COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 4

  • 1 249 633
  • 29 195
  •   1
Отговори
# 9 315
  • София
  • Мнения: 62 595
Нищо не са прецакали, просто повечето хора са доста немарливи и направо посредствени откъм мислене, нямат нито воля, нито мисъл да си наложат някаква дисциплина. Когато няма дисциплина отвътре, се налага дисциплина отвън. Извинявай, ама на теб ти се беше дръпнала водата преди месеци, когато имаше голяма вероятност дъщеря ти да е контактна, а твоето боледуване можеше да излезе и корона. Беше се паникьосала здраво, а сега ти мина зорът и започна да го караш лежерно.

# 9 316
  • При семейството си
  • Мнения: 6 587
В момента:
86 място-общ брой заразени
92 място-тестове/милион
98 място-заразени/милион
68 място-починали/милион

В worldometer България е:
87 място - общ брой заразени
83 място - тестове/милион
100 място - заразени/милион
69 място - починали/милион

# 9 317
  • Мнения: 54 414
Ти май не четеш постовете на PURE, Skrekkelig?

# 9 318
  • Мнения: 3 865
Винаги се дразним на гърците, че си правят каквото си искат и едва ли не ни дискриминират, имаме си историческа закачка с тях. Обаче, няма как да си изкривя душата - в момента гърците изглеждат като най-внимателно пресмятащи какво и как да направят, че хем вълкът да е сит, хем агнето да е цяло. Прави ми впечатление, че гърците не се впечатляват много-много от това кой щял да мрънка, ако мерките са в техен интерес - така правиха и с протестите навремето, изкрънкаха сума пари от ЕК, сега се пазят и туризма си развиват.  Тяхната паничка ще е пълна, а при нас нещата се влошават. И при тях може да има криене на бройки и т.н., но засега изглежда, че правят нещата разумно.

да ти кажа... мислех да скокна до Гърция, ама като им видях мерките се отказах. Хората имат една летна почивка и никой не иска да бъде провалена. Ако съм лепнала вируса, но не знам и възторжено замина за Гърция и хоп - открият ми го и ме карантинират - провалят ваканцията на 5 човека.

Нищо не са прецакали, просто повечето хора са доста немарливи и направо посредствени откъм мислене, нямат нито воля, нито мисъл да си наложат някаква дисциплина. Когато няма дисциплина отвътре, се налага дисциплина отвън. Извинявай, ама на теб ти се беше дръпнала водата преди месеци, когато имаше голяма вероятност дъщеря ти да е контактна, а твоето боледуване можеше да излезе и корона. Беше се паникьосала здраво, а сега ти мина зора и започна да го караш лежерно.

Естествено, че ще се уплаша - все пак не знам мен как ще ме удари болестта. Но аз винаги съм се пазела и го повтарям на децата ми. Дъщеря ми е рискова щото много хойка и не знам до колко се пази.
Казах само, че шведите винаги са били успешни и при пандемията пак показаха, че са по-smart от другите народи. Всичко им е по-добре от Дания. Искам да живея там и даже имаме 2 парцела за строеж на къщи. Но на тия години няма как топръв да уча и шведски.
Определено не чета всички постове - не смогвам

# 9 319
  • Мнения: 2 937
Ти май не четеш постовете на PURE, Skrekkelig?
Тя не чете собствените си...скоро беше много страшно положението, ама мина им и смениха плочата.

# 9 320
  • София
  • Мнения: 62 595
Нищо успешно не виждам в това да оставиш нещата по-скоро на естествения им ход. Не казвам, че те не са взели някакви мерки, но очевадно бяха недостатъчни, а накрая се стигна дотам, че  започнаха да смятат гражданите им за рискови. Колкото и да ми е неприятно да го призная, в сравнение с нашенското юриш на разпускането, шведите излязоха по-умни. При нас има някаква тотална инфантилност, на мен направо ми угаснаха последните надежди това население да има нещо в главите си, различно от бръмбари и действия на ниво подкорие. Дори инстинкт за самосъхранение няма, той е потиснат незнайно от какво.

Ти може и да не отидеш в Гърция, защото могат да те хванат на границата, но за много хора Гърция вече Е сигурно място за почивка, а и гърците гледат да се пазят, защото утре туристите ще си заминат, но гърците трябва да живеят в тази държава.

# 9 321
  • При семейството си
  • Мнения: 6 587
Ето ги статистиките, графиките за Швеция:
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/sweden/
За момента май обърнаха нещата, може и да задържат тази тенденция.

# 9 322
  • Мнения: 2 314

3343 теста
+ 1 хоспитализирани
32 интензивна грижа
94 излекувани
7 починали

https://coronavirus.bg/

И по области:

https://coronavirus.bg/bg/statistika

"+1 хоспитализирани"

Не е ли всъщност това най-важната статистика?

