Паническо разстройство - тема 44

  • 26 747
  • 735
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 770
Аз днес не съм нещо хич ок. Паника и страх, кръвно 140/90,пулс 100. Ръката ми е като омаляла, гади ми се. Знаете предполагам за какво си мисля, че ще направя инфаркт...  Изобщо ми е зле днес доста, не знам от какво е.
Пълнолуние е, какво очакваш? Инфаркт е така няма как да дойде, не е толкова прост механизма, а и кръвното не е високо. А и ти да не мислиш, че ще те чака 3 часа? Идва, удря и заминава.

Опел, добре си решила, водката е добро решение, уискито и то. Хапчетата конкретно АД са много противоречиво решение според мен. Виж, бензо и подобните му ги одобрявам, макар и да са много опасни. Помисли все пак за силно аеробна дейност 21 дена поне 30 минути на ден, да видиш как ще си след това.

Moon, то ако толкова лесно приключваше, щеше да цари щастие и безгранична групова любов по света. Но уви... Пулса ти е прекалено висок, равномерен ли е? При такава криза имаш ли някакъв апарат, който да засича евентуална атриална фибрилация или нещо такова? Това че си на 25 тук вече не е от значение. Ако обаче тоя пулс е ОК и равномерен, иди и виж как да го свалиш около 90-100 поне. Моя днес примерно средно е 61.

# 676
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Георги, знаеш, че в криза не мислиш особено правилно, обземе ли те страха, ходи се самоубеждавай, че вс е наред и ще отмине...

# 677
  • Цюрих
  • Мнения: 415
Moon,аз снощи също не спах,не бях се замисляла,че може да е от луната.Но щом си с анемия,пий си желязото,там каквото са ти изписали и поне 80%-90% от симптомите ще изчезнат.
Моята анемия вече се оправя изглежда, защото нямам световъртеж. И тревожност непрекъсната нямам, даже до снощи си спях без билкови чайове и бонбонки. Нямам вече и ПА на сън от два дни.Само малко ми се ревеше тези дни,но е по-скоро хормонално, мисля, заради месечното неразположение.
Георги,аз нямам вече такива силно изразени симптоми.Какво е БАР?И депресия нямам,имам си настроение.Трябва ли да пия тоя Кветиапин?Бяха ми го изписали за сън,но ми казаха,че може силно да ме боли глава и да ми пада кръвното,а моето без лекарства е 100/70.Само това въздишане и прозяване ме дразни, чувствам че не ми стига въздух сякаш.Разбира се е по-малко от преди, отчитам,че се появи по време на цикъл и заради случката с детето в басейна,преди 3-4 дни.
Възможно ли е да отшуми без медикаменти напълно? Чудех се дали този Кветиапин ще повлияе на тези прозявки...Не е ли по-добре Лексотан?
Просто четох,че е по-скоро за такива симптоми.
Дали в случая, когато мога,да изчакам да си отшуми без лекарства или пак да търся някой психиатър?
Опелче,всички сме с проблеми.И понеже лекарите могат много да те объркат, тук си споделяме разни терапии,знаеш.Това,че ти минава от билки е много хубаво!И аз ги предпочитам.Пиши ми на лични,ще ти изпратя един чай с валериана и лавандула, много е хубав за сън.Пиеш едно чайче и за 30мин си заспала.Подарък!

# 678
  • Мнения: 4 406
Абе то какво ли не се изреди, снощи видях, че е пълнолуние.
Но на мен четвърта седмица ми е зле.
Маам бензото!

Опелче, трудно се понася, ти да си търпиш и оправяш проблемите. Да четеш на другите проблемите и на тях да се опитваш да дадеш съвет.
Все пак всеки си избира лечението!
Успех с хомеопатията!

Нежи, къде тръгвате към инсулти!
Пък една проста шарка измислете! Апокалиптични нагласи сега, я по-елементарно!

Преди две седмици, седя и осъзнавам, че с тази симптоми, които имам, не са само бъбреци, а и ковид. Паника няма за къде и кога. Стиснах зъби, казах си, Танче имаш силен организъм, ще се справиш бързо!

