На море в Турция - тема 68

  • 78 491
  • 899
  •   1
Отговори
# 870
  • Мнения: 419
Преди малко и Аз го чух по новините, но  не казаха много. Е, супер Blush. Дано се задържи повече време. GrinningПък ние ще се пробваме през Ноември за Инстамбул.

# 871
  • Русе
  • Мнения: 7 074
Според БТВ - Карантината ОТПАДНА!
Не е само според БТв. Има издадена Заповед на МЗ.

# 872
  • София
  • Мнения: 254
А сега де....настава чуденка голяма...ние отказахме в петък почивка от 23.09.най-вече заради тестовете,не толкова заради променен полет в петък.Ако се обадя на Албена Холидейс дали ще има места....оф,много гадно това-ту имаш нагласата за почивка,ту се отменя,после пак шанс.....

# 873
  • Мнения: 103
Според БТВ - Карантината ОТПАДНА!
Не е само според БТв. Има издадена Заповед на МЗ.

Четох я, но първо научих от БТВ - новините

# 874
  • Мнения: 687
Радвам се за всички, които ще пътуват. Аз не съм сред тях. Имам време до доплащането, но вече резервирах за България и капарирах.
Както писах и преди, при мен проблема е работодателя, който ми иска тест и карантина.
Шантава работа. Толкова месеци чакане и надежди, корони-морони, ще ходя, няма да ходя. Направо ми беше писнало.
Пожелавам слънчеви почивки на всички! Blush

# 875
  • Мнения: 360
А може ли да кажете дали без паспорт може да се мине границата с Турция? (Само с валидна лична карта)

# 876
  • Пловдив
  • Мнения: 2 032
Само с паспорт.Карта не може.

# 877
  • Sofia
  • Мнения: 3 839
А може ли да кажете дали без паспорт може да се мине границата с Турция? (Само с валидна лична карта)
Не, Турция е 3-та страна и трябва международен паспорт.
Приятни и спокойни почивки на всички. 😊
Може ли някой да пусне нова тема?

# 878
  • Мнения: 1 652
Понеже в края на септември смятаме да ходим в Калкан и Олюдениз, а днес се опитах да запазя трансфер през holidaytaxis, сайтът ми отказа четири различни карти (виза, мастъркард, дебит/кредитна от уникредит, алианц и т.н.) - някой има ли идеи защо се получава така? Не ми е за пръв път да запазвам с тях. Щеше ми се да е през тях, че и без това ми е 45 евро трансфера на посока най-ниската цена Даламан-Калкан.

И до потребителката DU - да си премахне забраната за получаване на съобщения и да ми пише, ако иска да си получи отговора за Фетие. Simple Smile

# 879
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
А може ли да кажете дали без паспорт може да се мине границата с Турция? (Само с валидна лична карта)

в Турция само с паспорт твърдо!

  Личната карта е за   ЕС - Шенген и  Сърбия от тази година.


Розова маслинка  - внимавай с твоя период края на септември - защото заповедта на министъра е без пср и без карантина от 1 ДО 30 септември за Турция!

# 880
  • Мнения: 1 652
На 29-ти през нощта ни е връщането по принцип, но то нищо не се знае. Днес една заповед, утре – друга. Поне някаква светлинка се появи.

# 881
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Е няма ги вече бързо променящите се заповеди - вече са твърдо за по 30 дни.
 - на 1 октомври  или ще удължи срока или ще върне пср.

# 882
  • Мнения: 147
Понеже в края на септември смятаме да ходим в Калкан и Олюдениз, а днес се опитах да запазя трансфер през holidaytaxis, сайтът ми отказа четири различни карти (виза, мастъркард, дебит/кредитна от уникредит, алианц и т.н.) - някой има ли идеи защо се получава така? Не ми е за пръв път да запазвам с тях. Щеше ми се да е през тях, че и без това ми е 45 евро трансфера на посока най-ниската цена Даламан-Калкан.

И до потребителката DU - да си премахне забраната за получаване на съобщения и да ми пише, ако иска да си получи отговора за Фетие. Simple Smile

Здравейте. Във връзка с отказа за плащането с карта. Ние бяхме в Истанбул от 9.08 до 21.08. Мислихме да плащаме основно с карта както предишните години. Седнахме в едно заведение, в което много пъти сме били и сме плащали с карта. Изненадата ни беше гояма, когато отказаха да им платим по този начин. Искаха само лири в брой. През престоя забелязахме, че на места вече не се плаща с карта както преди. Може би заради това не ти приемат картите. Дано да съм била полезна.

# 883
  • Мнения: 1 652
Благодаря за инфото за Истанбул, Alexandra_19, но holidaytaxis е британски сайт май и ако не платя с карта, просто няма с какво да платя (преди можеше с пейпал, вече не). Просто се чудя защо ми отхвърли четири различни карти, издадени в Бг.

# 884
  • Мнения: 1 231
Благодаря за инфото за Истанбул, Alexandra_19, но holidaytaxis е британски сайт май и ако не платя с карта, просто няма с какво да платя (преди можеше с пейпал, вече не). Просто се чудя защо ми отхвърли четири различни карти, издадени в Бг.
Пробвай с Pay pal.

Общи условия

Активация на акаунт