Част от своето сърце, ще държим през Август в нашите ръце! Тема 7

  • 116 146
  • 784
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 889
И аз ще търся педиатър близо до вкъщи,доста мами ми казаха,че това е едно от най-важните неща.

# 736
  • Мнения: 35 110
Ох, най- добре в да е до вкъщи. Нашия е на около 30 Мин пеш и зимата е кофти.  Особено ако сте шофьори, гледайте да има и паркинг

# 737
  • Мнения: 287
Тоест да се разбера с педиатър след като се роди бебето ли? Ами ако откаже? Не трябва ли предварително да имаме някаква уговорка, поне устна?

# 738
  • Мнения: 788
Тоест да се разбера с педиатър след като се роди бебето ли? Ами ако откаже? Не трябва ли предварително да имаме някаква уговорка, поне устна?
Не, разбираш се предварително с педиатъра и той ще ти каже да му се обадиш когато родиш, ще дойде на посещение след като ви изпишат, но реално ще запишеш бебето при него чак когато има ЕГН.

# 739
  • Мнения: 287
Тоест да се разбера с педиатър след като се роди бебето ли? Ами ако откаже? Не трябва ли предварително да имаме някаква уговорка, поне устна?
Не, разбираш се предварително с педиатъра и той ще ти каже да му се обадиш когато родиш, ще дойде на посещение след като ви изпишат, но реално ще запишеш бебето при него чак когато има ЕГН.

А кога трябва да отида при педиатъра? В 8ми месец рано ли е?

# 740
  • Мнения: 788
Тоест да се разбера с педиатър след като се роди бебето ли? Ами ако откаже? Не трябва ли предварително да имаме някаква уговорка, поне устна?
Не, разбираш се предварително с педиатъра и той ще ти каже да му се обадиш когато родиш, ще дойде на посещение след като ви изпишат, но реално ще запишеш бебето при него чак когато има ЕГН.

А кога трябва да отида при педиатъра? В 8ми месец рано ли е?
Не е рано, аз отидох преди 2 седмици тоест още в 8ми месец съм била, мисля, че е подходящо време защото може да не стане от първия път. Искам да кажа, че педиатъра който си избрала може да е прекалено зает и да ти откаже и тогава е хубаво да имаш време да потърсиш и да се срещнеш с друг.

# 741
  • Мнения: 591
Тези посещения от лекар са напълно ненужни. Преди ден бебето е прегледано и изписано от неонаталози. Няма нужда да идва , едно че ще ми домъкне една камара бацили, друго че като няма ЕГН бебо , ще е платен  и прегледа. С баткото не съм викала доктор, ходих сама и го записах и първата среща беше на ваксината на 1 месец .

# 742
  • Мнения: 1 123
С каката ходихме няколко дни след изписването в кабинета на ЛЛ. Тегли, мери, обяснява как да я храня, къпя, аз какво да ям и т.н. ЕГН си имаше 1-2 дни след изписването, а бяха и коледни празници.
Не дойде тя, защото бяхме на село и не беше удобно.
Записахме я при нашият личен лекар , когато има нужда ни дава направление за педиатър или др специалист. Много съм доволна, има много бебета при нея. Има дни за консултация и няма други пациенти, не се засичаме и с деца в кабинета. Ако отидем по спешност влизаме в детската стая и тя веднага идва. И бебето ще е при нея.

# 743
  • Мнения: 35 110
Аз моето дете съм го записала към моя ЛЛ . Като ми потрябва- взимам направление. Честно казано, 2 години бях плътно при една, но след това се поогледах кой преглежда в квартала и се запознах с различни лекари и видях различният им подход към детето и наичнът им на лечение.
Сигурно и второто дете ще запиша при личната и ще ходим с направления при когото реша.

# 744
  • Мнения: 782
Момичета, имам въпрос, тъй като днес открих това , в комплекта за количката 😂
Мисля че е  подложка за кош за новородено, така ли е и правилно ли съм го поставила?
Мисля ,че направих грешка- купих няколко чаршафчета с ластик за количка, но се оказа, че няма матрак 😂, а цялата вътрешна част на количката ми е едно цяло... и се чудих, ако  това, което открих е подложка, ще мога него да обличам с чаршафа🤔🤔🤔 забелязвам обаче.,че не е от край до край...

# 745
  • София
  • Мнения: 65
Daisy1123, какво марка е количката ?

# 746
  • Мнения: 7 898
Тази подложка, да не е за преобличане?

# 747
  • Мнения: 245
Момичета, сутрин събуждате ли се с подути крака? Мислех, че само вечер се подуват, при мен е целодневно, дали е нормално?

# 748
  • Мнения: 35 110
Като поничка съм сутрин. Мъжът ми даже предлага да нося неговите чорапи Wink
Аз мисля, че това е подложка за преобуване и ако е различна от плат ще спарва детето.
Отделно, отнема от пространството в количката

# 749
  • Мнения: 782
Daisy1123, какво марка е количката ?
Peg Perego

Общи условия

Активация на акаунт