Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... LV

  • 63 688
  • 748
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 2 184
Който се интересува от тв,кино и т.н ,чете и двете теми,те може спокойно да се обединят в една,вместо да се карате кой къде защо писал или не писал.аз нямам проблем с това,сега да се изкажа:
Препоръчвам сериала/понеже е тема за препоръки😂😂/ Blood,много добра семейна драма,в замунда я намерих.

# 301
  • Мнения: 195
Препоръчвам https://www.imdb.com/title/tt9725830/
Много ми хареса. Разказва се за трафика на жени в Нигерия...драма екшън... Вижте го в Netflix.

Откъде го изтегли? В Замунда не ми излиза като торент.
Гледах го в Netflix, рекламират го като един от най-гледаните в момента.

# 302
  • Мнения: 474
Който се интересува от тв,кино и т.н ,чете и двете теми,те може спокойно да се обединят в една,вместо да се карате кой къде защо писал или не писал.аз нямам проблем с това,сега да се изкажа:
Препоръчвам сериала/понеже е тема за препоръки😂😂/ Blood,много добра семейна драма,в замунда я намерих.

 Права си ,Калабрия Simple SmileКИното си е кино,дории сериал.... сКоро почнах да гледамИмперия със Стив Бушеми, потресавашщ ми е ... Няма такъв филм...

# 303
  • Мнения: 2 184
Аз го започнах “Империя” и го зарязах,не знам защо,но и “Престъпна империя” препоръчвам за ценителите на качествени сериали.

# 304
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 484
Какви месеци... Темата съществува от... ехеееййй... Когато аз я следях активно няколко години, сериали почти не са се обсъждали или и да са, е било толкова незабелижимо, че изобщо не съм го отчела и винаги съм била с нагласата, че това не е сериална тема, защото си има отделна такава.
Както и да е. В заглавието наистина не е уточнено, така че всеки може да обсъжда каквото си иска, което е гледал, харесал и иска да препоръча.
Мда, преди повече от десет години, когато започвах да пиша в този форум, първата ми публикация беше точно в тази тема Smirk ... тогава осемнадесета по ред. Тази е вече петдесет и пета като гледам.
За толкова години основният състав списващи се промени поне три пъти, оттам и стилът на темата премина през няколко турбуленции.
В онези времена имаше елитарно малцинство списващи и не толкова елитарно мнозинство и си дърпахме плитките за "статистите на Пазолини", после пишехме дъъъълги напоителни ревюта в три часа посред нощ (щото някой филм толкоз много ни е впечатлил), после веднъж в месеца своите "два цента" със списък от десетина заглавия и за всяко по три изречения... Сега гледам, повечето пишат от две думи до два реда...

Преди повече от десет години филми се гледаха основно от торенти. После се гледаха и онлайн. После започнаха да идват и по-рано в кината и по фестивали (има един цял отрязък от историята на темата, когато като препоръчаш някой филм, после десет пъти ти се налага да отговаряш, че  "не си го изтеглил/а", а си го гледала/а на кино и по торентите още е с лошо качество). Сега повечето гледат НВО Go и/или Netflix.

Що бе ,булки? сериал или филми е все едно... просто е красиво да има и сериали,освен филми Simple Smile
С това не съм съвсем съгласна. Снимането за голям и за малък екран има своите специфики и между двете не може да се постави абсолютно равенство, но...
Преди повече от десет години още не беше настъпил "златният век" на телевизионните сериали. Да се снимаш в телевизионен сериал се смяташе за работа второ качество и се приемаше само като първо стъпало към бъдеща филмова кариера.
Онлайн платформите едва прохождаха. Нямаше борба между киносалоните и тези платформи за кино разпространение. Не беше масово разпространена преходната форма "мини сериал".

П.П. Забравих и още една важна подробност -
Скрит текст:
стрийминг платформите като произведат сериал и качват наведнъж цял сезон. Ако имаш време, можеш за няколко часа да го изгледаш. 8-10 серии като чисто време са около 450-500-600 минути. Това е все едно да изгледаш наведнъж "Война и мир" на Бондарчук - четирите части са 400 минути. Или "Хан Аспарух" и "Цар Борис I" един след друг - единият от три части около 350 минути, а другият от две части около 250 минути.

