За любовниците и бившите

  • 11 815
  • 273
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 5 832

Говори зле, че си позволява да оценява какво аз върша, без да е запозната.


Ще се отклоня от темата малко и просто ще споделя, че ако някой ден имам дъщеря в ученическа възраст и пие кафета с разведени мъже, или такива, които са с доста години над възрастта ѝ, а тя е непълнолетна, или още по-зле - малолетна, обезателно бих искала да знам. И със сигурност бих я попитала спокойно какви си мисли, че ги върши. Би ми било адски неприятно да науча за подобно нещо и въобще не ме интересува дали ходят заедно на рисуване, народни танци, или икебана.

# 226
  • Варна
  • Мнения: 2 849
Не отричам, но все пак, ако аз не знам, нямам повод за съмнение, защо да съм шаран? Виж, ако разбера и остана в тази връзка, е друго.

То все едно да не виждам и да съм сляпа, защото нямам очи на гърба. Е как да знам какво се случва в мое отсъствие? Затова написах, че някого го правят на шаран, а не, че задължително е такъв.

# 227
  • Мнения: X
Галинор, ние ли даваме примери с ексцесии и извън темата? Десет пъти се обясни, че става дума за това да кажеш на човек, който ти е близък, че човека когото обича и на когото вярва го лъже и си има друг/а. Ти тука извади разни примери за ученички и кафета, и разни лели, докладвали нещо си на майката.

Много интересно как тоя дето върши мизериите все света вода ненапита, някой го бил издал видиш ли.

# 228
  • Мнения: 10 993
Всъщност никой от двамата не ми е истински близък. Съседи сме. Никога не бих разбрала, ако мъжът сам не си казваше. Девер ми също си имаше любовница, лично ми е казвал, а живеем в една къща. Не съм казвала на никой, мъжът ми също знаеше, не сме го обсъждали. Мъжът ми не ми позволява да изразявам неодобрение срещу неговото семейство. Мъжът ми ме научи при никакви обстоятелства да не се меся в никакви взаимоотношения. Съобразявам се с него и не влизам в конфликти. Това е.

# 229
  • Варна
  • Мнения: 2 849
Мъжът ти, ако ти каже, скачай от мост/скала, ще скочиш ли? Абе, хора, вие нямате ли си собствено мнение и ценности, че някой на дърти години ще ви учи на каквото и да е?

# 230
  • Мнения: 10 993
Така съм преценила, така действам. Нали тумата е да изкажем лично мнение на база своя опит. В друга ситуация може да реша друго.

# 231
  • Варна
  • Мнения: 14 538
Родителите на Сузанита са добре информирани за поведението и. Нещо съществено да де е променило? Девойчето си го влече и хиляда ментора няма да я спрат да си троши главата.

# 232
  • Мнения: X
Галинор, ние ли даваме примери с ексцесии и извън темата? Десет пъти се обясни, че става дума за това да кажеш на човек, който ти е близък, че човека когото обича и на когото вярва го лъже и си има друг/а. Ти тука извади разни примери за ученички и кафета, и разни лели, докладвали нещо си на майката.

Много интересно как тоя дето върши мизериите все света вода ненапита, някой го бил издал видиш ли.
Вие давате едни примери, аз ви давам други, които не приемате.
Кой има друг/а? Защо отказвате да приемете, че има ситуации, в които доброжелателите си измислят за да ви гледат сеира? А, опс, сетих се защо. Защото доброжелателите сте всъщност вие и не ви радва, че може да излезете обикновени интриганти, а не възвишени борци за истина и справедливост.

# 233
  • Мнения: 298
Галинор , не винаги съм съгласна с това което пишеш , знам , че не си глупава , но ще обясниш ли, какво общо има ; стоене в скута , проверка на сливиците и мерене не гръдна обиколка с пиене на кафе?
В твоя пример жената щеше да е интригантка , ако беше казала, не само на майка ти ,а и на целия град , аз като майка ,бих искала да знам такова нещо...  Въобще не виждам ,къде е общото с примера на tanch
Аз лично, превя разлика м/у приятел и познат , и точно загрижеността за приятеля , ще ме накара да бъда искрена с него, ако той след това се разсърди, говори за големи липси в него , но да гледам как унижават човек на който държа е абсурд

Забелязвам, кои хора не одобряват тази загриженост
- Дори и целия свят да гори, те държат на своя ,,дзен,, и нищо друго няма значение
- Който и да гори покрай тях, държат оная им работа, да получи своят ,,дзен,,
-  Целия свят да гори те търсят ...
- Абе не знаят какво търсят , но  държат целия свят да гори

Не че ще оправим света , аз държа моят да е наред и да няма от горните
На Кристина мъжа, едва ли щеше да е ,,дзен,, ако не ставаше дума за брат му

Последна редакция: пт, 19 юни 2020, 21:18 от Тинти Минти 630251

# 234
  • Мнения: X
Аз за примера на tanch нищо не казвам. През цялото време се опитвам да напомня на всички, че има и други ситуации, в които същите загрижени типове бързат да снесат информацията на балъка.
Тука обаче продължават да се дават за примери някакви селски изпълнения. Ами съжалявам, ако някой ми се засегне, , обаче недоумявам как в една читава компания ще бъде допуснат подобен човек. Членовете на компанията си знаят. Особено онези членове, които са допуснали такъв тип.
Между другото, въобще не вярвам в теорията за невероятните артисти. Винаги, ама винаги има индикации, че този човек не е читав, просто си затваряме (и аз вкл.) очите.