# 9 323
  • Мнения: 1 021
Не знам как все още има някой, който да се възхищава на шведите - те отказват лекуване на възрастните си пациенти. Това при нашите 400+ в болница значи да изгоним от болниците едно над 300 души и да ги гледаме как мрат. И ето как статистиката на смъртните случаи скача двойно. И това само, защото внукът примерно е отишъл на бал.
И три месеца по-късно разболелите се отново се разболяват, защото по всичко личи имунитета е по-кратък и от този при грип. Колко пневмонии може да изкара за година човек преди да се инвалидизира?
А статистиката на смъртните ще се качва нагоре - ето 7 починаха и местата им на респираторите се заеха от нови 8.
Не знам какво им попречи да оставят елементарни мерки като маските навсякъде и без дискотеки, балове и ресторанти.

# 9 324
  • Мнения: 3 865
Какво лекуване - то лечение няма ако случайно не знаеш. Тия респиратори често убиват пациентите - в цял свят го осъзнаха. Шведите нямат и много болнични легла като цяло - не отказват, просто толкова мога да си позволят. Освен това явно имат и здрав разум и могат да преценят кога има смисъл човек да се лекува и кога е обречена кауза. Не им се възхищавам на шведите - все едно на себе си да се въхищавам щото разсъждавам като тях Wink Според мен при нас българите има причина да не сме толкова поразени от болестта - дали е БЦЖ ваксина, дали гени, дали Господ ни пази, дали друго.... - но при тази липса на култура на пазене е учудващо, че що годе още държим фронта на фона на други държави.

# 9 325
  • Bulgaria
  • Мнения: 2 671
158 са новодиагностицираните с COVID-19 лица през последното денонощие. 3343 са направените PCR тестове през изминалите 24 часа.
Разпределението по области по настоящ адрес на лицата е, както следва: Благоевград - 5; Бургас - 4; Варна - 4; Велико Търново - 2; Кюстендил - 12; Монтана - 1; Пазарджик - 7; Перник - 2; Пловдив - 7; Разград - 2; Русе - 3; Сливен - 5; Смолян - 36; София област - 14; София град - 43; Стара Загора - 6; Шумен - 1; Ямбол - 4.

Случаите на коронавирусна инфекция, потвърдени у нас, към момента са 4989. От тях активни са 2083. Излекувани са вече 2676 лица, 94 от които са регистрирани през последното денонощие.

В лечебни заведения за болнична помощ се намират 435 пациенти, при които е доказан новият коронавирус. От тях 32-ма са настанени в интензивни структури.

Според Националната информационна система у нас медицинските служители с потвърден COVID-19, са 413. През последните 24 часа са регистрирани нови 9 случая. От тях 5 са установени при лекари, 2 - при медицински сестри, 1 - при санитар и 1 - при друг медицински персонал.

Починалите лица, при които е бил доказан новият коронавирус, са 230. Случаите от изминалото денонощие са 7. Починали са жена на 57 г. с диабет и сърдечно заболяване,
мъж на 78 г. със сърдечно, белодробно и неврологично заболяване,
мъж на 72 г. със сърдечно и белодробно заболяване,
мъж на 70 г. със сърдечно и бъбречно заболяване,
жена на 82 г. с диабет и сърдечно заболяване,
мъж на 74 г. със сърдечно и онкологично заболяване и
мъж на 53 г. със сърдечно заболяване.

https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/4989-sa-obsho-po … na-covid-19-u-na/

# 9 326
  • Мнения: 2 865
Ето например болния абитуриент е бил с температура и болки в гърлото, това според вас за хоспитализация ли е ?

Сигурно е за хоспитализация, след като от Бяла са го транспортирали с линейка до болницата в Русе.
https://www.rusemedia.com/19-годишен-абитуриент-от-бяла-е-настанен/

# 9 327
  • Мнения: 1 140
Хората се надяваха, че със затопляне на времето вируса ще изчезна, а то май по студено беше по-добре...
Истината, е че сигурно няма и 20% от хората, които спазват мерките, а не си носят маската на брадата, на ушите, като лигавник и т.н.
Вече започвам и да губя надежда, че нещата ще се оправят от самосебеси... С мерките могат единствено да се “забавят” - мина времето когато плъзването от Ухан можеше да бъде спряно...

# 9 328
  • Мнения: 5 535
Ето например болния абитуриент е бил с температура и болки в гърлото, това според вас за хоспитализация ли е ?

Сигурно е за хоспитализация, след като от Бяла са го транспортирали с линейка до болницата в Русе.
https://www.rusemedia.com/19-годишен-абитуриент-от-бяла-е-настанен/
И като му четете симптоми това си е за домашно лечение, нали се обръщахме към лекари, когато задухът се засилва....В София щяха да си го оставят на домашно лечение 100%

# 9 329
  • Мнения: 5 914
Skrekkelig,
Интересно ми стана твърдението ти, че Швеция е по-добре от Дания. По какъв показател? Данни, цифри някакви, линк?

Общи условия

Активация на акаунт