Пубертетът при момчетата - тема 8

  • 35 215
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 674
При нас пък започнаха провеждане на консултации, в у-ще. Решавали някакви задачи.
Директорката е задължила учителите да ги проведат.

# 16
  • Мнения: 15 034
Според мен явно и директорите, и учителите вече са прегрели /също, като нас/ и започват да правят глупост след глупост. Нашата по БЕЛ им даде 3 теста за оценки, които бяха изключително тежки и в крайна сметка написа само една оценка - другите каза, че нямало да ги оценява. А бяха и за време. Каза им, че няма да имат класно тази година, а след това им даде класно, като им каза сами да си го оценят. След това им се накара, че са си оценили много високо тезите - ами нормално, нали те са си ги писали. За тях са си перфектни. Да не говорим, че нито им е обяснявала някога как се пишат тези, нито им е давала да правят преразказ през цялата година. И аз чакам да минава. Аз ги броя така - 1 ден до НВО /броя само днес, защото утре ще прави пробна само по БЕЛ и преразказ, а ще почива от математиката/. Наистина не остана

# 17
  • Мнения: 47 821
И аз така броя дните Joy 1 ден и после вече не ми пука Joy

# 18
  • На морето!
  • Мнения: 5 706
Успех на всички майки на седмокласници и на самите деца! Нека стане най-доброто за дечицата и попаднат там, където ще е най-добре за тях!
И ние фамилно минаваме вече втора поредна година с племенниците ми, а следващата и с моето чаве, което е и най-несериозно, разбира се.

# 19
  • Мнения: 2 266
Здравейте!Извинете,че нахлувам в темата.Имам син 16 -годишен.Завърши с 5.00,но ние с ММ не сме доволни.Ако ще влиза в колеж трябва да има по-високи оценки.Не е глупав,но много го мързи.Проблемът е,че стои денонощно на компютъра.За мен това е болест,компютъромания.Опитахме какво ли не и не става ,и не става.На първо място е компютъра.Някоя от вас има ли същият или подобен проблем.
П.П. Незнам какво има на 15 и 17.06.,но късмет на всички ученици.Ние сме извън Бг.

# 20
  • Мнения: 109
Здравейте!Извинете,че нахлувам в темата.Имам син 16 -годишен.Завърши с 5.00,но ние с ММ не сме доволни.Ако ще влиза в колеж трябва да има по-високи оценки.Не е глупав,но много го мързи.Проблемът е,че стои денонощно на компютъра.За мен това е болест,компютъромания.Опитахме какво ли не и не става ,и не става.На първо място е компютъра.Някоя от вас има ли същият или подобен проблем.
П.П. Незнам какво има на 15 и 17.06.,но късмет на всички ученици.Ние сме извън Бг.
Моят юнак е на 14 но и ние сме с подобни нерви. Той е постоянно в youtubе да глада клипчета на геймъри. Утре е първата му матура по БЕЛ а той вместо да чете и да се подготвя  предпочита да гледа клипчета. Пробвала съм с наказания и забрани но след като изтече наказанието пак същото става.

# 21
  • Мнения: 288
Благодаря за темата. Моят син е на 11 и половина,и ние имаме същия проблем. По цял ден е на телефона или на плейстейшъна.Това не е нормално.Как да постъпя,наказвам и след това същото.Добре,че отскоро започна да излиза навън за по 2-3 часа с приятели.Но дали пак не са на телефоните,не знам. Майчета има ли някаква програма,чрез която да го проследявам къде ходи?

# 22
  • На острова
  • Мнения: 1 270
Ако сте с айфони, може да си го следиш чрез Find my phone, за другите видове телефони не знам, но това е най-лесното и безплатно.

Аз не мисля, че децата сами ще свалят очи от екраните, ако не им предложим някаква алтернатива. За това гледам колкото мога да го дърпам с мен навън, било до магазин, разходка, с колелата, да тичаме, или каквато и да било задачка, ако имам гледам да го взема с мен, карам го да чете, да се занимава със сестра си, да си сготви, да ми помогне, да си подреди. Но той е на 10 все пак.

# 23
  • София
  • Мнения: 2 426
Единствено спортът помага при моя тийн. През всичкото друго време е залепен за телефона. Много рядко вече се съгласява да ходи с нас някъде, лошото е, че и приятелите му често не искат да излизат, по-добре им е на компа или плейстейшъна вкъщи.

# 24
  • Мнения: 2 409
Aз устисках да не купя плейстейшън,а бях на крачка.Много говорихме и обяснявахме,че не е заради цената,а защото ще пречи на училището и на развитието му.В началото ни беше леко сърдит,но към края на 1ви срок видя,как част от децата си понижиха оценките и наказанието бе продадена игра или прибрана.Видя нагледно какво е да си зарибен и се кротна ,даже вчера ми сподели,че всъщност настоявал за плейстейшън,защото другите момчета имали и той едва ли не нямал други теми на разговор с тях.Сега играе на тел. И комп.,но предпочита  да излиза на вън с колело или тротинетка,така висенето с техника в ръка е намалено.(често играят баскетбол и футбол)Насърчавайте разходките и срещите със себеподобни.

# 25
  • Мнения: 15 034
Стоя си и си мисля - тези американски филми как изграждат у нас нереалистични представи за живота.
Във филмите обикновено децата са умни, кротки и ученолюбиви. Кандидатствали в колеж те просто си стоят мирно и кротко на двора, а пошальона им носи писмото, с което ги уведомяват, че са приети.
А българската релност представя една майка, която на 29.06 е станала още в 6 сутринта и пиеки кафето натиска бутона F5 през 10 секунди, за да рефрешва страницата на МОН, надявайки се, че резултатите от НВО ще излязат по-рано Joy

# 26
  • Мнения: 9 152
Lady Cassiopeia Duval, аз имах подобни мисли за заблуждаващите впечатления от филми, рекламни клипчета, картинки и пр., когато родих. Обикновено медийната представа за новородено и бебенца е захаросано, розово, светло, сладко, леко, спокойно и т.н. преживяване.
Е, реалността при мен не беше точно такава. Самият факт, че имах безсънни нощи, проблеми с кърменето,  нямахме баби, които да помагат, че дори главичката на бебето в началото се килва а наляво, а надясно, ми беше пре- достатъчно да ми се изпарят всички лустросани и бонбонести представи и картинки от медийното облъчване.

С времето лека полека стресът се редуцира... и се появиха възможности дори и за малко розов бонбонест елемент.Blush
Така и сега, с нашите порастнали бебенца, идват нови моменти на стрес, който силно вярвам, че ще отстъпи и ще дойде мястото и за сладостта от радостта, че децата ни са се справили с изпитите и с успешното учене!

# 27
  • Мнения: 47 821
Оооо чакай да доживеем до 29 юни Joy че бая време има Joy
На ръба съм вече

# 28
  • Мнения: 15 034
Оооо чакай да доживеем до 29 юни Joy че бая време има Joy
На ръба съм вече

Ще си позволя да те цитирам от седмокласната тема - не знам дали черния ми дроб ще издържи до тогава Joy

# 29
  • Русе
  • Мнения: 7 764
Стискам палци за утре. Да се падне лесна тема за децата и здрави нерви на майчетата Hug

Общи условия

Активация на акаунт