# 679
  • Мнения: 2 770
Moon,аз снощи също не спах,не бях се замисляла,че може да е от луната.Но щом си с анемия,пий си желязото,там каквото са ти изписали и поне 80%-90% от симптомите ще изчезнат.
Моята анемия вече се оправя изглежда, защото нямам световъртеж. И тревожност непрекъсната нямам, даже до снощи си спях без билкови чайове и бонбонки. Нямам вече и ПА на сън от два дни.Само малко ми се ревеше тези дни,но е по-скоро хормонално, мисля, заради месечното неразположение.
Георги,аз нямам вече такива силно изразени симптоми.Какво е БАР?И депресия нямам,имам си настроение.Трябва ли да пия тоя Кветиапин?Бяха ми го изписали за сън,но ми казаха,че може силно да ме боли глава и да ми пада кръвното,а моето без лекарства е 100/70.Само това въздишане и прозяване ме дразни, чувствам че не ми стига въздух сякаш.Разбира се е по-малко от преди, отчитам,че се появи по време на цикъл и заради случката с детето в басейна,преди 3-4 дни.
Възможно ли е да отшуми без медикаменти напълно? Чудех се дали този Кветиапин ще повлияе на тези прозявки...Не е ли по-добре Лексотан?
Просто четох,че е по-скоро за такива симптоми.
Дали в случая, когато мога,да изчакам да си отшуми без лекарства или пак да търся някой психиатър?
Опелче,всички сме с проблеми.И понеже лекарите могат много да те объркат, тук си споделяме разни терапии,знаеш.Това,че ти минава от билки е много хубаво!И аз ги предпочитам.Пиши ми на лични,ще ти изпратя един чай с валериана и лавандула, много е хубав за сън.Пиеш едно чайче и за 30мин си заспала.Подарък!
БАР е биполярно афективно разстройство. С други думи да се мяткаш от черния на малкия японски Simple Smile А ти не беше ли с огромния страх от самолета? В смисъл, че кветиапин е абсолютно нужно в този случай!

# 680
  • Мнения: 247
Какво мислите за комбинацията от ксанакс и ципралекс? След колко време да очаквам подобрение? С депресия, свръхтревожност и натрапливи мисли съм.

# 681
  • Мнения: 4 406
Какво мислите за комбинацията от ксанакс...
Ципралекса трябва да го почнеш с някакво бензо, и ксанакс става, но по схема от лекар!
До три седмици ще отшумят страничните ефекти на АД. Пълно действие след около два месеца за депресията и тревожността. За ОКР битката е голяма, дълга...

# 682
  • Мнения: 247
Какво мислите за комбинацията от ксанакс...
Ципралекса трябва да го почнеш с някакво бензо, и ксанакс става, но по схема от лекар!
До три седмици ще отшумят страничните ефекти на АД. Пълно действие след около два месеца за депресията и тревожността. За ОКР битката е голяма, дълга...
Благодаря, ходих на психиатър и по схема  ги пия сега. Но понеже ми е много тежко се чудя дали ще има някакво подобрение в рамките на 2-3 седмици, поне минимално.

# 683
  • Мнения: 2 770
Какво мислите за комбинацията от ксанакс...
Ципралекса трябва да го почнеш с някакво бензо, и ксанакс става, но по схема от лекар!
До три седмици ще отшумят страничните ефекти на АД. Пълно действие след около два месеца за депресията и тревожността. За ОКР битката е голяма, дълга...
Благодаря, ходих на психиатър и по схема  ги пия сега. Но понеже ми е много тежко се чудя дали ще има някакво подобрение в рамките на 2-3 седмици, поне минимално.
Не, няма да има подобрение. От ксанакса ще си спокойна просто. Очаквай да се разгърне след поне 4 седмици. ОКР не се лекува с хапчета а с когнитивна терапия.

# 684
  • Цюрих
  • Мнения: 415
Аз съм със страха от самолета,но преди да отключа кризата от кортизона си летях.Даже до Ванкувър ходих и се върнах, с прекачване, 24ч. в небето.
В последните три месеца изтрещях със всички страхове.Страх ме беше да излизам.Сега лека полека се оправям.Вече мога да излизам навън, разхождам се, престраших се.Не знам какво беше това чудо,но се надявам да се оправя и без лекарства.Връщам се полека към нормалния ритъм.Но определено нямам шизофрения нито БАР.Какво да ми лекува тоя Кветиапин и нещо по-леко за сън няма ли?Не ща да се пристрастявам.Страховете все някога ще ги преборя.Единствено проблемно ми е безсънието и прозявките.

