За любовниците и бившите

  • 11 839
  • 273
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: X
Аз пък не разбирам защо вие си заравяте главата в пясъка и давате някакви примери с ексцесии с опипване и натискане. Това, че се движите в такава среда, говори само за вас.
Аз съм била 'участник' в друга случка. Аз ученичка, той на 30, разведен, с две деца, група по интереси. Пием 2 пъти кафе и си говорим. Доброжелателка снася на майка ми, че се задявам с човек с подобен профил. Моля?!
Майка ми каза 'почти съм сигурна, че тя си доукрасява, но внимавай и имай предвид, че се говори'.
Та айде холан пък от вашите сериали, човек не може да седне един аперитив да изпие от самовлюбени радетели. Аман!

Последна редакция: пт, 19 юни 2020, 18:56 от Анонимен

# 211
  • Мнения: 1 007
и преди към го писала. Имаме семейни приятели, дето мъжът изневерява. Показва ни снимки, чатове. Нямам никакво намерение да разказвам на жена му и да я разстройвам. Карали са се многократно, събирали са се, разделяли са се. Тя няма как да си гледа децата сама. Колкото и за форума това да е лесно, на практика и за мен също е невъзможно. Така, че нямам никакво намерение да тормозя излишно хората. Това е. Вие действайте както намерите за добре.
Значи, ако твоя мъж кръшка и твоите приятелки знаят, ти предпочиташ те да ти спестят факта, че мъжа ти те прави на глупачка пред всички, така ли?

# 212
  • Мнения: 5 832
Това, че се движите в такава среда, говори само за вас.

 Аз ученичка, той на 30, разведен, с две деца, група по интереси.

Тоест, това, че някой в компанията ми ( когато бях на около 20 ) изневерява пред очите ми, говори зле за мен, но фактът, че ти като ученичка пиеш кафета с 30 годишен разведен и с две деца, говори зле за приятелката на майка ти? Мнооого добра логика, много!

# 213
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Клеветата е наказуема. По презумция всеки отговаря за семейството си. Измислените интриги вредят. Трудно се доказва достоверност. Не е моя работа да съдя или коригирам чужди отношения. Въпреки изневерите са заедно, явно имат други приоритети. Моята информация с какво ще послужи?
Отказвала съм рязко на доста женени мъже. Семейни жени- не. Трябва ли да информирам половинките и на двете страни?

# 214
  • Варна
  • Мнения: 2 851
В тази връзка аз не съм съгласна с приказката: Кажи ми кои са ти приятели, да ти кажа какъв си! Категорично не! И мога да кажа, че това, че някой ми е приятел, не значи на 100 %, че съм съгласна и одобрявам постъпките, действията и приказките му!

# 215
  • Мнения: 10 993
Да, не искам никой да ме разстройва излишно, както и аз се старая да не разстройвам другите. Светът е такъв какъвто е. Гледам да съм здрава и да имам още много дни пред себе си, да се забавлявам, да изкарвам пари и да съм добре, доколкото е възможно. Далеч съм от мисълта, че ще оправя света. Не ви разбирам какво толкова ви вълнува чуждите избори. На авторката и казахме, като има резерви, да не се занимава с този мъж. Друг ще намери.

# 216
  • Варна
  • Мнения: 2 851
christina1980, а някой хубав ден, ако не дай си боже, детето ти попадне в ситуацията преятелчетата да не му кажат, че го правят на глупаво, и то после разбере, че са си мълчали, ти как ще реагираш?

Имаше едно видео Джуджи гостува в На кафе и обсъждаха точно темата да се каже или не, тя и Юлиян Константинов бяха против, Гала и Патрашкова казаха, че искат  да знаят и биха казали. Като го намеря ще го постна.

# 217
  • Мнения: 10 993
Няма по-добър учител от жизнения опит, взима скъпо но обяснява разбираемо. Това ще му кажа и той ще си направи изводите сам за себе си.

# 218
  • Мнения: 19 969
Лицемерието е част от доброто възпитание, но айде нека приятелите ми да са крайно невъзпитани с мен и да имат топките да ми кажат, че съм шаран, когато съм такъв. Ще го оценя и ще съм признателна за честността.
Бих го направила и аз самата за близки приятели. Не ми дреме кой какво разбира под клюкарене и завиране на нос. Не понасям предателства, лъжи и замитане под килима. Има начини да се каже нещо подобно, ако си го видял. Не е нужно да го изплющиш "тоя се @@е с друга", може просто да кажеш честно какво си забелязал. Отсрещният има глава и сам ще прецени натам как ще процедира.
Лицемерието в личните отношения ми е ту мач и не го толерирам.

# 219
  • Мнения: 2 163
Кристина, за жената от твоя пример съм на 100% сигурна, че знае. Трае си, щото е зависима и тн.

# 220
  • Мнения: 10 993
Джаст мама, всеки си е направил някакъв избор в живота и си живее с последиците.

# 221
  • Мнения: 2 163
Така е, просто тя няма нужда от информиране. А на теб кой ти е по-близък от двамата?

# 222
  • Мнения: X
Тоест, това, че някой в компанията ми ( когато бях на около 20 ) изневерява пред очите ми, говори зле за мен, но фактът, че ти като ученичка пиеш кафета с 30 годишен разведен и с две деца, говори зле за приятелката на майка ти? Мнооого добра логика, много!
Говори зле, че си позволява да оценява какво аз върша, без да е запозната.
Щом на теб са ти ок интригите и лъжите, чудесно. Бих предпочела в обкръжението си по-друг тип искреност и загриженост. Реална, не нечии фантазии.

# 223
  • Варна
  • Мнения: 2 851
christina1980, ако детето ти възнамерява да се задоми и роди дете/стане баща, няма ли да те е яд, че някой не му е отворил очите по-рано и му спести главоболия за цял живот?

Базила, то и аз слагам епитети на този, на когото изневеряват, в постовете ми, но съм писала "като балама", няма смисъл да се казва, че потърпевшият е шаран, маймуна и т.н. Той реално не е такъв, виж, ако му се каже и не си направи труда да помисли, проучи и т.н., тогава съм съгласна, че е наивен.

# 224
  • Мнения: 19 969
Напротив, човек може да си е натурален шаран. Да е твърде доверяващ се, идеалистичен и това често го прави жертва на манипулации, измами. Без значение кой какъв етикет слага, има си такива хора. Те си знаят, че са шарани, но някои така им харесва и така си живеят.

Общи условия

Активация на акаунт