Пубертетът при момчетата - тема 8

  • 35 515
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 604
Защо да си се провалила, нали пишеш, че си направила сметка?
Това е също възпитателна мярка.
Много е мило, че  детето ти купува подаръци! Погледни го от положителната страна, че не е скръндзав, че проявява грижа, внимание.

Да, много е мил и внимателен, но и не прави никаква сметка на парите си.
Все черпи приятели и съученици (което е прекрасно!), все му е жал, че някой няма и той дава, дава...
Широки пръсти до безобразие, което пък не е съвсем хубаво.
Правих опити да давам пари на седмица, пари всеки ден и сякаш пари всеки ден е по-добре, че парите за седмицата ги харчи за ден.
Да, провалила съм се по отношение на финансовото възпитание. Но се успокоявам с това, че ненавиждам стиснати хора, особено мъже.
Като си хване гадже (на моменти усещам как това, че няма е драма) тогава съвсем ще я втасам финансово Smile.

Сметката е тайна, той не знае. Може да разполага с парите в нея след като навърши 21 години, преди това не.

# 706
  • Мнения: 11 935

По принцип мен ме е страх детето да е със скъпи вещи, включително телефон и колело. Някой ще го изплаши, нападне, заради вещи...
Моето го нападнаха посред бял ден в центъра на Варна, без да има нищо в себе си, освен раница с учебници. Беше в 6 клас, май, със сигурност в основно училище. Много го преживя, особено, че е молил за помощ, докато крадецът го е държал и заплашвал, че ще го бутне от едни стъбли. А хората са минавали, эбез дори да се обадят в полицията, ако толкова ги е било страх.Оня пребъркал раницата и джобовете и го пуснал.
А сега, като му откраднаха телефона, почти не е усетил. Намериха го след 2 месеца, съвсем здрав, явно грижовен крадец или клиент на крадец.

# 707
  • Мнения: 3 604
Боже, детенце да плаче за помощ и да не помогнеш... А къде е полицията в такъв момент?!

# 708
  • Мнения: 4 595
Полицията някой трябва да я уведоми, след като е нямало патрул наблизо. Обаче хората да подминават и дори да не се обадят на полицията, това вече е ужасно!

# 709
  • Варна
  • Мнения: 445
Лейди, да ги съберем тия двама, дето ще се изнасят. Ние имаме брадата агама . Гледа се лесно. Синът ми само чака да стане на 18, да се изнесе и да напълни една стая с терариуми. Не вярвам обаче гадже да влезе там Grinning

# 710
  • Мнения: 271
Здравейте, за Коледа синът ми иска пари, събира си 😊 Най-вероятно ще му купя книга и парички в коледно пликче.
Джобните му ги даваме на седмица, има вода и сандвич+плод в себе си. Така и голяма част от парите си ги спестява. Дава ми ги на ръка в края на седмицата, а аз му превеждам сумата по сметката / има юношеска сметка към моята карта /.

# 711
  • Пловдив
  • Мнения: 40 824
Лейди, да ги съберем тия двама, дето ще се изнасят. Ние имаме брадата агама . Гледа се лесно. Синът ми само чака да стане на 18, да се изнесе и да напълни една стая с терариуми. Не вярвам обаче гадже да влезе там Grinning
това пък какво е?

# 712
  • Мнения: 15 652
Ноември - веднага ме нави. Да се изнасят и да си гледат брадати, безбради и полубради влечуги. А пък кои жени ще ги търпят - все ще се намерят по някоя хахахаха Вече няма да е наш проблем Joy

# 713
  • Мнения: 47 998
Светкавица, много съжалявам за ужасната случка Sad

# 714
  • Мнения: 15 652
Светкавица - чак сега видях, какво си написала. Съжалявам, че това се е случило на детето ти Sad
Дано поне да му е помогнало да погледне на живота и от по-различен ъгъл и да го е накарало да осъзнае, че трябва да се пази, защото навън има много лоши хора.
А че хората се правят на луди - това е ясно. И аз се чудя как им дава сърце да мълчат и да подминават. Аз лично спасих един съученик на сина ми в 3-ти клас, въпреки, че точно това момче много пъти го е тормозило физически. И знам, че той е бил провокатора, но не можах да издържа, като видях, че 4-ма 7-мокласници го бият. Сърце не ми даде да се направя на луда. За малко да ги ошамаря и четиримата.

# 715
  • Мнения: 11 935
Три години минаха, по забравихме, но да, беше доста уплашен. Нападателят е бил малко по-голям, младеж, но не възрастен мъж, Не го намериха тогава, въпреки че насреща има камери на магазини и мисля, че и Банка има. Стрес си беше, не ходи 2,3 дена на училище тогава и после доста време го водехме, въпреки съпротивата
Но в интерес на истината, доста е заблеян, отнася се, зазяпва се по животни като върви, напълно удобен за кражби. Много говорим по темата, уж вече взе да става по-сериозен

# 716
  • София
  • Мнения: 39 788
Ходих преди малко до училището да нося мат'ряли за някакъв проект. (Учителката беше пуснала съобщение в класрума в 17:50 - "носете си материали") Моят син изобщо не си чу телефона. Само дето бих път. Поне си прибрах пратката от Еконт.

Имаше деца в двора на училището. Карах им се. Учителката ги извела и ги зарязала. А те се яхнали на млада фиданка, огъват я до земята.
Преди 2г четвъртокласниците садяха фиданки и цветя. Почти нищо не е останало.

Има две момчета от класа на моят син, които тормозят всички. Едното повтаря 6ти клас за втори път.
Моят все реве. Има златен медал по кикбокс от световното в Атина и му рекох "натупай го" Joy
След разговорът в директорският кабинет май са се кротнали.

Светкавица, съжалявам.
И аз все повтарям на моят да внимава. Телефони е губил и чупил. Реве. Ама след дъжд качулка.

В момента ходят на късни тренировки в друго училище, през два квартала. Събират се пред тяхната зала и ходят поне с 1-2 възрастни с тях.

# 717
  • Мнения: 1 226
Моят на 12 и 1/2 години скоро започна да му мутира гласът. На моменти обаче, не постоянно. Много ми е сладък, хубав глас ще има като голям Smiley

# 718
  • Мнения: 1 985
И нашият пубер боботи от няколко месеца и то все по-мъжествено...и същевременно си е същото хлапе, което все още дава да бъде прегръщано...
За Коледа сме в шах и мат - нищо не иска, пари включително. От месец ходи на тенис и сме решили, ако интересът му се задържи още месец да му купим ракета, но ако не се сме загубени.

# 719
  • Мнения: 15 652
Синковецът боботи от съвсем скоро - може би 2 - 3 седмици /скоро стана на 14 г./. По телефона гласа му си е направо мъжки. На живо, обаче още скърца - ту нагоре - ту надолу по октавите хахахаха

Общи условия

Активация на акаунт