# 685
  • Мнения: 2 770
Аз съм със страха от самолета,но преди да отключа кризата от кортизона си летях.Даже до Ванкувър ходих и се върнах, с прекачване, 24ч. в небето.
В последните три месеца изтрещях със всички страхове.Страх ме беше да излизам.Сега лека полека се оправям.Вече мога да излизам навън, разхождам се, престраших се.Не знам какво беше това чудо,но се надявам да се оправя и без лекарства.Връщам се полека към нормалния ритъм.Но определено нямам шизофрения нито БАР.Какво да ми лекува тоя Кветиапин и нещо по-леко за сън няма ли?Не ща да се пристрастявам.Страховете все някога ще ги преборя.Единствено проблемно ми е безсънието и прозявките.
Ами ОК, не пий нищо тогава. Щом не усещаш, че е нужно, няма смисъл. Но имай предвид, че хората често търсят причина и рационализират, едва ли е кортизона причината. И друг път в живота може да се наложи пак. И не забравяй, че състоянието ГТР е епизодична простотия, и то в стил дързост и красота - много серии с много простотия.

# 686
  • Цюрих
  • Мнения: 415
Георги, хем ме разсмя,хем ме отчая с това "Дързост и красота"! Кажи ми моля ти се, какво да правя с тези прозявки.Ше изчезнат ли? Вече три месеца се влача с това трудно дишане.Правиха ми рентген, изследвания за емболия,всичко е ок Казаха,че е механизъм.Как да го изключа тоя механизъм,че много ме дразни?Мислиш ли,че може да е заради анемията?Да не е тревожен симптом,а недостиг на кислород в кръвта, заради липсата на желязо?

# 687
  • Мнения: 1 980
Шоколад, аз също имах чести прозявки, също и от време навреме нещо като въздишки-съвсем спонтанно. Изчезнахнаха когато и изчезна тая тревожност, постоянно бях на педал, само леко да се нервирам и ми хвръкваше пулса... После дойдоха и паник атаките...И понеже никой лекар не предположи, че става въпрос за ПА, започна одисея от обикаляне по лекари и безкрайни изследвания. Бях убедена, че имам нещо на физическо ниво и на лекарите им убягва... Аз все пак имам и проблем със щитовидната и ендото ми обясни, че често има такива състояния... И така започнах да пия Инозитол - 3 месеца.. И не можах да повярвам на ефекта

# 688
  • Мнения: 2 770
Шоколад, аз също имах чести прозявки, също и от време навреме нещо като въздишки-съвсем спонтанно. Изчезнахнаха когато и изчезна тая тревожност, постоянно бях на педал, само леко да се нервирам и ми хвръкваше пулса... После дойдоха и паник атаките...И понеже никой лекар не предположи, че става въпрос за ПА, започна одисея от обикаляне по лекари и безкрайни изследвания. Бях убедена, че имам нещо на физическо ниво и на лекарите им убягва... Аз все пак имам и проблем със щитовидната и ендото ми обясни, че често има такива състояния... И така започнах да пия Инозитол - 3 месеца.. И не можах да повярвам на ефекта
Да, инозитол наистина е добро решение. Прозявките са защитен механизъм на мозъка от това да се изключи. Принципно има едно проучване, че по този начин се лекува, а нощем влиза в много REM фаза. Сънуваш ли често и спомняш ли си сънищата ярко? Друго, което може да ти свърши работа е Лирика (прегабалин) , но незнам дали може да си го купиш там свободно. Иначе дозата му е 75мг х 2 пъти на ден сутрин и вечер. Като вече усетиш че не работи се вдига на 225, като вечерната е 150. В общи линии в Европа лекуват с тази доза , но има в Англия до 600 на ден. Тогава наистина нямаш паники и каквото и да е, но си емоционално празен.

# 689
  • Цюрих
  • Мнения: 415
Сънувам често.Сънищата са ми ярки и цветни.Рядко сънувам кошмари.Обикновено нищо особено не преживявам на сън.
Наистина се чувствам емоционално празна в момента,сякаш изведнъж загубих смисъл от всичко.Но това състояние не обсебва цялото ми време.
Понякога си мисля,че не мога да спя добре.Преди заспиване се стряскам, мърдам си краката непрекъснато, все едно коляното ми иска да се сгъне наобратно. Понякога подскачам с цяло тяло, неволно.
Хормоните са ми в норма, щитовидните.Ехография правих преди 3г и беше ок.Тук е много скъпо за още изследвания.Иначе от 3г обикалях по лекари,но освен анемия,нищо ми няма.И това,че вероятно е ТР, което съм развила не знам си как.
Ще попитам в аптеката за Лирика,но вероятно ще е необходима рецепта.

Общи условия

Активация на акаунт