Паническо разстройство - тема 44

  • 26 816
  • 735
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 236
Елдорадо, готови ли са ти изследванията на надбъбречната жлеза? Аз все си мисля да нямам тумор там, защото много ме напъва в кръста, в стомаха, едно напрежение, което понякога и с бензо не минава. Тревожността ми е на макс, всеки ден пия бензо и хедонин, иначе чак се сковавам.
 Георги, какво е твоето мнение? Има ли друг със силно сковаване като симптом?

# 76
  • Мнения: 4 406
Елдорадо, ще ти пратя ЛС.  От човек.
Много са поскъпнали, 50 лв. кутията!
Още съм и на малко ривотрил, не из цяло на ксанак!

# 77
  • Мнения: 2 770
Елдорадо, готови ли са ти изследванията на надбъбречната жлеза? Аз все си мисля да нямам тумор там, защото много ме напъва в кръста, в стомаха, едно напрежение, което понякога и с бензо не минава. Тревожността ми е на макс, всеки ден пия бензо и хедонин, иначе чак се сковавам.
 Георги, какво е твоето мнение? Има ли друг със силно сковаване като симптом?
Виж сега, феохромацитом основно се познава по високото кръвно. И като казвам високо, наистина имам предвид високо - 200+/140+ и не се повлиява от никакви медикаменти, освен алфа блокери. Отделно на това има и други симптоми като гадене, повръщане, атриална фибрилация и т.н. НО БОЛКА НЯМА!!! Лесно се установява - ехография и 24ч катехоламини. Много е рядко, за да го мислиш. По вероятно е да хванеш сифилис от басейна, отколкото надбъбречен тумор. Според мен е адреналинова реакция твоето.

# 78
  • Мнения: 22
Здравейте, много моля за помощ, страдам от много тежка форма на еметофобия(страх от повръщане), която вече ми пречи да се храня и живея нормално, всеки ден паник атаки по няколко пъти л, да не съм настинала да ми стане лошо, това, което съм изяла да не е развалено да не ми стане лошо... много моля, ако има някой като мен, да даде съвет, в чудо съм се видяла. На всичко отгоре си докарах гастрит, който още повече украсява картинката

# 79
  • Мнения: 2 770
Здравейте, много моля за помощ, страдам от много тежка форма на еметофобия(страх от повръщане), която вече ми пречи да се храня и живея нормално, всеки ден паник атаки по няколко пъти л, да не съм настинала да ми стане лошо, това, което съм изяла да не е развалено да не ми стане лошо... много моля, ако има някой като мен, да даде съвет, в чудо съм се видяла. На всичко отгоре си докарах гастрит, който още повече украсява картинката
Здравей, не е само тази фобия, усещам и други фобии. Лошото е, че не е сигурно дали не е психоза вече. Така, какъв е реда - отиваш да си направиш изследвания, прегледи за физически проблеми да се елиминират и след това психиатър. С подходящо лечение с комбинирано АД с Антипсихотик, и терапия при психолог ще преодолееш това за около 8-12 месеца. Действай сега, за да не стане късно после!

# 80
  • Мнения: 22
Здравейте, много моля за помощ, страдам от много тежка форма на еметофобия(страх от повръщане), която вече ми пречи да се храня и живея нормално, всеки ден паник атаки по няколко пъти л, да не съм настинала да ми стане лошо, това, което съм изяла да не е развалено да не ми стане лошо... много моля, ако има някой като мен, да даде съвет, в чудо съм се видяла. На всичко отгоре си докарах гастрит, който още повече украсява картинката
Здравей, не е само тази фобия, усещам и други фобии. Лошото е, че не е сигурно дали не е психоза вече. Така, какъв е реда - отиваш да си направиш изследвания, прегледи за физически проблеми да се елиминират и след това психиатър. С подходящо лечение с комбинирано АД с Антипсихотик, и терапия при психолог ще преодолееш това за около 8-12 месеца. Действай сега, за да не стане късно после!
Обиколила съм много лекари, физически всичко е наред, ехограф на всички органи, ПКК, СУЕ, СРП, биохимия. Няма възпалителни процеси, всичко е наред, въпросът е, че вече съм на етап, в който не пия даже аналгин, защото маже да предизвика гадене

# 81
  • Мнения: 1 780
Elinor аз имах жестоки болки даже припаднах два пъти, първата версия бе полипа, после бъбреци, но имам и от раждането хемороиди. По мои наблюдения, ще видим де, болката е на хранителна почва. Сега като спрях да ям от страха покрай операцията и след нея нямам грам болки. Мисля ми вреди много сладкото и също така кафе пикантно и бобови храни, тестени неща също. Сега опитвам да започна да ям като наблягам на млечни продукти, там пък имам алергия и на готвено вкъщи, както и повече плодове сега поне има. Тъй като съм с ендометриоза това хранене е важно и за нея.