Сега много неща не са същите като тогава.
Сега едни от най-големите филмови режисьори правят филми за стрийминг платформи.
Сега някои от големите филмови режисьори снимат телевизионни продукции.
Сега някои от големите актьори се снимат с охота в телевизионни продукции.
Вече не е не престижно, а даже напротив.
Нито киното е същото, нито телевизията...
Така че и писането за тях не е същото. И темите не са същите...


Но аз лично продължавам да приемам тази тема като "филмова", а другата като "сериална". Stuck Out Tongue Winking Eye Може би съм консерва, знам ли.


И за да не е тотален спам публикацията ми ще кажа, че и мен ме зарибиха от мобилния оператор с един месец безплатно HBO Go Flushed, та гледах няколко неща и едно от тях е Алис (2019) - именно заради похвала тук в темата. Приятно филмче. Повече не знам, какво да кажа, та да не настъпя по мазола противниците на ИК и ляволибералната политкоректност.
Гледах и Хубав ден в квартала (2019) - пропуснах го по време на последната надпревара за Оскари. Много харесвам Матю Рис и Том Ханкс много харесвам, но филмът за мен не е нещо особено. И номинацията... е пресилена за мен.
В близките дни смятам да изгледам няколко нови български филма, които са качили. Може и да напиша, ако ми харесат.

Последна редакция: вт, 13 окт 2020, 21:03 от мячик

# 305
  • Мнения: 2 031
Мячик, аз те помня отпреди десет години в темата, която на мен тогава ми беше любима и аз наравно се състезавах да вляза в духа на "елитарното" писане! Grin Revolving Hearts Много добро обобщение си направила на историята на темата!

И аз усещам промяна, защото вече не ми се пише почти за нито един филм. Нищо не ми харесва, нищо не ме впечатлява.
Но нека не спамя - последното, което пробвах да гледам е Love, Guaranteed https://www.imdb.com/title/tt11100856/. Нищо оригинално и интересно. Гледа ми се романтична комедия/драма и това обещаваше свеж поглед върху онлайн срещите. Споменах ли, че за мен Нетфликс е страшно прехвален?

А, да, сетих се, че харесах един филм, неочаквано за мен самата, защото не обичам disaster филми. Сигурно сте го обсъдили, "Гренландия: Последно убежище". https://www.imdb.com/title/tt7737786/?ref_=nv_sr_srsg_0 Хареса ми, разчувства ме на места, донесе ми нужните емоции. Иначе, нищо оригинално. Елитаризмът би го изхвърлил веднага. Laughing

P.S. Не помня как се правеше това с линковете.

Реших да си припомня и един филм, който съм гледала преди около 12 години. "Зелена карта" https://www.imdb.com/title/tt0099699/?ref_=nv_sr_srsg_0 с Жерар Депардийо и Анди Макдауъл. Бавничък е, определено се усеща изминалото време, но е много затрогващ. Историята е простичка и красива, а Депардийо е страхотен в ролята. Всъщност, и двамата са страхотни. Препоръчвам на романтично настроените. Вече ще пиша в темата каквото ми харесва, без значение дали е блокбъстър или артхаус. Че едно време наистина се стремях да пиша само за Ларс фон Триер и други такива, хаха. Интересно как се променят вкусовете на човек. Не, че сега не бих оценила арт филми, но холивудските също ми харесват и си имат своето място.

Още един си припомних също - "Първороден грях" https://www.imdb.com/title/tt0218922/?ref_=nv_sr_srsg_0 с Бандерас и Джоли. Ехе, тук какви дискусии сме водили за Джоли що за актриса е и колко е разкрасена или загрозена в "Подмяната". Хубави времена бяха. Аз съм от тези, които пишат чаршафи, затова, моля, за извинение, ако заемам много място, но обичам да говоря за кино, за актьори и актриси, абе, за всичко по темата. Този филм го гледах, като бях на 12-13 и бях шокирана и зашеметена от любовните сцени. Сега, с други очи... на места е нелеп, но все още красив заради костюмите, актьорите, и да, заради тези сцени. Не бих го отхвърлила, харесва ми все още. Интересно е, че когато си малък, забелязваш нещата, които те шокират и ги помниш за цял живот. А чак сега се замислих каква е всъщност историята и чак сега мога да съчувствам на "жертвата", без да се възхищавам чак толкова на героя, който постъпва зле.

