Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 7 юни 2020, 17:17 ч.

COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 4

• 464 547
  • 11 733
  •   139
Отговори

Анкета

Трябва ли маските да останат задължителни за закрити пространства?

Опции:

* Гласуването приключва: вт, 07 юли 2020, 17:17

# 9 270
+158 нови днес.
7 починали
3343 теста

# 9 271
  • При семейството си

3343 теста
+ 1 хоспитализирани
32 интензивна грижа
94 излекувани
7 починали

https://coronavirus.bg/

И по области:

https://coronavirus.bg/bg/statistika

# 9 272
7 починали - много

# 9 273
Джаста Праста, изобщо да не ти пука кой какво ти казва.
Днес във Фантастико ( половината с маски под носа и с никаква дистанция) един млад господин се изкиха стабилно ( нали е модерна тая дума сега) след като едва не ме избута след каса  на има няма 20 см до мен. Естествено, маската му под носа, на устата, изгледа ме и си забърса носа с маската.  (АмА то това си е нормално по принцип).

Последна редакция: ср, 01 юли 2020, 00:43 от CasaDelSol

# 9 274
Ако не бъркам, такава цифра не е имало до момента. Максимума бяха 6.

# 9 275
+158 нови днес.
7 починали
3343 теста

Това България ли е? Ужасно високи цифри! С това темпо ще стане мазало, както казват младите днес, и ще я сложат в една група с Швеция.

Юни свърши, вирусът е тук и продължава да убива. Какво правим сега, м? Кога е новата дата за изчезването на вируса според Мангъров?

# 9 276
Джаста Праста, изобщо да не ти пука кой какво ти казва.
Днес във Фантастико ( половината с маски под носа и с никаква дистанция) един млад господин се изкиха стабилно ( нали е модерна тая дума сега) след като едва не ме избута след каса  на има няма 20 см до мен. Естествено, маската му под носа, на устата, изгледа ме и си забъса носа с маската.  (АмА то това си е нормално по принцип)
Ако бях на твое място, щях да го разнищя...

# 9 277
КасаДелСоул, ползвай количка.
Аз се нареждам на дистанция от този пред мен и си слагам количката зад мен. Така съм сигурна, че няма да ми се бутат. Процедирам така отдавна, не заради вируса.
Вчера една госпожа се лепна до мен и на забележката за дистанция ми заяви, че защото количката е зад мен, затова застанала така. Обясних ѝ, че количката е там с причина, че не желая всеки да се вре в мен и да се дръпне.

# 9 278
Като започнат да изписват по-рано подобрилите се, цифрата на починалите може и
да надмине 7-те бройки.
И аз започнах да се обърквам от постоянните промени в заповедите.
В началото имаше нещо за заразените с хронични заболявания и над 65 години задължително
хоспитализиране в болнични заведения. Не знам това дали сега важи.

# 9 279
И положителните в София са много - 43  

Тесла, къде си? Направи един оптимистичен анализ, моля! Спешно е

# 9 280
Убедена съм също, че има много, които имат симптоми, но нали не вярват, в момента ходят и си ръсят зараза. Като 19-годишното абитуриентче, което е било с температура на абитуриентската, но въпреки това е купонясвало и в ресъоранта, и в две нощни заведения. Ще излязат като положителни, когато стигнат до болница, когато ще са заразили междувременно десетки други. Разбирам, че според Мутафчийски е редно щом народа не вярва, да стягат болниците, но е редно да се съобразят и с хората, които разсъждават малко по-иначе и да дадат сигурност и на тях. Крайно време е да се затворят заведенията. Дори и тези, които уж са на открито. Мерките и там са нулеви.

# 9 281
Убедена съм също, че има много, които имат симптоми, но нали не вярват, в момента ходят и си ръсят зараза. Като 19-годишното абитуриентче, което е било с температура на абитуриентската, но въпреки това е купонясвало и в ресъоранта, и в две нощни заведения. Ще излязат като положителни, когато стигнат до болница, когато ще са заразили междувременно десетки други. Разбирам, че според Мутафчийски е редно щом народа не вярва, да стягат болниците, но е редно да се съобразят и с хората, които разсъждават малко по-иначе и да дадат сигурност и на тях. Крайно време е да се затворят заведенията. Дори и тези, които уж са на открито. Мерките и там са нулеви.
Убедена ли си че, ако се тестваш резултата ти няма.да излезе положитен или.фалшиво отрицателен?

# 9 282
Крайно време е да започнат да съобщават откъде са тези бройки в София. Значи за градове и села знаем едва ли не поименно хората и от кой завод и махала са, за София загадъчно мълчим.
 От болници ли са, предприятия, масови сборища или институции, може да ме засяга, а пък да не знам.

# 9 283
Ама юни коя година? Thinking Този човечец защо не спре да се излага?

# 9 284
Убедена ли си че, ако се тестваш резултата ти няма.да излезе положитен или.фалшиво отрицателен?
Не съм убедена какъв ще в резултата, но съм убедена, че ще направя всичко, което зависи от мен, за да не заразя никой друг. Както и съм убедена, че тези, които коментират, че това е измама, няма да го направят.

Общи условия

Активация на акаунт