COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 4

  • 1 249 868
  • 29 195
  •   1
Отговори
# 11 670
  • Мнения: 5 979
Повечето хора не възприемат епидемията като нещо опасно и сериозно което може да ги засегне лично. Съответно и разсъждават в тази посока като всеки, който им потвърждава вътрешното убеждение е с уважавани и ценени мнения. Т.е. хората си мислят, че всичко им е ясно като са на върха на хранителната пирамида ... "да ама не" би казал другарят Бочаров, сега на върха на пирамидата седи един бацил.

# 11 671
  • Мнения: X
Може да се поучим от съседите. Не да канят Мангъровци по тв и да объркват стадото.
Освен това, след забрана за сърби, са започнали масово тестване на българите, влизащи през Кулата.

Гърция дава 20 млн. евро на отговорните медии, информирали за коронавируса
По време на пандемията от коронавирус страните-членки на Европейския съюз се сблъскаха с редица фалшиви новини, които имаха за цел да внушат недоверие в институциите на Съюза и неговия капацитет да се справи с коронакризата.

Също така се появиха много информации, които подлагаха на съмнение ограничителните мерки, смятани и до момента като най-ефективни срещу разпространението на опасния вирус.

 
https://www.monitor.bg/bg/a/view/gyrcija-dava-20-mln-evro-na-otg … ronavirusa-212472

# 11 672
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Аз пък от страната на родител разбирам лекарката защо се е разсърдила. Вторник и четвъртък се провеждат детските консултации (и не са по цял ден)  и винаги има изтипосан някой възрастен - "ама аз само да попитам!", "ама аз за бележка", "ама защо всички бебета ще минават пред мене!", "ама аз само да си покажа снимката". И аз треперя със здравото бебе отвън кой какви бацили носи, нали...Не е задължително детските консултации да се правят от педиатър. Пък и най-малкото има телефони.

Последна редакция: вт, 07 юли 2020, 14:45 от Козирогче

# 11 673
  • Мнения: 10 834
започна да влияе на отношенията между хората. Не знам дали на някой друг тук вече започва да му тежи това.

Още от началото на  ИП моята най-добра приятелка се отдръпна, защото не излизах. Аз излизах всъщност, около блока с детето, но не се виждах с други хора. Не се бя панирала, ама спазвах препоръките на щаба. Тя, пък, не се спря да „бръмчи” из града, по магазини, на гости на роднини, на приятели.. И все ми дуднеше защо не искам да се видим, даже беше сърдита леко, а то не беше лично към нея... Обаче хората сме егоисти, накои повече от другите. За 2 месеца един път не се обади да пита как сме... Когато се срещнахме ме пита малко подигравателно дали най-после съм излязла от дълбоката изолация... А аз дори не бях в дълбока изолзация... Но пък ми се изясни колко най-добри приятелки сме...

# 11 674
  • Мнения: 1 625
Козирогче, на нея ѝ казаха вчера да иде, когато е готова снимката. Поне тя така писа.
Разбираемо да се дразнят родителите, особено с малки деца, които са и за ваксини. Но в случая, Amy_nka е постъпила, както са ѝ казали. Т.е. вината е в ЛЛ, която не е преценила какъв ден е, когато е казала са мине със снимката.

Amy_nka, и вчера писах, не се шашкай от антибиотика толкова. Много редки са страничните ефекти, които влияят на сърцето. Споменават се, заради съчетанието с хлорокина. Не мисля, че има опасност да го пиеш. Хубаво си решила за кръвните изследвания да ги пуснеш, но останалите профилактични прегледи може да почакат, за да се намали комуникацията със други хора.
Успех.

# 11 675
  • Мнения: 10 614
Абе малко е гадничко това лекуване по телефона и по усет....Какво като има друг вирус, всеки трябва да може да се изследва. Съзнавам, че е скъпо, но пък ако си болен от Ковид, а мислиш, че не си ще изпозаразиш маса народ междувременно, че може и да се влошиш.

