че ще оставят колебаещите се да изчакат няколко десетилетия за да са "сигурни".


Нали не забравяме, че говорим за нещо, за което ваксината ще трябва да се поставя на всеки 2-6 месеца (според ваксината и... късмета, навярно)?

# 20 269
  • София
  • Мнения: 2 718
От страницата на световния ик. форум за ковид паспорта
Could this COVID-19 ‘health passport’ be the future of travel and events?

https://www.weforum.org/agenda/2020/07/covid-19-passport-app-hea … quarantine-event/

# 20 270
  • Мнения: 1 078
Ти сериозно ли мислиш, че заболелите в София намаляват.
+1
Брои се в темата да (това относно "всеки нови две седмици"), аз не съм от броящите, само наблюдавам.
И да,  от 8 седмици броя устойчиво расте, както на новозаразените, така и на хоспитализирани и починали. Може да не е апокалипсис ( за радост на всички ), но определено е доста притеснителна тенденцията.

# 20 271
  • Мнения: 1 625
Когато толкова се нацапал гащите от страх, че дори не осъзнаваш, че в истерията си нападаш всеки.
Когато паднеш толкова ниско, че да плашиш с прокуратурата човек, който просто върши работата на институциите и дава информация на хората.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10216782878466152&id=1288605388

Когато просто дотолкова отричаш ситуацията, в която се намираш, че избиваш на агресия към всеки, който ти я напомня.

Скрит текст:

# 20 272
  • Мнения: 2 110
Скрит текст:
Тук някои хора не разбират как работи капитализма. Големите частни работодатели няма да вземат на работа неваксинирани. Няма кой да плаща болнични, затваряне, дезинфекции, загуби. И ние ще сме последни, това ще тръгне от мега заводите - за коли, хранителни-вкусовата промишленост, частните болници.
В по-малките фирми, може би няма да се стигне до уволнения по тази причина, но за по -ниско квалифициран персонал, като продавачки или сервитьорки, ще е задължително.
Ако, не се преборим в рамките на няколко години с този вирус, икономиката няма да е същата. Сега още се движим по инерция, има резерви, подпомагат се работни места. Другата гидина, ако продължаваме така, никое правителство няма да има пари, да плаща такива екстри, а цели отрасли ще фалират.
Да четат упътванията на ваксините и да преценяват вреди/ползи ще имат много малко хора.
Дано сме сред тях!
+1. Другата година се очаква да е мега зле икономически, каквото и да направим сега. В момента се търкалят малките камъчета, тогава ще е голямото свлачще. Дори да въведат помощи за някои бизнеси и някакъв базов доход над минималните заплати, за да спасят поне някои браншове, няма да могат да закрепят всички. Просто едно нещо повлича друго, после трето и става лавина.
А без ваксина и да не уволняват, ще съкратят тези, за които няма позиция за дистанционна работа. И големите работодатели няма просто да приемат бележка, че е сложена ваксина, а може да поискат и тестване за имунитет, и то организирано от тях, за да няма хитреци.

Това, че си си сложил ваксина, не ти гарантира имунитет. И обратното : това, че нямаш имунитет, не означава, че не си се ваксинирал.

# 20 273
  • Мнения: 868
Не ми харесва, високият брой на хоспитализираните.Близо 800.
Не ми харасва това “кършене”на ръце и смяна на позицията на 180 ‘.Ясно ми , е че работата е измекярска.
Ужасно се почувствах, че 8% от починалите са медицински персонал, това го казва доц.Петрунов.
Подкрепям идейно протеста, може би и повечето от нас.Разбери, че гледаме от различни гледни точки на едно и също нещо.
Но няма как това е живота , продължаваме напред.

# 20 274
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Днес ходих на басейн около Габрово, където мерят температурата. Добра мярка. Нямаше много хора и можехме да си създадем разстояние. Влизаш, обаче, в тоалетната или се оглеждаш наоколо и.. хигиена просто няма..

А сутринта имахме градинска среща с много близък приятел, който живее в Англия. Имаше други приятели, на които жена му трябваше пет пъти да каже, че не се целуват с всеки и спазват разстояние. И те взеха, че се обидиха, че така са преценили да правят.

# 20 275
  • Мнения: 1 839
Това, че си си сложил ваксина, не ти гарантира имунитет. И обратното : това, че нямаш имунитет, не означава, че не си се ваксинирал.
Това ми е ясно, на работодателите - също. И ако не им е икономически ефективно да държат на работа човек без имунитет, ще намерят начин да го освободят.

# 20 276
  • Мнения: 1 222
Скрит текст:
Относно протестите - хем протестите набират скорост в София, хем броят заразени намалява.. Как става тази работа?

На мен ми е странно как има заразени по 5-6 полицая на ден.Това хич не е малко.Нали протеста убива вируса?
На полицаите правят безплатни тестове, затова има заразени. Протестиращите не си правят тестове, затова няма установени заразени.
Това беше яко, признавам Simple Smile Който тест прави, от тест се заразява Simple Smile Логично, мда Simple Smile
Никъде не твърдя, че се заразяват от теста.Rolling Eyes
Мисля, че и вие не знаете какво твърдите, но няма да е зле да омекотите мислите си. Полицаите им правили безплатни тестове, затова имало повече заразени при тях... Както и да е, поне прочетете преди да поствате. Щото иначе е яко кухо.

# 20 277
  • Мнения: 1 222
Относно протестите - хем протестите набират скорост в София, хем броят заразени намалява.. Как става тази работа?

На мен ми е странно как има заразени по 5-6 полицая на ден.Това хич не е малко.Нали протеста убива вируса?
На полицаите правят безплатни тестове, затова има заразени. Протестиращите не си правят тестове, затова няма установени заразени.
Това беше яко, признавам Simple Smile Който тест прави, от тест се заразява Simple Smile Логично, мда Simple Smile

Еми логично е но на теб не ти достига багажа да го асимилираш.

Логиката изисква минимално IQ, който го няма, да не взема отношение. Може ли? Иначе ми допадна да пробвате да ми премерите интелектуалния багаж, и това е МЕГА ЯКО Simple Smile Баси !

# 20 278
  • Мнения: 2 110
Скрит текст:
Това, че си си сложил ваксина, не ти гарантира имунитет. И обратното : това, че нямаш имунитет, не означава, че не си се ваксинирал.
Това ми е ясно, на работодателите - също. И ако не им е икономически ефективно да държат на работа човек без имунитет, ще намерят начин да го освободят.

Което е дискриминация. И на практика означава, че една част хора изобщо няма да могат да намерят никаква работа.  А и антителата след като изчезвали за 2-3 месеца, как точно ще го измерят тоя имунитет според теб?

# 20 279
  • Мнения: 868
Ха -ха , Neko това е този лаборантът от Русе,
Тодоров.Плаче ,че държавата не го включила да прави легитимни тестове за Гъция.
Сега вече разбирам кой е изпращал заплашителни писма на Кунчев Joy

Общи условия

Активация на акаунт