От моя случай на кого е казала жената няма как да знам. Това, че е информирала майка ми, далеч не означава, че е информирала само майка ми. П. П. Пак да напомня, информацията не беше, че съм пила кафе с Х, а че се свалям с него. Има разлика, която явно не вълнува доброжелателите. Това ако не е интрига...

# 235
  • Мнения: X
Непоискано добро/съвет винаги се наказва. Не става дума за нарушение на дзен усещането.
Аз имам много сходен случай като на Галя. От цялата работа негативи получи само доброжелателката. Като оставим на страна, че не съм ученичка.

# 236
  • Мнения: 298
Ясно , но едва ли някой ще оспори , че има ,,доброжелатели,, даже не малко хора се сблъскват с тях , те както изневеряващите и още няколко категории са хора без етична норма  , а компаниите , особено по-големите са много дълга тема , кой ли не попада там ...
Но , tanch, написа нещо съвсем конкретно и там не видях интриги , мръсотии и злоба , затова казах, че случаите ви са различни , съответно и изводите , емоциите и действието ... всичко е различно

# 237
  • Мнения: 5 832
Само ще ви кажа, че след като разбрах за това, което се случи на мен, направих нервен срив, от там се отключиха паник атаки, които борих 15 години. Реално най-хубавите години от живота ми се превърнаха в кошмар. Толкова пропуснати възможности за пътувания, забавления, работа, развитие. И това не беше, защото някой си ми изневерявал, а защото толкова време всички са знаели, мълчали са, много от тях със сигурност са се присмивали зад гърба ми, лицемерничели са пред мен. Ако някой още в началото беше дошъл да ми каже, да, щях да се почувствам зле, но щеше да ми мине бързо, както ми е минавало и след други гаджета, но нямаше да се налага да преживея цялото това публично унижение, което ми е било причинявано 2 години, а приятели са го виждали и са си затваряли очите, за да не си нарушат собствения комфорт. Така че темата е много по-дълбока, поне в моите очи. Едно е да разбереш случайно за еднократна забежка, съвсем друго да разбереш, че човекът, на когото си държал дори не се е криел от общите ни приятели.

# 238
  • Paris, France
  • Мнения: 14 017
Не се бъркам в чужди взаимоотношения и не искам никой да се бърка в моите.

Никога никому не съм казала нищо по повод натискане и целуване на съпруга/та му с друг човек. Не виждам смисъл.

На мене са ми казвали, че гадже е видяно с друга. Ми, добре. Да дойде и да.ми го каже той! С коя е като не е с мене не ме интересува.

И на моята майка и разказваха с кого съм пила кафе или говорила и бла бла. Не е коректно.

Не искам да знам с кого ходи или не ходи мъжът ми, защото ми е през оная и няма да промени с нищо отношението ми към него. Не възприемам мъжкото ходене като изневяра.

По едно време съквартирантът ми се сгаджоса с най-добрата ми приятелка. Понеже беше по-млад и скръндзав, но женкар, тя изрично ми каза да не и казвам ако докато я няма той доведе други жени. Така и направих. Много харесах една негова тръпка и се сприятелихме. Момичето беше младо и красиво, печелеше повече от въпросния и набързо се сгаджоса с футболист. Съквартирантът ми, от яд, че му разказвам за новите подвизи на бившата, огромния мезонет на новия и приятел, колата му, огромния му полов член, костюмите и вдичко останало каза за нея на най-добрата ми приятелка и че аз зная и съм се сприятелила с другата. Скъсаха и тя ми се разсърди, но след седмица призна, че не е била честна с мене и се сдобрихме. Ако можех да върна времето назад пак бих замълчала. Мъжът беше незрял и неоправен. Тя вече имаше дете и роти спонсори, а той беше млад, ниско платено  IT и ревнив до болка.

# 239
  • Мнения: 7 260
Tanch, симпатична си ми и се надявам да си преодоляла това и да си станала по- силна. Това, което разказваш, това е твоя живот, ти и само ти трябва да се грижиш за себе си. Тези, които са мълчали не са предатели или лицемери, просто са хора, които не искат да влизат в интриги и да се месят в чужди съдби. Ти самата не си разбрала, че ти изневеряват. Паник атаките щяла си да ги получиш и при други житейски предизвикателства. Всичко е в нас, себе си трябва да съдим, да лекуваме, да поощряваме.

Общи условия

Активация на акаунт