Част от своето сърце, ще държим през Август в нашите ръце! Тема 7

  • 116 147
  • 784
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 287
Нова ли е? Няма ли инструкции кое какво е и къде се слага?
И аз съм харесала на тази марка, но съм индианец и ако не е описано всичко подробно, няма да се оправя.

Момичета, чухте ли, че от 1ви юли намаляват ддс на детските стоки? Дали ще се отрази на цените?

# 751
  • Мнения: 35 110
Да, вече са намалени цените в Лидл. За други магазини не знам

# 752
  • Мнения: 591
Момичета, имам въпрос, тъй като днес открих това , в комплекта за количката 😂
Мисля че е  подложка за кош за новородено, така ли е и правилно ли съм го поставила?
Мисля ,че направих грешка- купих няколко чаршафчета с ластик за количка, но се оказа, че няма матрак 😂, а цялата вътрешна част на количката ми е едно цяло... и се чудих, ако  това, което открих е подложка, ще мога него да обличам с чаршафа🤔🤔🤔 забелязвам обаче.,че не е от край до край...
Това е подложка за преповиване. И моята количка е с едно цяло облечено, което лесно се пере. Комплект за количка ( възглавничка, дюшече и юрганче) купувах отделно.

# 753
  • Мнения: 1 593
И аз ще запиша бебето при моята ЛЛ. Тя е и педиатър и има доста бебенце, като ги преглежда в отделна стая само за бебета. Не съм го обсъждала с нея, но тя толкова се вълнува за бебето, че мисля че се подразбира (:
Моята количка си върви с матраче и  мислех от тези тънките пелени да слагам в нея, да не е с чаршаф. Така ще ми е лесно след всяка разходка да я махам и да слагам нова.
Аз бях решила да взема некс то ми на тути бамбини, но вчера видях на cam camilli не знам дали така се пишеше и май то ще остане. В един сайт ми излезе -15% намаление.

# 754
  • Мнения: 202
Момичета, имам въпрос, тъй като днес открих това , в комплекта за количката 😂
Мисля че е  подложка за кош за новородено, така ли е и правилно ли съм го поставила?
Мисля ,че направих грешка- купих няколко чаршафчета с ластик за количка, но се оказа, че няма матрак 😂, а цялата вътрешна част на количката ми е едно цяло... и се чудих, ако  това, което открих е подложка, ще мога него да обличам с чаршафа🤔🤔🤔 забелязвам обаче.,че не е от край до край...
И на мен ми прилича на подложка за повиване. Виждала съм ги да стоят сгънати в чантата, която е към количката. Добре, че ме подсетихте да питам дали кошчето за новородено има включен матрак, че щях да се чудя какво ми липсва Grinning
Днес сме на преглед и ще видим бонбончо след цял месец. Дано пуснат таткото в кабинета, че много се е затъжил за ехографа Grinning
Стана ми интересно нещо- Аз досега съм ходила само на една фетална морфология. Направихме я в 23 г.с. при друг АГ и от тогава не ми е казвано да правим друга, а като чета вие си имате по 3 ФМ? Вие по желание ли си ги правите?

# 755
  • Мнения: 1 355
Аз си я направих по желание, никой нищо не ми е казвал 😀

# 756
  • Sofia
  • Мнения: 179
Да, третата фетална и аз направих  по желание. Ако има някакъв проблем , тогава я препоръчват. Иначе ти си решаваш.

# 757
  • Мнения: 287
Да ви питам, жегата отразява ли се по някакъв начин на активността на бебоците ви?
Моето пак не рита много. Тъкмо се беше разпитала няколко дена, даже на два пъти ме заболя силно, и сега пак затишие. Шава си, хълца от време на време, но кротува и то на дълги паузи.

# 758
  • Мнения: 788
Моето си рита както обикновено.
Аз съм решила събота да ходя на плаж, не издържам вече толкова ми се ходи! Заради гадното време през юни не успях да отида, но имам плаж на 5 мин от нас и като мина от там в тия жеги направо едва се стърпявам, а учудващо днес останових, че един от целите ми бански ми става, тааа събота съм там 😂

# 759
  • Мнения: 418
Момичета аз с тези лекари съм много объркана. Моят ЛЛ е в друг град и от мързел не съм го местила в София. Бихте ли ми препоръчали ЛЛ, който се занимава с бебета или ЛЛ-педиатър в Люлин, центъра или някъде близо до метро (не карам често колата и за това). Звънях на един ЛЛ-педиатър, но каза че вече не записва бебета. Ще ви бъда много благодарна Simple Smile
temma, при мен бебка около 3-4 дни, когато започнаха жегите беше по-спокойна и понякога ме притесняваше. От 2-3 дни обаче е много активната - аз я харесвам такава Simple Smile
Iva_nna, при мен в началото АГ ми даде един лист с това какви прегледи ми се полагат по ЗК и какви допълнителни трябва да правя и кога. Там бяха записани един БХС (или първата ФМ) и още 2 (към 20 г.с. и към 30 г.с) и аз като изпълнителен човек си се записах за всички. Не съм питала дали може да се пропусне нещо. Въпреки, че след втората ФМ ме пратиха и на ехогардиография.

