COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 4

  • 1 249 407
  • 29 195
  •   1
Отговори
# 9 255
  • Мнения: 2 719
Абсолютно е очаквано да се променя профила на заразените с вируса. Текат процеси на дифузия в обществото.

# 9 256
  • Мнения: 11 944
И аз искам да стоя зад мерките на правителството и да ги подкрепям. Но у нас в задачата се пита: Кои мерки?! Вчерашните, днешните, тези, които отмениха онзи ден, въведоха вчера, а утре отново ще отменят. Ако има единна позиция, да, но сега какво да подкрепям. Че разпуснаха всичко и ни оставиха на произвола на съдбата заради сборища и футболни запалянковци?!
съгласна. Много обезверяващо е. Тоядетонемуспоменаваме името как я мисли?
По повод поста на pehoko, какво стана? Да вървят младите...

# 9 257
  • Мнения: 2 062
Bandit Queen, с голям интерес изчетох всичко. Благодаря! Пазете се и вие и ще се радвам скоро пак да пишеш.

# 9 258
  • Мнения: 8 567
Те и тук сякаш са в симбиоза управляващи и народ, просто командите бяха подадени така, че хората да се втурнат да си живеят отново живота.
Каквото им кажат, това правят, слагат маски по команда, свалят маски по команда. Достатъчно е Той да каже, че сме отличниците на Европа, че няма страшно и хората слушат и изпълняват.
Мисля, че недоверието в България към управляващите е масова заблуда, тайно си Го харесват и Му вярват, но ги е срам да си признаят.

# 9 259
  • Мнения: X
Цитат
Tesla, надявам се да не е много висок, защото новозаразените са предимно млади хора. Неямаше разрешени спортни мероприятия, университетите са във ваканция, така че май са си баш баровете и нощните клубове...
Дано да не е много висок лага, ако заразените са предимно млади хора, няма да е много висок.
Цитат
Все още силно се надявам най-лошото да се размине. Пазете се, пазете си и психиката! Пожелавам ви спокойно лято!
На теб също ти го пожелавам Бандит Куин, дано и там се разминете по леко.

Вируса удря на какви ли не места по света и континенти, и на тоя фон отношението към Джаста Праста за това че носи маска ми е непонятно. Аз разбирам да се намира в ромската махала или нещо подобно, ама предполагам че нейните колеги са образовани хора, и да се отнасят към нея по този начин, говори изключително зле за нашето о-во. Аз и преди съм казвал че това да си умен и интелигентен са 2 различни неща. Умен се става с образование, четене и учене, а интелигентността е вродена. Умният човек разбира и се спрява много добре в сферата (сферите) за която е учил, интелигентните хора се справят по добре в непознати ситуации в които знанията не помагат. За да има в България толкова хора невярващи във вируса, това говори че голяма част от нашето население има нисък интелект, не вижда какво става по света, за да има много хора вярващи на конспирацията за Бил Гейтс и не знам какви глупости, както беше показало едно социологическо проучване публикувано преди време в темата, което много ме  учуди с високите си проценти.
https://baricada.org/wp-content/uploads/2020/06/konspiracii.png
Ето това проучване обяснява всичко което се случва в нашето о-во по отношение на вируса.

Последна редакция: ср, 01 юли 2020, 00:34 от Анонимен

# 9 260
  • Мнения: 5 979
Някои тук развиваше теории, че вирусът отслабвал с топлото време ... е нещо не се получава в Маями е 31C, Aризона 30-40C се движи, в Саудитска Арабия е жега по всяко време на годината, в Индия не съм сигурен какво е, но едва ли е прохлада. Та нека просто теглим една черта на поредната невярна теза, че това е "сезонен вирус". Може и да стане такъв евентуално някой ден, но не и близките 1-2г.

# 9 261
  • Мнения: 5 634
Що, в Гърция няма проблеми.

# 9 262
  • Мнения: 2 062
Не видях да е пускано,  слагам линк към интервю с проф. Кременски.
Covid-19 е навсякъде, втората вълна ще е през есента. Трябва дистанция, тестване и изследване на генома

https://pik.bg/само-в-пик-проф-иво-кременски-covid-19-е-навсякъде-втората-вълна-ще-е-през-есента-трябва-д-news940586.html

Редактирам: Виждам, че не се отваря така, но не излиза активен линк от този сайт ( трябва да се копира). Който желае може да го потърси.

Последна редакция: ср, 01 юли 2020, 00:29 от CasaDelSol

# 9 263
  • Мнения: 545

Ето го нашия човек Simple Smile

# 9 264
  • Мнения: 9 276
+158 нови днес.
7 починали
3343 теста

# 9 265
  • При семейството си
  • Мнения: 6 567

3343 теста
+ 1 хоспитализирани
32 интензивна грижа
94 излекувани
7 починали

https://coronavirus.bg/

И по области:

https://coronavirus.bg/bg/statistika

# 9 266
  • Мнения: 198
7 починали - много

# 9 267
  • Мнения: 2 062
Джаста Праста, изобщо да не ти пука кой какво ти казва.
Днес във Фантастико ( половината с маски под носа и с никаква дистанция) един млад господин се изкиха стабилно ( нали е модерна тая дума сега) след като едва не ме избута след каса  на има няма 20 см до мен. Естествено, маската му под носа, на устата, изгледа ме и си забърса носа с маската.  (АмА то това си е нормално по принцип).

Последна редакция: ср, 01 юли 2020, 00:43 от CasaDelSol

# 9 268
  • Мнения: 1 212
Ако не бъркам, такава цифра не е имало до момента. Максимума бяха 6.

# 9 269
  • Мнения: 4 378
+158 нови днес.
7 починали
3343 теста

Това България ли е? Ужасно високи цифри! С това темпо ще стане мазало, както казват младите днес, и ще я сложат в една група с Швеция.

Юни свърши, вирусът е тук и продължава да убива. Какво правим сега, м? Кога е новата дата за изчезването на вируса според Мангъров?

Общи условия

Активация на акаунт