# 82
  • Мнения: 2 770
Здравейте, много моля за помощ, страдам от много тежка форма на еметофобия(страх от повръщане), която вече ми пречи да се храня и живея нормално, всеки ден паник атаки по няколко пъти л, да не съм настинала да ми стане лошо, това, което съм изяла да не е развалено да не ми стане лошо... много моля, ако има някой като мен, да даде съвет, в чудо съм се видяла. На всичко отгоре си докарах гастрит, който още повече украсява картинката
Здравей, не е само тази фобия, усещам и други фобии. Лошото е, че не е сигурно дали не е психоза вече. Така, какъв е реда - отиваш да си направиш изследвания, прегледи за физически проблеми да се елиминират и след това психиатър. С подходящо лечение с комбинирано АД с Антипсихотик, и терапия при психолог ще преодолееш това за около 8-12 месеца. Действай сега, за да не стане късно после!
Обиколила съм много лекари, физически всичко е наред, ехограф на всички органи, ПКК, СУЕ, СРП, биохимия. Няма възпалителни процеси, всичко е наред, въпросът е, че вече съм на етап, в който не пия даже аналгин, защото маже да предизвика гадене
В такъв случай е време за психиатър, щом физически проблем няма. Ако имаш някакво притеснение, по-добре го преодолей, защото това също са лекари. Според мен проблема е решим за 8-12 месеца!

# 83
  • Цюрих
  • Мнения: 415
Здравейте!Някой беше писал питанка за Магнезия.
Магнезият отпуска гръдните мускули,влияе също и на сърцето.Предотвратява появата на крампи в мускулите на краката, ръцете и има силно успокояващо действие.Намалява кръвното налягане слабо,но тези,които са с ниско кръвно като мен, трябва да внимават.
Допустима дневна доза максимум е от 250-400мг.Най-добре се усвоява като магнезиев цитират.Аз пия разтвор на Биолектра и ми влияе много добре, особено преди сън.Заспиваш до 30мин.
Иначе от всички други таблетки ми се гади и повръща.Той дразни стомаха.Много е важно, особено когато приемате други добавки с желязо или лекарства,да има интервал от 2часа.Защото понякога пречи на усвояването им.

При мен пулсът се забавя леко от магнезий.Забавяне на пулса се получава и от всички седативи,мисля.

Имам и въпрос към вас-още ме тормози прозяването.
И непрестанно трябва да си поемам въздух,да вдишам,сякаш не ми стига въздух.Така вече 2 месеца.
В Швейцария съм,а тук не изписват лекарства почти и изобщо за лекарите им тук нямам думи!
Ходих на психиатър,но освен че ми взе парите за "здрасти", нищо не ми помогна.
Имам само диазепам и разни билкови с валериана.Как се пие този диазепам,би ли могъл да спре тези досадни прозявки?
Не спя много добре,усещам тревожност през деня чат чат,въпреки че е слаба.Паник -атаки почти нямам тези дни,освен че се будя понякога със стрес.
Преди два месеца ми дръннаха по погрешка кортизон за астма,която нямам,не можаха да я  различат от нервен пристъп,който се отключи като страничен ефект от лекарствата и сега трябва сама да се оправям.
И освен,че чакам да ми мине,се чудя какво да пия или да не пия? Съвет? Много ще съм благодарна за подкрепата ви!