Смях с личните лекари! Отивам аз да я зарадвам, че нямам пневмония и тя като взе да ми се кара, как така съм отишла в поликлиниката, когато почвали детските консултации. Викам моля?! Следобяд, когато почвали детските консултации не бивало да има болни. Та, тя дори не е педиатър... Викам си wtf...?!
Имаш ли температура? Да, имам. Антибиотика пиеш ли го? Не, исках да изчакам снимката и тогава да го почвам, ако трябва. Как бе, момиче? Аз съм ти назначила антибиотик!! Записвам го тука, че съм ти назначила антибиотик. Гърлото те боли, няма да пиеш антибиотик...!? Твоя е отговорността. Не ме боли гърло. Само кашлям. Еми...! Антибиотик! Добре, не може ли да пуснем едни кръвни изследвания? Нали ми се полага веднъж в годината профилактично? Утре ще дойдеш, сутринта. Как може да идваш по обяд тука? Ми, сега ми дадоха снимката, имаше много хора... Нали казахте да дойда при вас, като си взема снимката?! Затваря вратата ядосана.

Значи, какво излиза, всички болни, независимо от какво да си стоят вкъщи, да не ходят на преглед. Субфебрилна температура = антибиотик по телефона! Няма преглед.
Е, няма... Утре си искам кръвните изследвания и профилактичните ще си направя...! Сорка, ама си плащам осигуровките чинно.
Много е драматично положението, но усещам зимата ще е още по.
Искам да попитам - тази снимка на дробовете по направление ли си е направихте (но без да се виждате с ЛЛ) или си я платихте? Защото да, повечето си плащаме осигуровки на реални суми, ама в моменти като при вас - плащаме сами, че ЛЛ не му е удобно да те приема с темп...
В крайна сметка какво показва рентгена?

С направление я направих. Направлението ми го донесе до вкъщи мед. сестрата й, която ми е съседка.

Рентгенът показва всичко ок с бели дробове:
Скрит текст:

# 11 676
  • Мнения: 2 243
Може да се поучим от съседите. Не да канят Мангъровци по тв.
Освен това, след забрана за сърби, са започнали масово тестване на българите, влизащи през Кулата.

Гърция дава 20 млн. евро на отговорните медии, информирали за коронавируса
По време на пандемията от коронавирус страните-членки на Европейския съюз се сблъскаха с редица фалшиви новини, които имаха за цел да внушат недоверие в институциите на Съюза и неговия капацитет да се справи с коронакризата.




Казвайки това, което в момента ще кажа не искам да поставям под въпрос дали ЕС може или не може да се справи, но не знам дали ви направи впечатление, че когато вируса удари Европа и се разбра, че нещата не отиват никак на добре, особено за Италия всяка държава от ЕС сякаш беше сама за себе си. Нямаше единна политика, нямаше съгласие между държавите за кои мерки да се спазват от страните членки и как да се наложат сред населението. Нямаше нищо. Едните ходеха по кафета, другите забраниха разходки в парка, трети още не вярваха че има вирус и ще се разболеят (Борис Дж. и Великобритания). Всичко беше много странно, но по медиите у нас колко платформа се даде кой ли не, включително и на образовани уж хора да сеят разделение.

# 11 677
  • Мнения: 2 243
Може да се поучим от съседите. Не да канят Мангъровци по тв.
Освен това, след забрана за сърби, са започнали масово тестване на българите, влизащи през Кулата.

Гърция дава 20 млн. евро на отговорните медии, информирали за коронавируса
По време на пандемията от коронавирус страните-членки на Европейския съюз се сблъскаха с редица фалшиви новини, които имаха за цел да внушат недоверие в институциите на Съюза и неговия капацитет да се справи с коронакризата.




