Права на децата ни с ТЕЛК - 3

  • 47 633
  • 789
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 736
Благодаря. Подадох го при социалните на 16 септември,когато ми го връчиха от ТЕЛК-а

# 106
  • Мнения: 458
Това за детските не го знаех. Аз взимам детски надбавки, сега ако върнат телка на малчо назад, значи ли че ще си ги удържат?

# 107
  • Мнения: 12 087
Не, няма удържане на вече взети надбавки. Януари 2018 детето ми се яви на ТЕЛК и получи 50%. Върнаха една година назад (подадох януари 2017, но тогава специалистът поиска още една епикриза от Св. Никола и това отне доста време). Така за дата на инвалидизация ми взеха датата от 2017 година, когато се явихме за първи път. За тази една година ми изплатиха 50%, не са си удържали обаче детските, които бях получила междувременно.

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 458
Ако все още има неясноти, доста подробно са обяснени тук:

https://coronavirus.bg/bg/535

"Родителите на деца с увреждания ще продължат да получават месечни помощи по Закона за семейни помощи за деца до 28 февруари 2021 г. в случай, че ТЕЛК/НЕЛК решенията на децата им са изтекли в периода на извънредното положение и извънредната епидемична обстановка и те не са преосвидетелствани  към 30.11.2020 г."

# 109
  • Мнения: 4 736
И аз да поясня.Взех си решението от социалните.Сега ще ми изплатят на 50процента от теб слизането на Телка със задна дата.За този период си прихващат детските,които са ми давали за детето.

# 110
  • Пловдив
  • Мнения: 458
И аз да поясня.Взех си решението от социалните.Сега ще ми изплатят на 50процента от теб слизането на Телка със задна дата.За този период си прихващат детските,които са ми давали за детето.
И на нас решението беше за 1 г. назад, но не прихванаха детските, които плучих за таза година - само ги спряха от датата на решението.

# 111
  • Мнения: 6
Здравейте имам момченце със спина бифида на цялата лумбална част на гръбначният стъл,интересувам се дали има право на някакви проценти от телк

# 112
  • Мнения: 2 826
Имаше да,преди да влезе в сила новата Наредба за медицинска експертиза. Попитайте личния лекар или невролог за повече информация

# 113
  • Мнения: 164
Здравейте имам момченце със спина бифида на цялата лумбална част на гръбначният стъл,интересувам се дали има право на някакви проценти от телк
Моят съвет е задължително търсете 2-3 мнения - личните лекари често не знаят или така са инструктирани и дори казват ааа, за това няма да ти дадат ТЕЛК. Потърсете и в наредбата за медицинска експертиза диагнозата на детенцето - на 1ва страница има линк.

# 114
  • Някъде там
  • Мнения: 4 829
Здравейте, на дъщеря ми телка изтече на 01.10 .
Явихме се на нов телк .Процента е същия .
Въпроса ми е ще вземе ли детски този месец  след като телка и изтече на 01.10 ?
Благодаря предварително за отговора .

# 115
  • Мнения: 2 318
Здравейте, на дъщеря ми телка изтече на 01.10 .
Явихме се на нов телк .Процента е същия .
Въпроса ми е ще вземе ли детски този месец  след като телка и изтече на 01.10 ?
Благодаря предварително за отговора .
Щом е до 1.10 би трябвало да получите и за месец октомври сега през ноември.

# 116
  • Мнения: X
Здравейте!
ТЕЛК за детето ми изтича на 03.01.2021г. Очаквах, че ще получа писмо с дата на явяване, но не съм получила нищо засега.
1. Дали ще ми пратят писмо със сигурност?
2. Какво трябва да направя и какви документи да занеса в картотеката, ако не получа писмо? Може би нещо се попълва?
3. Закъсняла ли съм с някакви срокове?

В случай, че има значение - от гр. Бургас съм

# 117
  • Мнения: 2 318
Не изпращат писма. Подавате поне 2 месеца преди изтичане на сегашното решение. Документи - етапна епикриза и документи и епикризи от прегледи и хоспитализации. Ако те преценят ще искат отново още документи.

# 118
  • София
  • Мнения: 5 742
За децата не важи ли удължаването на ТЕЛК заради ИП?

# 119
  • Мнения: 2 318
За децата не важи ли удължаването на ТЕЛК заради ИП?
Важи. Но телковете работят и гледат по документи.

Общи условия

Активация на акаунт