# 760
  • Мнения: 1 593
Такаа, аз пак ще се повторя,но моя лекар ин второто при който се следя на частно всеки път мирогледа бебето супер обстойно. Ходя на 3 седмици и прегледа е повече от 20мин на ехографа всеки път. В един момент се усетих, че не съм плащала за ФМ И го попитах дали няма нужда от други прегледи. Той ми каза, че всеки път гледа всичко, сърчице, бъбречета, дробчета, мозък, гръбначен стълб и т.н. Даже докато ме гледа и казва на сестрата да записва феталната морфология на сърчицето еди какво си” Та дано наистина да гледа всичко. Иначе правих два пъти БХС.
Аз нали от три дена излизам само вечер и бебето си е активно по цял ден, но вечер като излизам на разходка и се кротва, и на тях им е жега.

# 761
  • Мнения: 443
Моето от жегата май се превъзбужда. Вчера в градския нещо климатизацията не беше в ред и беше около 40 градуса, та не знам как не изскочи от корема ми. Иначе ударите стават по-осезаеми, направо яко си ми опъва кожата с някакви органи 😀 Аз ходих на 3 ФМ заради диабета, понеже от втората вървеше доста напред и исках сега да видя дали пак е голямо, отделно сърчице. И моята АГ ме гледа на ехограф, но апаратурата й е по-стара и ме насочи към ФМ, за да се направят по-точни замервания.
Мен ми е много странно това с педиатрите 😀 От вас научавам, че е такава философия и трябва да се търси толкова рано. Мъжът ми проучи, каза че нашето ще е при ЛЛ, аз нямам против, близо ни е, а и жената ни познава.
Мен не знам защо, ама последния месец така ми се пътува някъде, а никога не съм обичала... Искам и на море, и до друг град, и да обикаляме някакви селца 😀 Чудя се защо толкова години не съм искала и сме пропускали някакви моменти с мъжа ми, ама сигурно мозъкът ми нещо се бунтува с новата действителност, която предстои 😇 И за която нямам търпениееее🙂

# 762
  • Sofia
  • Мнения: 179
И моето последните дни е малко по кротко, но явно вече му отеснява. Като седна да ям, обаче, почва едно яко бутане, все едно ми се кара, или може би се радва... Не го знам. Също така, таткото като сложи ръка на корема ми, и малкият почва да го бута GrinningGrinning Много се забавлявам.
За педиатрите и личните лекари, може да си направите проучване в Гугъл. Има коментари на пациенти, къде работят и т.н. Аз така гледах, нищо, че накрая избрах моята лична лекарка. И то най вече, защото е трудно да се намери в София читав лекар, който да приема нови пациенти.

# 763
  • София
  • Мнения: 799
Аз имам чувството, че бебка е изпаднала в някаква летаргия от жегата. Основно е активна сутрин и вечер, а през деня е спокойствие. Аз също си го обяснявам с горещините. Даже онзи ден забелязах, че в колата ми напече коремчето и на 2-3 пъти такива ритници получих, май не й беше много кеф да я пече директно слънцето. Smile

Наскоро се замислих и аз за количката, трябва ли да купувам някакви допълнителни комплекти? Нашата си има матраче и си мислех да го завия просто е с едно чаршафче или пелена. То нали така или иначе възглавници не се ползват първите месеци, за какво са ни тогава тези в комплектите? Thinking

Моята ЛЛ по начало е педиатърка и ме пое още аз като бях на 7 години, та досега. Затова ще запишем малката при нея, защото толкова добре познава цялото семейство, че няма накъде.

# 764
  • Мнения: 788


Наскоро се замислих и аз за количката, трябва ли да купувам някакви допълнителни комплекти? Нашата си има матраче и си мислех да го завия просто е с едно чаршафче или пелена. То нали така или иначе възглавници не се ползват първите месеци, за какво са ни тогава тези в комплектите? Thinking
Както си прецениш. Аз купих един комплект, който е чаршафче, възглавничка и горен чаршаф, но мисля основно да си подлагам пеленки отдолу и да завивам според температурата, мисля, че са излишни тези комплекти. А когато стане по-студено количката ми си има чувалче.

Общи условия

Активация на акаунт