Казвайки това, което в момента ще кажа не искам да поставям под въпрос дали ЕС може или не може да се справи, но не знам дали ви направи впечатление, че когато вируса удари Европа и се разбра, че нещата не отиват никак на добре, особено за Италия всяка държава от ЕС сякаш беше сама за себе си. Нямаше единна политика, нямаше съгласие между държавите за кои мерки да се спазват от страните членки и как да се наложат сред населението. Нямаше нищо. Едните ходеха по кафета, другите забраниха разходки в парка, трети още не вярваха че има вирус и ще се разболеят (Борис Дж. и Великобритания). Всичко беше много странно, но по медиите у нас колко платформа се даде кой ли не, включително и на образовани уж хора да сеят разделение. Продължавам да го забелязвам.

# 11 678
  • Мнения: 1 780
Да, отношенията станаха особени. Но като цяло и аз и моите познати проявяват разбиране.
Имам приятелка която не излизаше два месеца, само се чувахме, питах я да се видим, отказа не настоявам.
Други не се спират, но повечето ми познати са се ограничили в голяма степен.
Ходихме на кръчма по женски като отпуснаха нещата, казах им че ме е страх и ще реша в последния момент. Отидох никой не ми се разсърди за това.
На друго такова женско събиране не отидох бях точно след една медицинска интервенция и не ми беше ок да се виждам с хора и да контактувам в затворено помещение. Приятелите ме разбраха.
Но има които се обиждат, майка ми ги каниха на юбилей и отказаха, та май им се обидиха но мисля трябва да има повече толерантност.

# 11 679
  • Мнения: 2 243
започна да влияе на отношенията между хората. Не знам дали на някой друг тук вече започва да му тежи това.

Още от началото на  ИП моята най-добра приятелка се отдръпна, защото не излизах. Аз излизах всъщност, около блока с детето, но не се виждах с други хора. Не се бя панирала, ама спазвах препоръките на щаба. Тя, пък, не се спря да „бръмчи” из града, по магазини, на гости на роднини, на приятели.. И все ми дуднеше защо не искам да се видим, даже беше сърдита леко, а то не беше лично към нея... Обаче хората сме егоисти, накои повече от другите. За 2 месеца един път не се обади да пита как сме... Когато се срещнахме ме пита малко подигравателно дали най-после съм излязла от дълбоката изолация... А аз дори не бях в дълбока изолзация... Но пък ми се изясни колко най-добри приятелки сме...

Съжалявам да чуя за това. Yellow Heart Същата ситуация с приятели. Чувахме се по телефона, но постоянно имаше тънки изказвания с нотка на обвинение: "Само Вас ви няма навън" и тн. А дори не сме от тези, които супер много се изолират. Имаме и по-изолиращи се близки с деца и възрастни родители. Човек се радва, че изобщо е имал възможност да се прибере у дома и теппърва му предстои да се притеснява за работа, болести, бъдеще и тн., но защо не сме излизали. И други наши приятели не се събират дори и сега и ние гледаме да проявяваме разбиране, но не всички го правят и това доста тежи.  Sad  Съгласна съм напълно и с opelcorsa. Трябва да има толерантност. До голяма степен смятам, че управлящите ни и медиите имат пръст в това разделение, понеже те самите не проявяват поносимост към мнението на другия и не успяха да намерят обща позиция и да направят някакъв компромис, с което да се опитат да обединят населението. В чужбина не забелязвам подобно разделение или поне там където съм аз. Най-нормалното нещо е да носиш маска, да спазваш дистанция, да си миеш ръцете и да не се събираш в големи компании излишно. И хората не се сърдят на тези, които го правят.

Последна редакция: вт, 07 юли 2020, 18:46 от Lygia

# 11 680
  • Мнения: 10 834
Е, нали знаете „който е по-страхлив, носи маска”... А колко хора има, дето се влияят от мнението на околните. Сигурна съм, че има бая хора, дето се страхуват от вируса, но не слагат маски, защото да не ги помислят за страхливци. Елементарна психология на тълпата, без да съм психолог.

# 11 681
  • Мнения: 1 240
Кура булгара, доколкото прочетох личният лекар не може да ти назначи тест. Подава информация към РЗИ или те изпраща на пулмолог, който може да назначи PCR тест.
Добре, примерно ако се появим при личния лекар с температура 38 градуса, кихане, кашляне и т.н. симптоми на коронавирус, ЛЛ без да ни е направил тест за да види от какво сме болни, как ще ни лекува. Може да е корона, може да е всякакъв вирус. Той, без да ни е пратил на изследване, откъде ще знае от какво и как да ни лекува? Или ще действа на сляпо?
Приятелка, в рискова група, е получила направление от ЛЛ за ПСР тест преди около 2 седмици. Нямаше симптоми, ходи да си заверява протоколи за лекарства.

# 11 682
  • Мнения: 3 439
Има дни за детски консултации и за женски такива. Два дена (даже половинки) ли не може да се запомнят ? Всичко е направено така, че да нямат болни досег с деца. Може кабинетите да са на един етаж с личните педиатри. Драматично е само в нечии глави.
Знае ли се смъртните случаи от кои населени места са, има ли някъде такава информация, която да се изнася?

# 11 683
  • Мнения: 3 879
От кога ЛЛ имат право да дават направления за PCR?  Нали затова протестират ЛЛ и искат промени, от къде още преди 2 седмици ЛЛ е извадил направление за PCR

# 11 684
  • Мнения: X
Статия от Раф Циконе австралийски федерален сенатор за щата Виктория от партия "Лейбър".

"Ще бъдат необходими нови COVID-19 ограничения за анти-ваксърите.

За анти-ваксърите имам едно послание: нашата толерантност към вашето волево невежество е приключила. Не можем да си позволим, морално или икономически, да дадем основания на тези, които решат да не бъдат ваксинирани срещу COVID-19.

Нека бъда ясен. Не се застъпвам за това, че трябва да ваксинираме хората против тяхната воля. Това би било грешно. Трябва да гарантираме, че безопасността на нашата общност е приоритет номер едно. Това означава, че участието в ежедневието не може да изложи другите на риск. Ако не искате да бъдете ваксинирани срещу COVID-19, трябва да понесете последствията от това решение.

Като общност, ние трябва да помислим до каква степен позволяваме на организациите да предотвратят онези, които се противопоставят на ваксинацията срещу COVID-19, да влязат в техните помещения, да участват в техните дейности и при някои обстоятелства да търсят работа.

Ресторантите могат да получат правото да откажат влизане на тези, които не са ваксинирани срещу COVID-19. Бизнесите, особено тези, които участват в грижата или обслужването на уязвимите общности, могат да получат правото да отказват работа на лица без ваксинация срещу COVID-19. Организаторите на масови събирания могат да откажат продажбата на билети на тази основа.

Без съмнение ще има логистични проблеми за преодоляване. Въпреки това здравето и безопасността на нашето население трябва да бъдат основна грижа на всяко правителство, а инфраструктурата за прилагане на тези промени съществува.

Има такива, които по медицински причини не могат да получат ваксинации и с право биха получили освобождаване. Вече има правителствени насоки, които биха позволили това да се случи.

За останалите, които твърдят, че са съвестни противници, извиненията вече не се трупат. Залогът е твърде голям. Знам, че след като напиша това, моят кабинет ще бъде залят с кореспонденция от активисти, които са против ваксинация и които искат да бъдат изслушани. За тези от вас, които се свързват с мен, знайте това. Не се интересувам от алтернативните ви „факти“ или от вашите теории за конспирация.

Вашите възгледи са за щастие в малцинството и така ще бъдат третирани. Днес медийният пейзаж е такъв, че вероятно ще получите внимание за вашите лошо информирани коментари, но това не означава, че сте прави. Това просто означава, че сте били забелязани.

Истината е, че не живеем в сюжетната линия на филм. Това не е история, която просто може да бъде пренаписана, а ние няма да излезем само като изхарчиме 30 долара за билет за кино и пуканки.

Това е реалният свят с реални последици и повече от всякога не можем да си позволим да изложим животи на риск."

https://amp.theage.com.au/national/victoria/new-covid-19-restric … 00616-p55330.html

Общи условия

Активация на акаунт