Много дискусии се сещам от темата, ако има интерес, може пак да подновим някои от тях. Примерно, филмът Irreversible https://www.imdb.com/title/tt0290673/ беше обсъждан страшно много. Някои от жените го харесваха, въпреки че им действаше травмиращо. Не съм го докосвала от 2009 година. Може би трябва отново, но такъв филм освен шок и отвращение, какво друго може да предизвика? Лично за мен, май нищо освен това. Понякога шокиращото в един филм заблуждава, че филмът е много добър и различен. Аз не мисля така. Неслучайно има термин shock value.

Последна редакция: ср, 14 окт 2020, 13:08 от Джуд

# 306
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Джуд, Irreversible го бях гледала по препоръка в тази тема. Още не мога да си простя, че го направих......Иска ми се да не го бях гледала.....

# 307
  • София
  • Мнения: 746
Аз опитах да го гледам, не успях и не съжалявам. Не мисля, че съм загубила нещо от негледането му.
Не ме е грабвал филм доста отдавна, за съжалние..

# 308
  • Мнения: 2 001
"Любовникът"

https://www.imdb.com/title/tt0101316/?ref_=fn_al_tt_1

Сетих се за този филм, който е 18+, но според мен е направен с много вкус и чувство за естетика - прекрасна актьорска игра, уникални кадри от Индокитай (действието се развива 1929 г). Красив, драматичен, противоречив и оставащ в съзнанието, поне за мен е такъв...

# 309
  • В Космоса
  • Мнения: 9 875
Мячик, Джуд, благодаря ви, че ме върнахте за малко в онези моменти, в които с нетърпение отварях темата като видя нови мнения и с интерес започвах да ги чета, колкото по-дълги, с толкова по-голямо задоволство.

Отдавна не ме е впечатлявал и мен някой филм. Последно 'Tunnelen' ми хареса. През цялото време се чувствах толкова живо в трагедията, все едно, ей тук, на "Траянови врата" се случва всичко. И героите много ми допаднаха.  М/у другото точно на следващия ден бяха затрупани трима човека в тунела "Железница". Flushed

# 310
  • Мнения: 2 001
Сериали, не-сериали, не мога да не препоръчам този (от 6 серии само, по HBO GO) - за любителите на тежките, сурови, реалистични драми за нещата от живота - покъртителен е, удря право в сърцето:

I know this much is true

https://www.imdb.com/title/tt0425118/?ref_=nv_sr_srsg_0

# 311
  • Мнения: 4 872
Earthquake Bird - с Алисия Викандер. Интересна тема, мистична обстановка и чудесна Алисия Purple Heart

https://www.imdb.com/title/tt8386898/?ref_=nv_sr_srsg_2 - Instinct-  драма, трилър от Нидерландия. Филмът има извратени нотки и е  с нетипичен сюжет. Впечатлена съм от  главната актриса- Carice van Houten.

# 312
  • София-Младост
  • Мнения: 23 270
Впечатлена съм от  главната актриса- Carice van Houten.
Играеше Мелисандра в Игра на тронове. Там също направи добра роля. Не знаех, че е нидерланка.

И аз изгледах Алис (2019), наистина лек и приятен.

# 313
  • Мнения: 2 184
И аз не знаех,че е нидерландка,много я харесвам,ще се гледа👍🏻.

Последна редакция: чт, 15 окт 2020, 14:55 от Calabria

# 314
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587
Ех, Мяч, тия два цента кино и статистите на Пазолини  Simple Smile Хубави времена бяха...
Аз нямам против и сериали да обсъждаме, нямам време за други теми, а от тук само кино-темата ме вълнува сериозно.
Последно гледах Спотлайт, пропуснала го бях по надпреварите, ами не ми се гледа нищо след него... Жесток филм Sad
Иначе за нетфликс - прехвален, прехвален, ама сериалите ги събира на едно място и даже без субтитри, потънах в няколко такива, изгледах ги буквално на един дъх.
За съжаление сега в новите реалности почти не се снима или поне не нещо интересно и мащабно и повечето премиери са отложени Sad

Общи условия

Активация на акаунт