# 84
  • Мнения: 1 780
Carrot cake  и аз тези дни бях почнала да се прозявам и се сетих за теб. Туй да ни е кусурът. Диазепам не пия но май може едно вечер да вземаш нека който пие да каже все пак. Май може и едно сутрин, бяха ми изписвали преди много години. Магнезият май доста помага все се каня но аз пия с б комплекс витамини и като свършат ще си взема само магнезий. Какво те напряга? Знаеш ли? Можеш ли да го намалиш или премахнеш? Може да имаш и депресии че си далече, аз имах такива отдавна бяха ужасни и мисля ми отключиха всичко това. И носталгия и плач и всичко, много неприятно.
Това че психиатърът не ти е дал нищо, аз го виждам като добро решение, иначе какво пиеш само хапове и си като парцал, не живееш а вегетираш, по-добре да ме трекат нерви, да рева и да треперя, но да съм си аз, а не някакъв неадекватен индивид, от 1/2 есцитил дори бях като парцал, едва ходех едва мислех и само спях. Не знам виждам че помагат но на мен ми беше като някакъв постоянен сън и полу адекватност.  Явно е много индивидуално. Определено който се справя без лекарства си е герой и мисля продължава по-силен напред. Е аз не съм пия клонарекс.

# 85
  • София
  • Мнения: 3 050
Леле аз от магнезия пия по 2 от 500мг., да го намаля ли? От Б комплекса по 2 на ден, от Б12 по 2 от 1000мг. И хубавият български пробиотик Провиотик - това за разстройството. И по 2 по 1/2 Ксанакс, известно време пиех по 1 половинка, но сега съм на две и се чудя дали да не пия цяло. Иначе оказа се, че при едно от всичките ми тичания по спешни каби ети са ми пускали CPK - общото е било завишено, от горна граница 192, моето е било 204, но пък MB, заедно с тропонин ми е било в норма. В сряда съм на ЯМР на глава, тогава ще си взема и епикризата от ендокринологията. Георги, според теб да пускам ли пак CPK и тропонин, мислех си и за д димер?

# 86
  • sofiq
  • Мнения: 86
Георги, може ли съвет какви изследвания е хубаво да си пусна освен стандартните, ПКК, хормони, желязо, феритин какви изследвания мога да си пусна за сърцето?

# 87
  • Мнения: 2 770
Леле аз от магнезия пия по 2 от 500мг., да го намаля ли? От Б комплекса по 2 на ден, от Б12 по 2 от 1000мг. И хубавият български пробиотик Провиотик - това за разстройството. И по 2 по 1/2 Ксанакс, известно време пиех по 1 половинка, но сега съм на две и се чудя дали да не пия цяло. Иначе оказа се, че при едно от всичките ми тичания по спешни каби ети са ми пускали CPK - общото е било завишено, от горна граница 192, моето е било 204, но пък MB, заедно с тропонин ми е било в норма. В сряда съм на ЯМР на глава, тогава ще си взема и епикризата от ендокринологията. Георги, според теб да пускам ли пак CPK и тропонин, мислех си и за д димер?
Пусни ги. Това общото завишение не значи нищо. Виж специфичните, там нещата са важни. И някой обясни ли защо СРК е завишено?

# 88
  • София
  • Мнения: 3 050
Този от спешното каза, че били нормални
Аз днес се сетих, че имах някакви изследвания.

# 89
  • Мнения: 1 236
Елдорадо, готови ли са ти изследванията на надбъбречната жлеза? Аз все си мисля да нямам тумор там, защото много ме напъва в кръста, в стомаха, едно напрежение, което понякога и с бензо не минава. Тревожността ми е на макс, всеки ден пия бензо и хедонин, иначе чак се сковавам.
 Георги, какво е твоето мнение? Има ли друг със силно сковаване като симптом?
Виж сега, феохромацитом основно се познава по високото кръвно. И като казвам високо, наистина имам предвид високо - 200+/140+ и не се повлиява от никакви медикаменти, освен алфа блокери. Отделно на това има и други симптоми като гадене, повръщане, атриална фибрилация и т.н. НО БОЛКА НЯМА!!! Лесно се установява - ехография и 24ч катехоламини. Много е рядко, за да го мислиш. По вероятно е да хванеш сифилис от басейна, отколкото надбъбречен тумор. Според мен е адреналинова реакция твоето.
Георги, благодаря! Аз нямам болки, само напрежение в бъбреците, но и такова кръвно нямам. Вдигах го до 180/120, но пия лекарства и бетаблокер и сега ми е нормално. Значи да си избия от главата тоя тумор Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт